lamancha Odesláno 9. únor 2012 Odesláno 9. únor 2012 Zdravim, mam vlastni material na PT a jeste dumam kolik dat nebo kolik si asi muze rict remeslnik za polozeni/instalaci PT. Tedy natazeni hada (cca 800m) a pripojeni k rozdelovacum. Mate nejake zkusenosti? Citovat
Spaceeeek Odesláno 9. únor 2012 Odesláno 9. únor 2012 když máš svuj matroš tak bych se nedivil kdyby si řekl 500 na hodinu aspoň takhle to chodí u nás Citovat
lamancha Odesláno 9. únor 2012 Autor Odesláno 9. únor 2012 když máš svuj matroš tak bych se nedivil kdyby si řekl 500 na hodinu aspoň takhle to chodí u nás a mas predstavu kolik hodin potrebuje na cca 160m podlahy = cca 800m? Citovat
lamancha Odesláno 9. únor 2012 Autor Odesláno 9. únor 2012 Cena 0. Provedl sám no neverim si na to pripojovani k rozvadecum atd. Jinak jestli mi to chces za tu cenu polozit - tak jsi vitan :-) Citovat
Agrafik Odesláno 9. únor 2012 Odesláno 9. únor 2012 Dělal jsem to poprvé. Nic na tom není. Cca 80m2 10hod. ve dvou. Záleží jaké zakončení trubek použiješ. Lisovací, šroubovací... Pak budeš potřebovat nůžky, případně kalibrátor. Pohoda. A záleží, co máš za trubky. Citovat
Spaceeeek Odesláno 9. únor 2012 Odesláno 9. únor 2012 taky jsem si to dělali samy s tátou na chalupě a konce na rozdělovač jsem dával sroubovací Citovat
lamancha Odesláno 9. únor 2012 Autor Odesláno 9. únor 2012 pekne, no se systemovou deskou nepocitam, bude tam 140mmm EPS + folie. Ty trubky se spojuji i v podlaze nebo se taha vzdy novy had? Citovat
Agrafik Odesláno 9. únor 2012 Odesláno 9. únor 2012 Jestli chceš mít spoj v podlaze, tak klidně, ale jen lisovaný. Já spoje nechtěl, tak jsem si to vypočítal tak, aby tam spoje nebyly. Trubky jsem připíchnul pomocí plast. příchytek. Lepší jsou ty zešikmené, líp drží. Citovat
Guest Scratch Odesláno 9. únor 2012 Odesláno 9. únor 2012 ja zastavam nazor, nejlepsi vubec to nedavat , kamarad to ma asi tri roky, delal si to sam (ing. elektro) a ted se mu to pekne sere [upravil dne 9/2/2012 11:05 od Scratch] Citovat
lamancha Odesláno 9. únor 2012 Autor Odesláno 9. únor 2012 Je opravdu tak propastny rozdil mezi Rehau a Gabothermem a ostatnima vyrobcema - myslim v kvalite? V cenach cca 30% Jakou tam mas trubku ? [upravil dne 9/2/12 10:46 od lamancha] Citovat
Guest Scratch Odesláno 9. únor 2012 Odesláno 9. únor 2012 vice mene to ma nejak pokurvene, chvili to topi, chvili ne, a pak to taky nekdy topi po castech, coz uz vubec nechapu ma na tom dlazbu a ma i normalni topeni, tak to prestal resit, ale nemit tam normalku radioatory, tak by se asi po.....l vzteky Citovat
Agrafik Odesláno 9. únor 2012 Odesláno 9. únor 2012 Špatně zregulovaný systém, nebo ještě hůř, špatně navržený. Kombinace podlahovka + radiátory . Složitější rozdělovač se směšovačem a čerpadlem. Buď jedno, nebo druhé. Citovat
Guest Scratch Odesláno 9. únor 2012 Odesláno 9. únor 2012 nejsem odbornik ale i kdyby se mu toto nestalo, tak bych do podlahovky stejne nesel ja jsem na tohle desna konzerva, to same, kdyz vidim zazdeny geberit (a od udrzby vim, jak se s tim kolikrat se... pri vymene, oprave apod Citovat
Ajdamek Odesláno 9. únor 2012 Odesláno 9. únor 2012 Já jsem platil za cca 100m2 (z toho 12m2 v patře) něco přes 800metrů alpexu, včetně položení systémových desek, zasekání a napojení rozvaděče 15tisíc. Přízemí se tahalo ze jednou spojovalo. Dělali to ve 3 celej den. Materiál jsem bral přes něj, šli jsme s jeho slevou 30% na půl Potrubí IVAR TRIO 16x2 Alpex [upravil dne 9/2/12 15:08 od Ajdamek] Citovat
Spaceeeek Odesláno 9. únor 2012 Odesláno 9. únor 2012 Je opravdu tak propastny rozdil mezi Rehau a Gabothermem a ostatnima vyrobcema - myslim v kvalite? V cenach cca 30% Jakou tam mas trubku ? [upravil dne 9/2/12 10:46 od lamancha] Podle mě u rehau platíš jen značku. Pětivrstvou hadici seženeš klidně za 20kč metr i levnější Citovat
Agrafik Odesláno 9. únor 2012 Odesláno 9. únor 2012 Toptherm Pex-al-pex 18x2. Sám jsem si podlahovku navrhnul, spočítal, natahal, zapojil, seřídil a teď mám nohy v teple Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.