Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Již sem se snažil řešit problém klimatizace v jiném vlákně,ale tam daný člověk problém vyřešil,problém se týkal,ale něčeho jiného.

Tak snad my poradíte tady:(

Klimatika nechladí.Při zjištění se kompresor netočí.Jde do něho pouze 3,16 V a ne cca 13V jak jsem naměřil.

Odvezl jsem auto do servisu na doporučení známého a odtamtud my technik volá,že se my netočí ani ventilátor přeď chladičem co má označení \" 1253L5 \" že je to tím,že to odchází u Peugeotů často (přitom tady jsem se o tom nikdy nedočetl) a ať si připravím minimálně 10tis na nový:o

Netahá mně servisák za nos,aby si vydělal.Jedná se o toto viz foto

Poraďte prosím.Jinak stáří ventilátoru 3 roky natočených 83tis.km

post-3960-14109631381226_thumb.jpg

[upravil dne 12.6.2013 18:36 od chuck11]

[upravil dne 12.6.2013 19:44 od chuck11]

[upravil dne 2.7.2013 19:14 od chuck11]

Odesláno

zle si cital, o tom ventilatore pred chladicom je tu hooodne vlakien...je drahy a tazko zohnat na vrakacoch, druhovyroba neexistuje evidentne.

väcsinou to ale boli starsie auta a viac km kde to odislo... (nemusi ale nic znamenat). Ak sa netoci ventilator nejde klima;-)

dohladaj si vlakna kde riesili diagnostiku toho ventilatora.

Odesláno

S klimou som mal problem aj ja ,bola prazdna mal som deravy chladic.oprava 200eur s pracou.Klima ma tlakove cidlo ,cize ked je prazdna neroztoci sa ventilator a ani nezopne klima kompresor tak aby sa nestalo ze je len prazdna a vymenia ti vsetko.Hned pod oknom su ventili na doplnenie daj dole tu cierno krytku a stlac tam ten ventil trebars srobovakom alebo klincom a ked nebude nic sicat tak je prazdna a niekde unika a preto neide ani ventilator.

Odesláno

samozřejmně, že nejprve se klimatika doplnila taky jsem myslel,že došlo chladivo,odsáto přes 400g

což už bylo tušení,že něco není v pořádku a chladivem to nebude:(

Odesláno

Klima jde i bez ventilátoru jezdím s rozbitou saharou druhý rok (taky popsáno jak jsem to zprovoznil cca za 600,-). Klima by ti šla minimálně chvilku něž by stoupl tlak chladiva na maximum z nějakých 6 barů na 25 barů a samozřejmě cvakl kompresor. Takže pokud je funkční okruh chladiva jak si psal tak už jsou nařadě ty čidla včetně toho co je na palubce u skla ta bublina.

Odesláno

Pojistku jsem samozřejmně taky kontroloval.

Dneska jsem jel na diagnostiku(jak jsem se dočetl větrák se dá otestovat přes ní),ale byl problém,že ho to k větráku nepustilo hlásilo to jakoby neznámé zařízení.Navíc to hlásilo 2 závady:

P0694 Ventilátor chladiče 2

(Low,stupeň pro nízký výkon

Zkrat na plus

P0215 Hlavní relé

Zkrat na plus/na kostru či přerušení

Všechno zkontrolovaly od konektorů po kabeláž a nic nenašly,přes diagnostiku zkontrolovaly i čidla jak interiérové tak i tlakové na chladiči a taky bez vady,je prý vše vpořádku jen řídící jednotka posílá na kompresor malé napětí.

Navíc to hlásilo i chybu osvětlení interiéru(mám tam všude diody)-Tak už jsem všechno vyházel odpojil a dal tam žárovky.Zítra znova diagnostika-vymázání závad a jsem zvědavý jestli interiérové osvětlení ovlivní i klimatiku.

V tomhle je prý řídící jednotka hodně citlivá.Navíc se mně ptal jestli nebyla přehrávaná,že by se tam špatně něco zadalo a proto teď řídící jednotka místo 13-14V pouští jen nějakých 3,16V co jsou teď na kompresoru.

Straky my ji sice chipoval,ale nemyslím si,že by to do toho zasahoval:myslim

Samozřejmně je to jiný servis než předešlý,který mně o těchto závadách ani neinformoval.

Odesláno

Diody vevnitř sem měl i teď mám a klima jede , ani chipy a fapoffy od strakiho taky nic..... tím to nebude , mě vždycky nešla kvůli málo chladiva..... fakt tam máš dost? tech 400g co si odsál není plná dávka....myslím že něco přes 700g je plná...

Odesláno

Tých 3-11V je len bludné mapetie,RJ jednoducho nezopne spojku,pretože nemá splnené všetky podmienky na zapnutie klímy.Origo diag ti ukáže,že je to tak.Asi by som sa sústredil na ten prvý stupeň rýchlosti ventilátora.:roker

Odesláno

No to musíš origo diagnostikou na PSA jak píše Přema jinak nezjistíš nic nebo jen okrajově na origo se toho dá spousta otestovat, hlavně ta sahara jestli se točí a vyhodnotit přímo za chodu motoru.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...