Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Ahojte,

dnes som chcen nastartovat auticko, kontrolky sa zapli, vsetko ok a ked som potocil klucikom tak len lahko presiel. starter nevidal ani hlasok. len bolo v spinacej skrinke pocut cvaknutie.. neviete pls v com moze byt zrada? a pravdaze uz som aj vybil bateriu. diky vsetkym za postrehy

Odesláno

Asi vybitá baterka. Je potřeba zjistit, zda je to spínací skříňka, baterka, altík nebo startér.

Nastartuj pomocí kabelů.

Pak už pokračuj standardně:

Už jsem psal jinde:

Všeobecný postup hledání všeobecně při závadě baterky, altíku, startéru, je:

1. zkontrolovat nabíjení, tedy při nastartovaném autě a zapnutých světlech, na volnoběh, musí být na baterce 14,5 V – jinak je vadný altík

2. změřit odběr auta po usnutí, tedy zavřené dveře, vše vypnuto, otevřená kapota, počkat asi 5 minut, pak musí být odběr z baterky do 20 mA, jinak tam něco žere

3. půjčit si jinou baterku, a den nebo dva jezdit

4. pokud i přesto špatně startuje, je vada ve startéru (samotný startér se těžko měří při startu, tečou tam stovky ampérů, ale nevíš, jestli je to slabší baterkou, nebo špatným startérem který žere moc (zadrhává) anebo málo (nedoléhají uhlíky))

Uvedený postup je optimalizován z hlediska ztráty času a zmarněných nákladů na jinou baterku, altík, startér.

[upravil dne 8.6.2013 20:59 od P607Olda]

[upravil dne 8.6.2013 21:00 od P607Olda]

Odesláno
Díky, že jsi napsal vyluštění.

:DTy rady tady bereme jako hádankářskou soutěž, kdo uspěje nejlíp.:D

ta baterka bola uz tak vyslahna, ze po nabiti nebola schopna startovat. az ked sa vymenila sa zistilo kde je psik zakopany :D

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...