Fruktis Odesláno 17. leden 2014 Odesláno 17. leden 2014 Zdravím, je tu spousta kutilů co tak sleduji, a chtěl bych se zeptat, chtěl bych zrenovovat koupelnu. (rekonstrukce není možná - takže nápad zdění odpadá). Jádro je v poměrně dobrém stavu, nejspíš původní umakart, i když se mi zdá že na místech je něčím vyztuženej, protože se neprohýbá. Neplesnivý. Není uhnilý. Na umakartu jsou nalepeny obkladačky, nejspíš chemoprenem, nebo něcím podobným. Ty taky nejsou v nejhorším stavu. Dále trubky jsou dělaný nový, plastový, tak ty taky zůstanou kde jsou. Co je v kritickým stavu tak to je zařízení, WC, vana, umyvadlo + skříňka a zrcadlo. Ty mají nejlepší léta za sebou. A pak osvětlení na zrcadlem, tam co jsem koukal jsou dva zvonkový dráty, a to mi nepřipadá jako nejšťastnější řešení, ke všemu vnitřnosti světla jsou volně přístupné a přiklopený popelníkem. A tak se chci zeptat, máte někdo nějakou zkušenost s renovací, tip či nápad? Má představa je cca takováto: Výměna vany, výměna umyvadla a skříňky, a asi i WC, i když to by možná stačilo pořádně vydrbat. Ale v čem si nejsem jistý zda volit znovu obkladačky, nebo je strhat a dát tam například panely, nebo jsem koukal, že lidi si na stěny lepí i měkké lino nebo tapety. Na strop bych dal asi minerální podhledy a bodovky, tím pádem byse musel asi natáhnout i rozvod elektřiny nový. Máte nějaké tipy kde se dá relativně dobře nakoupit kvalitně za slušnou cenu? Díky za tipy, rady a postřehy a věcnou diskuzi:) Citovat
Mohy Odesláno 17. leden 2014 Odesláno 17. leden 2014 ja nevim ale kdyz uz se to bude dělat tak proč to rovnou nevyzdít? Umakartová jádro ti stejně driv nebo později vyhnije? Citovat
Fruktis Odesláno 17. leden 2014 Autor Odesláno 17. leden 2014 Vyzdít nelze kvůli statice, již je prostě moc vyzděných jader. Citovat
oddie Odesláno 17. leden 2014 Odesláno 17. leden 2014 Ani Ytongem? Příp. jde dát konstrukce s SDK, nemám jej sice rád, ale jde. Spíš je pak ale těžší dlažba... Citovat
Tango C8 Odesláno 17. leden 2014 Odesláno 17. leden 2014 A to řek kdo že kvůli statice to nejde udělat? Aby ti sousedé na tebou nepadli na hlavu, když ty to vyzděné nebudeš mít a oni jo Citovat
Fruktis Odesláno 17. leden 2014 Autor Odesláno 17. leden 2014 Ytongem ne. a na sdk jsem se zapoměl zeptat, tak nějak jsem to vzal s tím že to prostě není možné udělat jinak. To se zeptám ještě teda:) Citovat
Fruktis Odesláno 17. leden 2014 Autor Odesláno 17. leden 2014 Bylo to řečeno statikem. Statik nejsem takže názor statika respektuji. Citovat
Tango C8 Odesláno 17. leden 2014 Odesláno 17. leden 2014 Hm, no takže u vás baráku to bylo tak, že kdo dřív přijde, ten dřív rekonstruuje? Dle mně blbost, nebouráš nosné zdi a myslím že rozdíl mezi váhou umakrtu vč. konstrukce nebude tak velká jako u vyzdění. Máte od toho statického posudku papír? Spíš se statika mění tím, že lidi bourají i nosné zdi a proto se to narušuji, to když vybouráš jádro, myslím že ten panelák a ni o tom neví. Ale nic, ptal jsi se na jiné, tak toho necháme. [upravil dne 17/1/14 14:23 od Tango C8] Citovat
