Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

307cc pokazena strecha


Tipo

Recommended Posts

 Ahoj viem ze uz tu boli problemy so strechou na 307cc ale myslim ze mam nieco ine strecha mi prestala fungovat ked som ju daval dole a ostala mi asi v polke s otvorenym kufrom, po asi 60tom pokuse zavriet strechu, zavrela sa no ked som prisiel domov a znova sa pokusil dat ju dole tak zostala dole ale kufor ostal otvoreny . strechu som zlozil rucne a hned som bol v autorizovanom servise . tam mi povedali ze oprava bude stat 4000 euro :) na diagnostike mi nic nezistili ale na displeji mi ukazuje ,,ROOF MECHANISM FAULTY,, alebo niekedy ,,BOOT MECHANISM NOT LOCKED ,, skusal som odpojit a znova zapojit baterku ale nic. prosim pomozte mi :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Projít všechny koncáky jestli jsou v poloze v jaké mají v ten moment být....taky nám blblo CC ale po půlhodině logického uvažování :D sem přišel na to........ chce zjistit co má následovat po této poloze ve kterém to máš zaseklé.....nám to ale na displeji nic nepsalo a ani v dia...... aby nebylo něco z čerpadlem.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne strecha vobec nefunguje ani sa nepohne neviem ci to nie je ten nudzovy rezim alebo nieco take. a tie koncaky vobec neviem co su alebo kde by som ich mal hladat ale ak by si ma vedel k tomu navigovat tak by to bolo super. vcera som tam nieco pozeral ,nasiel som to cerpadlo hydraulicke asi 1000 kablov ale viac nic :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

casta zavada je ze vypadne bowden zamku strechy ze svyho ulozeni. kdyz je strecha slozena v kufru koukni se do mist kde je jakoby kloub mezi strechou a sklem, na kazdy strane je ohnutej cernej bowden, tak prohlidni jestlije spravneza zasazenej. obcas vyskoci a pak strechv okamziku kdy se ma zamknout selze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte.Ja som mal podobne problemy zo strechou.Nakoniec som zistil ze tesnenie na hydraulickom pieste prepusta...Nakoniec sa mi to podarilo opravit...Chcem sa ale opytat ci nemate problemy s klepotom strechy...Neviem definovat co to presne je...Znie to ako kov na kov a je to niekde v blizkosti ramena a hydraulickeho piesta.... pri zadnom okne na lavej strane...

 

 

Takisto mam problem zo zadnou zaklapacou listou za za zadnymi opierkami. Potreboval by som jeden plastovy diel ktory je zlomeny avsak objednat sa da len cela lista...cca 800eur..... :)

Upraveno uživatelem afarbit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle klepání mám taky a nevím co to je. Až vypátrám napíšu. Střechu mám přitom seřízenou správně, ale klape to pořád. Vždycky na větší nerovnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To klepání mám taky úplně stejně jak popisujete a taky na levé straně a taky nevím co s tím. Jinak je to ten pant nad zadním levým oknem je v něm jako by vůle když jsem sundal tapec a po nerovnostech to rukou přitlačil by klid, ale jak to vymezit na trvalo?? To mě ani jako mechoše nenapadá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadá mě že nastavením správnýho poměru předpětí mezi excentrem C sloupku a zámkem sloupky by se to mohlo dostat do neklapajícího stavu... když něco vyzkoumám zkusím to sem pak popsat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tom kloubu jsou tri veci, ktery se serizujou:

-gumovej sroubovaci doraz ramene, serizuje se na predpeti dvou otacek
-excentr zamku slouku, serizuje se na predpeti 0,5mm
-excentr C sloupku, ten obvykle neklepe

po serizeni prvnich dvou veci je celkem ticho, ale porad neco lupe jakoby ze zakladny toho mechanismu... jsem v koncich... EDIT: odstraněno, viz níže

Upraveno uživatelem ph56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to není všechno.

 

Další věc která může klepat a klepe je doraz kolíbky pístu střechy.

 

Jak to poznáš:

 

-střecha do mezipolohy

-sejmout vrchní kryt bočního obložení vzadu

-pod krytem najdeš zmíněnej mechanismus

 

Jak to opravíš:

 

Dáš střechu do polohy kupé a zkusíš za ten pohyblivej držák pístu za cukat nahoru a dolů. Pokud klape je to špatně. Když se koukneš pozorně tak pod tím držákem uvidíš šroub s šestihrannou hlavou a kontramatkou kterej slouží jako doraz.

 

Seřídil jsem ho do mírnýho předpětí a je po klepání. 

 

Bohužel přístup je k němu špatnej, musís vyhodit zadní sedadla a boční obložení komplet. Postup demontáže zadních sedadel má taky háček a to jsou kryty opěrek hlavy který se daj snadno poškodit.

 

 

Jinak pokud chcete vědět co a jak se dělá (kolem tý střechy je toho ještě víc než jsem sem dal ;) ) je fakt dobrý pustit vorla (6EUR) a přečíst si to v SB, člověk toho potom tolik nezku*ví ;)

Upraveno uživatelem ph56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...