Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nový výfuk na 306 - cenový šok


Guest minimaxa

Recommended Posts

Guest minimaxa

Tak jsem v neděli po upadnutí středního tlumiče rozhodl, že nechám na svou 306 namontovat celý nový výfuk včetně nového katalizátoru, který byl dle mého soudu taky pěkně schnilý, jako zbytek výfuku. Nu což, už mám najeto 150tis Km.

Jal jsem se tedy v pondělí ráno zavolati do zdejší všemi lidmi opěvované firmy - "Výfuky Šverma" a dotázal jsem se na cenu. Bylo mi sděleno toto: Poslední díl 1750,- střední díl 1690,- a uni katalizátor vč. úpravy přírub 3200,-. Vše od formy ASSO s oboustranným pohliníkováním. Montáž na auto 150,- Výfuk jsem tedy objednal a zároveň jsem se zeptal, kdy asi tak mohu auto přistavit do servisu. "Přijeďte zítra ráno v 9.00" uslyšel jsem ze sluchátka. Panečku, tak tomu říkám služba zákazníkovi.:super

V 9h bylo auto na heveru a já si ještě místo posledního tlumiče vybral sportovní, sice dražší ale zato moooc hezkej. V 10h mi zvoní telefon. "Pane Lukeš, proč chcete měnit katalizátor, když ho stačí jen opravit, navařit znova trubku a ušetříme tak 3000,- ?" samozřejmě jsem souhlasil.

No nebudu to protahovat, ve 14h jsem si mazal vyzvednout hotové auto. Na heveru už byl nějaký Favorit a paní šla platit. " Tak to máme 815,- za poslední díl výfuku a 75,- za motáž. Dostanu 890,-" ozvalo se od stolu. Jen mi spadla brada :roll když jsem slyšel tak "směšnou" cenu.

A došla řada na mě. "pane Lukeš, tak to máte za 5465,-" a to už jsem šel fakt do kolen:o. Oprava katu, malé zavaření díry ve sváru u lambdy, montáž středního dílu a napasování posledního sportovního konce.

Pokud máte někdo zájem, a potřebujete jakoukoli opravu či výměnu výfuku, dejte vědět, a dám vám na p.Švermu telefon, a věřím, že budete stejně mile překvapeni jako já.

btw, v současné době jsem s p.Švermou v jednání a vypadá to, že by se mohl stát dalším partnerem Peugeot Cubu, tzn, další cenové výhody!:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nerad bych ti kazil radost ale vzhledem ke kvalitě této značky vejfuků je ta cena celkem normální. Ale jestli sou tam tak rychlý a šikovný tak jedině dobře. Já bych volil Bosal (2200zadní,2020střední díl) a má 2 roky záruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest NiceOne

To u nas mi nebyl nikdo schopen opravit ten prvni dil vyfuku s katem. Mel jsem jen spatnej konec te trubky ve spoji s prostrednim dilem. Porad me nutili prvni dil za 10000 vc. katu:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa
Původně zaslal: NiceOne

To u nas mi nebyl nikdo schopen opravit ten prvni dil vyfuku s katem. Mel jsem jen spatnej konec te trubky ve spoji s prostrednim dilem. Porad me nutili prvni dil za 10000 vc. katu:(

tak první díl není s katem, ale kat je zvláš?, tedy v mým případě ano. a ten první díl je nerezový a vydrží. Opravit kat pokud je uhnilá trubka byl pro mě taky problém, ale tady v té firmě mi s tím pomohli a opravili to. Mám na celej komplet vč. oprav svařováním 2 roky garanci.

ASSO vs. BOSAL - co k tomu dodat, snad jen to, že to ani jedno není výrobce ale pouze prodejce. Výrobce je jeden, max jsou dva a to beztak někde v číně. A různé firmy prodávají tentýž výrobek za různé ceny. Nebo se pletu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: minimaxa

ASSO vs. BOSAL - co k tomu dodat, snad jen to, že to ani jedno není výrobce ale pouze prodejce. Výrobce je jeden, max jsou dva a to beztak někde v číně. A různé firmy prodávají tentýž výrobek za různé ceny. Nebo se pletu?

No pleteš. Bosal má vlastní fabriku. Nevim jak u nás ale v německu jo. Byl sem se tam před rokem kouknout na exkurzi a to byl šok. Dalo by se tam jíst ze země :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

To máš fuk, ze země nebo ne, kvalita je stejná. Tak proč dávat německýmu šmejdu vydělávat, když můžu levněji koupit čínu a podpořit tak hrstkou rýže dítě, který mi ten vejfuk vyrobilo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...