Jobanek33 Odesláno 27. květen 2014 Odesláno 27. květen 2014 Když zatahuji ruční brzdu tak mě to první 4 zubi nic nedělá až potom to začíná brzdit. Je možně nějak přitáhnout lanovody aby zabírala už dřiv?? kdyžtak kde se to šteluje?? Citovat
ozzy56 Odesláno 27. květen 2014 Odesláno 27. květen 2014 ručka má zabírat někde na třetím zubu, takže bych s tím nic nedělal, po přitažení může zabírat na druhém zubu, ale taky se nevracet a přibržďovat... Citovat
Jobanek33 Odesláno 28. květen 2014 Autor Odesláno 28. květen 2014 Možná jsem to špatně napsal, ale první čtyři zuby je volná jako by tam nebylo žádné lanko a na 5-6 zubu teprve cítím odpor a to mě příjde strašně dlouhej chod. Citovat
307rg Odesláno 28. květen 2014 Odesláno 28. květen 2014 vyber zadný popolník a tam nájdeš čo hľadáš Vita Hajek ohodnotil 1 Citovat
jakal.51 Odesláno 11. červenec 2014 Odesláno 11. červenec 2014 1)Pro ověření funkce ruční brzdy střední silou zatáhneme za její páku až do maximální polohy a přitom spočítáme \"cvaknutí\"zajišťovacího mechanizmu.Je-li brzda správně seřízena ,měli bychom slyšet dvě cvaknutí západky před začátkem brzdného účinku a ne více než 8 cvaknutí do dosažení maximální polohy.Pokud ne,brzdu seřídíme níže uvedeným postupem. 2)Otevřeme víko na zadní straně středové konzole páčenímna každé straně a vyjmeme popelník. 3)Založíme přední kola,zvedneme zadní část vozidla a podepřeme ji podpěrami. 4)Povolíme seřizovací matku za vyrovnávací destičkou. 5)Nastartujeme motor a přibližně 40x sešlápneme brzdový pedál.Vypneme motor. 6)Utáhneme seřizovací matku pouze natolik,abychom vymezili vůli táhel. 7)Destkrát zatáhneme ruční brzdu.Při posledním zatažení páku zastavíme po druhém cvaknutí. 8)Utahujeme seřizovací matku dokud se zadní brzdové destičky nedotknou brzdového kotouče. 9)Uvolníme páku a ověříme,zda se zadní kola volně otáčejí.Poté ověříme,zda se neozve více než 8 cvaknutí do úplného zatažení ruční brzdy. 10)Namontujeme popelník a spustíme vozidlo na zem. [Text dle\"Jak na to?Peugeot 307] Bubu.7 ohodnotil 1 Citovat
durino666 Odesláno 16. srpen 2017 Odesláno 16. srpen 2017 Ahojte. Na mojej 307 mám problém s ručkou brzdou - jedno lanko v priestore kde sa dotahuju lánké je kratsie ako druhe. Tak som to uplne povolil... poriadne premazal... skontroloval ci to je dobre nasadené na brzdách pod autom .. a stále je jedno lanko "kratsie". Citovat
307rg Odesláno 16. srpen 2017 Odesláno 16. srpen 2017 Je úplne jedno, že konce nie sú rovnako dlhé, veď na to to je, aby sa to dalo došteľovať, ale nie podľa dĺžky konca závitu, šteľuje sa to podľa toho, kedy začína brzda zaberať, pozri návod vyššie. Práve naopak, po naštelovaní je úplne bežné, že jeden koniec je kratší a ten druhý dlhší! Citovat
durino666 Odesláno 16. srpen 2017 Odesláno 16. srpen 2017 Práve že tieto lanká sú aj po povolení rozdielne dlhé. a potom to vyzerá takto .. Citovat
miguel23 Odesláno 12. říjen 2017 Odesláno 12. říjen 2017 To preto že ti zrejme dobre nevracia tiahlo pre ručnú brzdu na jednom strmeni Citovat
2fighter4 Odesláno 1. duben 2018 Odesláno 1. duben 2018 Ten plechovej nesmysl co v něm drží táhla má po závitu jezdit nebo tam má být nějak napevno? Citovat
Jobanek33 Odesláno 2. duben 2018 Autor Odesláno 2. duben 2018 Neměl by jezdit, ale ani být napevno. Musíš to dotáhnou těsně před tím než se začnou šponovat ty lanovody. Když bude moc přitáhnutý bude třmen pořád přibržďovat kola a když bude jezdit po závitu tak ze začátku při zvedání páky nebude brzdit. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.