Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406 Coupé Ultima Edizione n°1438


Feedo

Recommended Posts

Nemám čas teď to moc řešit, ale koukl jsem na měrku motorového oleje a je tam malinko nad horní risku a je čistý. Tak ten to asi nebude. Koukl jsem i do nádobky posilovače řízení a náplně je tam taky dost. Takže to vypadá asi na tu převodovku (technik mi při nedávném servisu řekl, že převodovka (už nevím přesně kde) rosí a že se s tím časem bude muset něco udělat, ale že to nehoří). No i když o rosení mám trošku jinou představu, ale doufám, že to vydrží víkendovou cestu z Prahy do Krkonoš a zpět. Dá se nějak rozeznat převodovkovej olej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Převodový olej narozdíl od motorového docela nepříjemně smrdí. Případný únik by byl vidět u vstupů poloos do převodovky.

Edit: Nahoře píšeš, že bez zápachu, to převodový olej nebude. Podle mě to bude starý vyjetý olej, asi to v servise někde zadělali a potom to po odstavení zteklo. ;) Jinak mě nic jiného nenapadá.

[upravil dne 4/6/13 18:14 od Džůny]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

šáhni na olejovej filtr jestli to nerosí kolem... pokud ano, tak to otři a druhej den se na to koukni, pokud to bude zase, tak je málo nebo špatně dotaženej a pokud bude čisto, tak byl politej motor od toho jak se filtr sundal a někdo to neotřel... potom těsnost vany a výpušták... stačí dát na hever a kouknout pod to cca 10min práce ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na které straně ti ten olej kapká? před 3 měsíci jsem to měl taky. na straně před řidičem kapkala převodovka, na straně před spolejezdcem prolínala vana. vana se přetěsnila a do převodovky se za 10 korun v peugeotu koupil O kroužek na lanko zpátečky, který vede do převodovky a pod autem ani kapka.

Je pravda, že tam kde kapala převodovka byl ten olej žlutej, ten od motoru byl špinavější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak záhada se skvrnou zřejmě vyřešena. Nikde nic nekape. Vzpomněl jsem si, že než jsem auto zaparkoval, tak jsem ho pořádně projel wapkou. No a nejspíš to byl jen pozůstatek mytí :D Jsem to ale Janek :mad:

Jo a zdálo se mi, že blbě svítí informační displej ve středovým panelu. Povedlo se mi to rozebrat a jedna ze tří žárovek byla ruplá. Vyměněno a teď už zase svítím na 100pro. Řeknete prkotina, ale mám z té úspěšně provedené operace velkou radost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak jedna aktuální z chalupy. Po mytí. :)

https://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1208747_544188752296129_1829984574_n.jpg

Btw. Nějak se chlapec rozchlastal :-) V dubnu výměna oleje a dnes už to ukazuje na displeji jeden dva dílky a na měrce minimum. Přitom najeto jen 3000km! :myslim

[upravil dne 4/9/13 16:25 od Feedo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná fotka...ad spotřeba oleje to je nějak hodně ne?a neteče ti někudy stále...jako vana nebo tak něco...

Mě teda V6 nebere skoro nic na těch cca 10tis co dělám olej jestli jo tak to nezaznamená ani ten ukazatel.Protože ráno to pořád ukazuje plný dilky a na měrce je taky plno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...