Facelift307 Odesláno 4. listopad 2013 Odesláno 4. listopad 2013 Ahoj, prosím o radu je to motor 1.6 benzin r.v. 99 a neukazuje budík teploty motoru. Když nastartuju tak ručička vylítne zcela na maximum a tam drží a po vypnutí motoru spadne dolu. Jinak motor drží otáčky normálně i po zahřátí se klasicky sníží. Sahara taky spíná zkoušel jsem to na místě asi po 10min. sepnula vrtule.. Může být špatné čidlo teploty v motoru nebo v budíkách? Díky za každou radu. Citovat
Guest servisman Odesláno 4. listopad 2013 Odesláno 4. listopad 2013 Řekl bych že bude špatné čidlo . Citovat
ChouLu Odesláno 4. listopad 2013 Odesláno 4. listopad 2013 Dělá ti to od začátku nebo to začalo dělat ? Citovat
Facelift307 Odesláno 4. listopad 2013 Autor Odesláno 4. listopad 2013 Jestli je to od začátku to nevím auto jsme koupili a takhle to tam bylo. Citovat
ChouLu Odesláno 4. listopad 2013 Odesláno 4. listopad 2013 Tak jsem to myslel Prvně bych zkusil přesadit rafičku.. sundat ohřát auto a nastavit ji přesně.. Citovat
Guest servisman Odesláno 4. listopad 2013 Odesláno 4. listopad 2013 Zkusil bych napojit diagnostiku zda ukazuje dobře ,pak jak radí ChouLu rozebrat budíky a přesadit ručičku do správné polohy. Citovat
Facelift307 Odesláno 4. listopad 2013 Autor Odesláno 4. listopad 2013 Zkusil bych napojit diagnostiku zda ukazuje dobře ,pak jak radí ChouLu rozebrat budíky a přesadit ručičku do správné polohy. O.K. nechám tedy auto napíchnout na dia a uvidí se co dál. Každopádně díky a dám vědět jak to dopadlo. Citovat
Guest servisman Odesláno 4. listopad 2013 Odesláno 4. listopad 2013 To čidlo by se podle mne dalo i proměřit kolik má když je motor studený našel jsem že při 10°C 3530-4100 ohm 20°C 2350-2670 ohm 100°C 165- 190 ohm [upravil dne 4/11/13 11:01 od servisman] Citovat
Facelift307 Odesláno 4. listopad 2013 Autor Odesláno 4. listopad 2013 To čidlo by se podle mne dalo i proměřit kolik má když je motor studený našel jsem že při 10°C 3530-4100 ohm 20°C 2350-2670 ohm 100°C 165- 190 ohm [upravil dne 4/11/13 11:01 od servisman] Možná blbý dotaz ale nemám zkušenosti mám doma digitální multimetr ale nevím jak to změřit? Citovat
miroja Odesláno 4. listopad 2013 Odesláno 4. listopad 2013 Nemal by mat rocnik 99 na merak samostany- modry snimac? Ci tam uz info o teplote posiela na merak ECU? Citovat
Altman Odesláno 4. listopad 2013 Odesláno 4. listopad 2013 Mám čidlo teploty se třemi piny. To se dá jak proměřit? ůplně náhodou sem našel v tématu vedle! \" Jedno se měří mezi krajním a středním pinem, to druhé mezi posledním pinem a kostrou motoru. Celé mě to vede k domněnce, že první je pro ukazatel v kabině a druhé pro ŘJ, nebo obráceně. Ty hodnoty a obrázek jsou vypůjčené ze stránek e-cat.cz Odpor při teplotě 100 stupňů Celsia:, 1.el. obvod-341 Ohm, 2.el. obvod-148 Ohm \" [upravil dne 4/11/13 12:55 od Altman] Citovat
Guest servisman Odesláno 4. listopad 2013 Odesláno 4. listopad 2013 Takže stejné čidlo používá i 307 či 406 takže konektory jsou shodné.Musíš jen na něm najít očíslování 1 2 3 což značí piny. Mezi 1 a 2 to je na teplotu k budíkům je jedno měření. Mezi pinem 3 a kostrou měříš druhé měření. podle obr je to jasné Citovat
Altman Odesláno 4. listopad 2013 Odesláno 4. listopad 2013 Proměřil jsem svoje čidlo teploty chladící kapaliny. Mám 3 pinové a hodnoty na 80 stupních celsia jsem naměřil 510 ohm a 210 ohm. Jsou ty hodnoty v pořádku? Citovat
miroja Odesláno 5. listopad 2013 Odesláno 5. listopad 2013 Mam naftu, motor DW8 a tiez mam modry, trojpinovy snimac teploty. Mozno taky isty, ako je obrazok vyssie, nakoniec sa na nom pise DW/EW. Nejake hodnoty by som mohol najst vecer. Mozno by bolo dobre, vediet presny typ motora co ma Facelift307 v 206-ke a potom pozriet do serviceboxu (alebo podobneho auta) ktory snimac je pre budik teploty, nez ponukat zeleny ci modry... Pripadne by tuto dilemu mohol vyriesit priamo majitel auta a dat sem foto snimaca Citovat
Guest servisman Odesláno 5. listopad 2013 Odesláno 5. listopad 2013 @Altman měl jsi to zahřát na 100°C a hodnoty máš u spínače . Ono je tu více majitelů co to řeší . Podle mne 3 pin snímač je modré barvy označen EPS 1.830.291 a co jsem koukal je u 206 306 307 406 prostě u více aut . [upravil dne 5/11/13 08:31 od servisman] Citovat
Facelift307 Odesláno 5. listopad 2013 Autor Odesláno 5. listopad 2013 Tak typ motoru je NFZ a teď jsem koukal že zelený čidlo je nahoře u motoru a modrý je zapojený nahoře do chladiče. Tak který je správný [upravil dne 5/11/13 07:26 od Facelift307] Citovat
miroja Odesláno 5. listopad 2013 Odesláno 5. listopad 2013 Ak sa nemylim, malo by to byt nasledovne Zelene - ECU Modre - teplomer Hnede - sahary (ak mas klimu) EDIT: Modre by si mal mat myslim len dvojpinove. [Edited on 5/11/13 08:28 by miroja] Citovat
Facelift307 Odesláno 5. listopad 2013 Autor Odesláno 5. listopad 2013 Ahoj, tak klima tam není takže mám proměřit to zelený? a mám odpojit konektor a nastartovat a měřit nebo jak? [upravil dne 5/11/13 07:30 od Facelift307] Citovat
miroja Odesláno 5. listopad 2013 Odesláno 5. listopad 2013 Nemam skusenosti ani podrobnu dokumentaciu k motorom NFZ, len som chcel naznacit, ze v prvom rade treba vediet, ci merak berie info z ECU, alebo ma samostany snimac. Ak ma samostany, tak moze byt vadny, alebo len vadny nejaky kontakt cestou. Ak berie info z ECU, tak zas treba kontrolovat cestu od ECU k meraku, kedze zjavne ECU info o teplote dostava, ked sa ti otacky po zahriati motora menia. Je mozne, ze sa na meranie teploty pouziva v tomto motore modry snimac (zeleny by mal byt pre ECU), ale ak ho mas na chladici, to by naznacovalo pouzitie na ovladanie sahar pred chladicom. Bude lepsie pockat bud na niekoho, co to uz riesil na takomto motore, alebo kto ma doveryhodnu dokumentaciu k motoru NFZ. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.