ferokulda Odesláno 7. říjen 2010 Odesláno 7. říjen 2010 Zdravim. Shánim na svou 106 (1,5D rv. 96-novější model) přední poloosy pohonu kol. A chci se zeptat, jsou stejný u dieslových a benzinových motorů? Mohl bych je tam teda dát z benzínový 106? Vím, že ty benzínový poloosy jsou slabší (mají asi o 6mm menší průměr) než naftový ale zas chlápek na vrakárně říkal, že ty naftový jsou uvnitř dutý, a ty benzínový plný. Citovat
Jeny Odesláno 7. říjen 2010 Odesláno 7. říjen 2010 každá poloosa (její průměr a případná dutost, kvůli namáhání na krut) je dimenzovaná na jinej motor, takže i kdyby byla délka stejná, tak bych jí tam rozhodně nedával edit: ozzy mě předběhl:super [upravil dne 7/10/10 od Jeny] Citovat
ferokulda Odesláno 7. říjen 2010 Autor Odesláno 7. říjen 2010 Takže bude lepší sehnat přímo na naftu. Ještě bych měl 2 dotazy: 1) sehnal-li bych ty poloosy na naftu, ale s ABS (což má 106 nemá), vadilo by to nějak? Ty ozubený kroužky jdou prý sundat. 2) šli by ty poloosy (resp. homok. klouby) zrepasovat, provádí se to? Citovat
Jeny Odesláno 8. říjen 2010 Odesláno 8. říjen 2010 poloosa s abs by neměla vadit. V autokelly se prodávají repasovaný poloosy, ale jestli je nějaká firma, kam se dá stará poloosa výměnou za repasovanou nevím Citovat
ferokulda Odesláno 13. říjen 2010 Autor Odesláno 13. říjen 2010 Ještě se zeptam na názor, vzali byste ty poloosy raději někde z vrakárny-potom by byly origo Peugeot, nebo ty repasovaný třeba z autokelly-to asi originály nebudou, ale zase by asi dýl vydržely. Citovat
ozzy56 Odesláno 13. říjen 2010 Odesláno 13. říjen 2010 to musíš rozhodnout sám--bral jsem vždy repas z Autobenex a je tam i záruka (při montáži poloos servisem), většinou ta auta najela pak cca 50 tisíc s repasovanýma poloosama bez problémů a šla pryč... Citovat
ferokulda Odesláno 20. říjen 2010 Autor Odesláno 20. říjen 2010 Ještě bych se zeptal, někdo mi říkal, že na 106 jsou 2 druhy poloos, který se liší v náboji, co jde do kola. Víte o tom něco? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.