Jump to content
Sign in to follow this  
igi9

Chyba snímača na turbe

Recommended Posts

Zdravím, asi pred troma mesiacmi som bol na prehliadke v citroene pri 80 000 km a cestou zo servisu cca na 50. km dalnice sa mi pri prudkom brzdení rozsvietila oranžová kontrolka a engine fault zhruba po piatich naštartovaniach zmizla ale kontrolka sa mi od vtedy asi 3 krát rozsvietila na aute som najazdil 5000km rozsvecuje sa pri rôznych situáciach napríklad pri normálnej jazde, pri prudkej akcelerácii, pri brzdení vždy po niekoľkých naštartovaniach zhasne mal som náhodou cestu okolo servisu tak to hodili na diagnostiku a povedali mi že to nie je nič vážne, že to vypísalo dočasnú chybu nejakého snímača na turbe tak som to viac neriešil ale dosť ma štve, že sa mi tá kontrolka stále objavuje pritom keď sa rozsvieti tak auto ide normálne žiadny úbytok výkonu ani zmena zvuku proste auto funguje ako keby sa nič nedialo. Nevedeli by ste mi povedať čo môže spôsobovať tento problém?

Auto je citroen xsara picasso 1.6 hdi 80kw 2006

[Edited on 11/6/12 12:04 by igi9]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to je pic...na kdyz ti rozsvecuje kontrolku a oni ti reknou ze to neni nic vazne.

Skoc jeste jednou na diag a zadej o vypis chyb.

Pokud ti ho nedaji tak neplat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problém stále pretrváva, bol som znova v servise povedal som nech závadu vyriešia pretože kontrolka sa rozsvecovala čoraz častejšie mám taký pocit že ani oni sami nevedia prečo to robí ale snažili sa, vyčistili komplet sací systém bol celkom zanesený prečistili kontakti atď... cez diagnostiku pozreli chyby vymazali ešte merali nejaké údaje cez diagnostiku a potom boli na skúšobnej jazde opäť niečo premerali a povedali že je všetko v poriadku. Naozaj to tak chvíľu bolo asi 3 týždne sa kontrolka nezasvietila ale potom opäť a znova sa rozsvecuje v nepravidelných intervaloch v priemere asi tak 3 krát za týždeň a to najazdím za týždeň cca 800km už som z toho zúfalý. Ak pôjdem znova do servisu tak určite budú chcieť meniť turbo a to naozaj nechcem pretože auto ide v poriadku. Teraz som hľadal na zahraničných fórach, moja angličtina nie je nejaká excelentná takže väčšinu som prekladal cez google translate tak možno teraz napíšem blbosť ale chcem sa opýtať na jednom zahraničnom fóre mal chlapík podobný problém ako ja a jeden mu písal, že či nemá veľa oleja v motore a je veľký tlak oleja a potom, že dáva snímač plniaceho tlaku chybné údaje. Chlapík napísal že má olej v poriadku a už viac to neriešili... Ale ma napadlo, že mne tento problém začal po tom ako som bol v servise na prehliadke po výmene oleja išiel som po dialnici auto som dosť naháňal a ako som schádzal z dialnice tak sa kontrolka rozsvietila nechápal som prečo a na druhý deň som si všimol pod autom čierny flak s priemerom 15cm, bol zle dotiahnutý šrob na vypúštanie oleja takže mi unikal olej tým pádom tam bol asi iný tlak ako by mal byť. ked som si to všimol tak bol zohriaty motor a mal som pre sebou dlhšiu cestu tak som pre istotu dolial olej len tak odhadom je ho tam trošku viac ako by malo byť asi 1cm pod vrchnou ryskou. A odvtedy mi tento problém s kontrolkou pretrváva. Možno sa pýtam hlúposť ale naozaj nemôže byť tento problém spôsobený práve tým olejom? Som už z toho zúfalý takže budem vďačný za každú radu za odpovede vopred ďakujem.

Ak nevadí dám sem odkaz na fórum kde píšu o probléme http://www.citroenpicasso.org.uk/picasso/index.php?/topic/17915-diesel-engine-fault/

[Edited on 26/7/12 18:12 by igi9]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...