Jump to content
  • Aktuální cíle darů

manual k 806

raa

Recommended Posts

• 1 month later...
  • 7 months later...

Ahoj.tak jsem znovu prohlížel manuál (od Tebe v němčině) a potom také seznam pojistek,co jsi přeložil (ještě jednou dík).Chci si totiž zabudovat automatické rozsvěcení světel.Bude obsahovat jedno relé a tři diody,a chtěl jsem se podívat ,jak jsou světlomety jištěné.Našel jsem pojistky pro všechny možná světla na autě,kromě jištění světlometů.Až se na to dostanu,tak vyndám jednu pojistku po druhé a najdu to - nezdá se mi,že by halogenky nebyly jištěné.Relé nebude mít zpoždění,bude zapojeno jedním koncem na nejbližší + (které se objeví po zapnutí klíčku) a druhým na civečku stykače starteru.Mají to tak zapojené feldy.Při zapnutí klíčku se objeví na jednom konci + a druhý konec bude přes civečku na mínus a světla se rozsvítí.V momentě,kdy se klíčkem zastartuje,se na civečce objeví + a relé po dobu startování bude mít na obou koncích + a odpadne.Světla po tuto dobu samozřejmě pohasnou.Toto je zároveň nejjednodušší návod pro ty,na které se nedostane \"automatické rozsvěcení pro starší vozidla\" tuším od oddiho.Pokud bude zájem,schéma zkusím nakreslit a přidat sem jako obrázek.P806