Fruktis Odesláno 17. leden 2014 Autor Odesláno 17. leden 2014 Papír zatím nemáme, ale jak říkám nejsem statik a nevím kdo co dělal v jakým bytě před námi. Rád bych to vyzdil ale statik řekl že ne. Takže tak Vrátíme se k renovaci Ono to možná bude i lepší. Přeci jen tam bydlím s tchýní a dál netřeba komentovat... Citovat
oddie Odesláno 17. leden 2014 Odesláno 17. leden 2014 Já jsem takovou rekonstrukci dělal, jádro bylo kydnuté do 4-5cm vrstvy betonu, který jsem odsekával, aby tam nebyl zcela zbytečný schod, pokud vezmu odhadem odpad, který jsem z toho navozil do sběrného dvora, a váhu Ytongu, který jsem přivezl, je to tak nastejno, jestli dokonce ten Ytong nebyl lehčí... Je ale pravda, že kvůli extra úspoře místa a boje o každý cm to mám z toho nejslabšího, jen 5cm. Máš ten vnitřek jádra jakoby do schodu? To by odpovídalo tomu, že by to šlo taky odsekat. Citovat
Tango C8 Odesláno 17. leden 2014 Odesláno 17. leden 2014 To mění celou situaci. (myslím to bydlení z tchyní ) K témě možná tady: http://www.barevnysvet.com/18133/bytove-jadro-2dny/ Citovat
Tango C8 Odesláno 17. leden 2014 Odesláno 17. leden 2014 oddie: no to jsem právě chtěl říct, že to celé původní jádro bude možná těžší jak to vyzděné (i z obkladem) , takže stoho mi vychází že sousede kolem asi nechtějí, aby něco stím dělali a aby sousedé neměli bordel - proto ten statik a dělání bubu. Nevím, jestli má cenu opravovat několik x let staré umakartové jádro, dávat do toho peníze, na rezavou konstrukci něco věšet [upravil dne 17/1/14 14:44 od Tango C8] Citovat
Fruktis Odesláno 17. leden 2014 Autor Odesláno 17. leden 2014 Oddie: Ne podlaha jádra je zároveň s podlahou jako jinde v bytě. Odsekávat strop sousedovi nebudu...stačí že ho slyším každý ráno v 5:30 jak vstává. Tango to vypadá zajímavě, doma to prostuduju. Díky za tip:) Citovat
Tango C8 Odesláno 17. leden 2014 Odesláno 17. leden 2014 To jsem náhodně vybral prví co mi google vyhodil. Citovat
oddie Odesláno 17. leden 2014 Odesláno 17. leden 2014 No nedá mi to se trochu nepochlubit Pro tenhle případ bych asi volil to co linkoval Tango, nebo něco podobného, klasické obkladačky asi ne, možná nějaké desky, když už. Citovat
Fruktis Odesláno 17. leden 2014 Autor Odesláno 17. leden 2014 Asi neumím googlit, nebo google nerozumí mým požadavkům Oddie. Tož to je pěkné, hlavně ta mozaika [upravil dne 17/1/14 13:53 od Fruktis] Citovat
Tango C8 Odesláno 17. leden 2014 Odesláno 17. leden 2014 Do gooooogle zadáš třeba - renovace umakartové koupelny:papa Citovat
Fruktis Odesláno 17. leden 2014 Autor Odesláno 17. leden 2014 No jak jinak proč já bych to tam zadal jednoduše, když to mohu obkecat deseti jinýma slovama Citovat
Guest Chozeluizskuner Odesláno 25. leden 2015 Odesláno 25. leden 2015 Maličko se sem vetřu Budu dělat rekonstrukci, a zajímalo by mě na co je tahle černá elektro krabička... neví někdo? Vypadá že vede zespoda do bytu nademnou a netušim co je k ní připojený Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.