hakizu Odesláno 5. listopad 2013 Odesláno 5. listopad 2013 Zdravim, vedel by mi niekto poradit v com moze byt pes zakopany. Pri dlhsej jazde sa mi pri zoslapnuti spojky oziva vrzgavy zvuk z pedalu. Taktiez ked spojku vyslapavam. Staci tak hodinku jazdit, potom niekde v meste po semaforoch a uz je to pocut. Tiez je niekedy pocut nezavisle na tomto vrzgajucom zvuku taky pisklavy zvuk velmi jemny pri zoslapnuti a vyslapnuti spojky, ktory sa prejavuje aj pri studenom aute. Robil mi to aj Opel Corsa. Dalej by som sa chcel spytat ci je normalne, ze mi kontrolka teploty chladiacej kvapaliny ukazuje po prejazdeni 20-30km 70-75°C v chladnejsom rannom pocasi, nie vsak v mraze. A postupne sa vysplha na tych 80-85°C niekde po 60km jazdy. Je to pre mna zvlastny jav a v autach sa nevyznam no viem ze zafira sa mi zohreje pomerne rychlo na stalich 90°C. Diky pekne Citovat
MilanF1 Odesláno 5. listopad 2013 Odesláno 5. listopad 2013 Vrzání lanka = samoštel lanka. Může se ti stát, že zůstane pedál na podlaze. K teplotě: Asi není 100% funkční termostat, propouští vodu do chladiče a trvá dlouho než se všechna voda ohřeje. PS: Chybí ti typ motoru, vcelku důležitý údaj. [upravil dne 5/11/13 19:46 od MilanF1] Citovat
hakizu Odesláno 5. listopad 2013 Autor Odesláno 5. listopad 2013 Aha dik myslel som si, ze to bude v podpise. No musim zistit ako ho tam dostat. Je to P206 r.2006 1.4 benzin najazdenych cez 80kkm. Je to nejaka predzvest toho lanka,ze zacne praskat?? Cital som si temu o praskajucom lanke, to sa mi este nestalo nikdy. Celkovo jazdi to auto dost studene len malokedy teplota presiahne 90°C aj to len v meste systemom brzda - plyn. Mimochodom mam pocit, ze ma vacsiu spotrebu na moj styl jazdy ako by som cakal. Som cerstvym majitelom ale podla papierov ma mat priemerne 6,4L ja sa nevopcham pod 7L, moze to byt ovplyvnene touto teplotou. Jazdim vacsinou okresne cesty kratsie cca 5km. Mesto 30%. O aky termostat konkretne moze ist? Nieco taketo? Dakujem Dalsia vec co sa mi stala uz viac krat, resp. pravidelne pri tankovani je, ze pri zacani tankovania stlacim pumpu riadne ako vzdy a po par litroch vypne automatika tankovanie akoby bola nadrz plna, pritom je benzinu na dne este. Takto niekolko krat kym nadrz nenaplnim, tazko je potom zistit kedy je skutocne natankovane po hrdlo a nasledne sa tazko pocita spotreba na spiritmonitor.de Vyskusane na viacerych benzinkach. Nejaky napad? Dakujem pekne [upravil dne 5/11/13 19:24 od hakizu] [upravil dne 5/11/13 19:25 od hakizu] Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.