Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Nevie niekto, k comu je dobra takato skrtiaca klapka vyfuku?

Je to len o zvuku? Nevadi vyfuku, ked sa takto dusi?

Pisu, ze more horse power :D Ci dalsia kravina?

[upravil dne 11.5.2011 09:31 Bloodeye]

Odesláno

Tohle je mozna jen takova tuzingova zalezitost, ale pokud by se to ovladalo automaticky v zavislosti na otackach a seslapnutem plynu, tak by to melo i vykonovy prinos. Tohle reseni se pouziva umotorek (napr. GSX-R). Teorie je jasna: na nizke otacky potrebujes mit vetsi odpor vyfuju (privrena klapka) a na vysoke otacky potrebujes mit co nejnizsi odpor (otevrena klapka). :papa

EDIT: ted jsem si vzpomel, ze podobne reseni pouzivalo u nejakeho americkeho muscle car (bylo to neco jineho nez mustang :D ) kde byla ve vyfuku klapka, ktera ve vysokych otackach zkracovala vyfuk.

[upravil dne 11/5/11 09:46 f3Rd@]

Odesláno

No ovlada sa to manualne dialkovym ovladacom... takze to fakt nebude mat vykonovy prinos...

V podstate ladeny vyfuk ma \'\'otvorenu\'\' klapku, takze naco ju zatvarat?

Odesláno

Je to čisto o zvuku. \"More horse power\" pridá iba po otvorení aj to iba na pôvodnú hodnotu.

Myslím že vhodné na používanie ladených áut do normálnej cestnej premávky aby bolo počuť sirénu sanitky. :D

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...