Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P306 Cabrio nefunkční střecha


Dandy123

Recommended Posts

Mám 306 Cabrio 96 1,8 a řeším problém se střechou.

Jelikož otočím klíčkem, odepnu kliky, nadzvednu střechu, začne pípat, zmáčknu tlačítko a na nic nereaguje. Nenadzvedne se zadní okno. Ale netuším v čem může být problém, zda v elektrice, táhlu, motorek, čerpadlo či chybí olej. Jelikož jsem čerstvý majitel, tak se vtom momentálně pomalu vžívám, co kde se jak nastavuje a opravuje. Neporadil by někdo, jak mám postupovat či nějakého šikovného chlapíka, či někdo na to kouknout? Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě jde hlavně o to, říct, co je špatné... Zda díl, či někde kabel je přeseknutý či olej chybí. V tomto jsem u tohoto naprostý amatér, neboť poté co mi to majitel předal, tak to už nefungovalo, takže ani netuším, jak se tam má vše co hýbat. Jen teoreticky. Jelikož mám možnost vše na to sehnat, aby to bylo komplet, když už budu dávat novou střechu. A co jsem se všude ptal, tak se do toho nikomu nechce a nebo mi to stále lidi posouvají za později a později.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som minule pozical afto kamosovi na 10 min.,evidentne ked bol s nim prec skusal davat dole strechu lebo ked sa vratil zrazu nefungovala...tlacitka boli uplne hluche-ako keby ani stavu nedostavali....bolo ju treba vpodstate \"resetovat\" -manualne vytiahnut,stiahnut a opat vytiahnut a ide ako hodinky...neviem ci to ale moze byt ten isty problem...je pravda ze odvtedy mi dobre nedosada ten plechovy kryt (kedze kamos to chytil a nasilu to tahal von):nevim:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a mas to nazdvedly tak aby si vzadu mel vuli mezi dosedem strechy a kufrem?

resp kdyz s tim zvedas nhaoru a dolu mel by ti dosed u kufru taky litat

me se obcas stalo ze se me nenadzvedl ten zadek a ona se ti pak strecha nezvedne musis proste mit vzadu vuli

pak jeste mrni na kabely od ovladani treba nakej vypadnul tam je to napicu ze kdyz ti vyapdne 1 kabel z toho kluba asi 20ti tak to proste nejde

a v posledni rade zkontroluj jestli je nabita baterka :))))

[upravil dne 9.6.2010 Tunny]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky koupil cabrio s el. střechou, která nechodila, respektive se nadzvedla zadní část s oknem, ale víko se nezvedlo. Co jsem hledal rady, tak nikdo na dálku nedokáže poradit, mohlo to být více věcí a já měl auto pár dní, takže sem ani nevěděl jak mechanismus funguje. Ale aspoň mi poradili kde hledat hadice apod.... Pak když sem jel pro střechu na druhé cabrio, která byla zase předělávaná z mechaniky na elektriku, tak sme jen tak zkusili přehodit řídící jednotku ovládání střechy a najednou chodila uplně komplet a v pohodě. Dokonce se prodejce divil, že se část kostry střechy v jedné části sám přehýbá jak má, což ještě prej neviděl u žádného 306 cabria a je pravda že u manualu to musím taky ručně přehýbat, pak ještě přijel nějaký jeho kámoš s 306 cabrio new model, docela voňavka a taky na to čuměl jak mi střecha hezky chodí. Tak pokud máš možnost zkusit funkční jednotku doporučuju, konektory přepojíš během pár vteřit a hned můžeš vyloučit jednu z možných příčin poruchy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše tunny, střechu musíš vpředu po odjištění ručně nadzvednout, aby se trochu jakoby přelomila, tam přeruší nějaký kontakt a začne pípat bzučák jako na zapnutá světla. Další základní věc je dovřený kufr a zapalování ve správné poloze. Když to všechno uděláš je slyšet aspoň tiché bzučení čerpadla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hrasko

ja som minule pozical afto kamosovi na 10 min.,evidentne ked bol s nim prec skusal davat dole strechu lebo ked sa vratil zrazu nefungovala...tlacitka boli uplne hluche-ako keby ani stavu nedostavali....bolo ju treba vpodstate \"resetovat\" -manualne vytiahnut,stiahnut a opat vytiahnut a ide ako hodinky...neviem ci to ale moze byt ten isty problem...je pravda ze odvtedy mi dobre nedosada ten plechovy kryt (kedze kamos to chytil a nasilu to tahal von):nevim:grr

Manuálně jsem ji vytáhnul i zatáhnul párkrát a nic... Žádný reset neproběhl..:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tunny

a mas to nazdvedly tak aby si vzadu mel vuli mezi dosedem strechy a kufrem?

resp kdyz s tim zvedas nhaoru a dolu mel by ti dosed u kufru taky litat

me se obcas stalo ze se me nenadzvedl ten zadek a ona se ti pak strecha nezvedne musis proste mit vzadu vuli

pak jeste mrni na kabely od ovladani treba nakej vypadnul tam je to napicu ze kdyz ti vyapdne 1 kabel z toho kluba asi 20ti tak to proste nejde

a v posledni rade zkontroluj jestli je nabita baterka :))))

[upravil dne 9.6.2010 Tunny]

Vůle tam je... Kabely od ovládání vedou kudy? A baterka je nová..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JoseA

Jak píše tunny, střechu musíš vpředu po odjištění ručně nadzvednout, aby se trochu jakoby přelomila, tam přeruší nějaký kontakt a začne pípat bzučák jako na zapnutá světla. Další základní věc je dovřený kufr a zapalování ve správné poloze. Když to všechno uděláš je slyšet aspoň tiché bzučení čerpadla?

Toto dělám...Na stínítku mám přímo návod, jak na to... Nadzvednu ji, začne pípat...kufr je dovřený a zamčený... Žádné tiché bzučení čerpadla jsem neslyšel...Čerpadlo najdu kde? Původní majitel mi tvrdil, že tam kdysi musel dolít nějaký speciální olej do hydrauliky, že byl prý strašně drahý, pár tisíc a že potom chodila v pořádku...Že s ní nikdy neměl problémy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak stahování a vytahování funguje. Jsem pročistil všechny kontakty a zkusil párkrát ručně stáhnout střechu a zase vytáhnout....a pak se to nějak chytlo.. už mi schází jen ten zámek víka někde sehnat.. je zlomený... neví někdo o nějakým levným? případně, zda pomáhá to svařit? či jestli mohu poprosit o větší fotku jak to má vypadat? zda mi tam něco nechybí...děkuji

21052010001.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Tak to obnovíme. Dneska si chci stáhnout poprvé střechu na cabriu, odjistím předek, nadzvednu okno, zatáhnu za kličku a nic. Jakoby přes zimu upadlo lanko k odjištění kufru pro střechu :roll, tak sem mrknul jak se dostanu pod plast a zjistil že těžko, když šrouby jsou přístupné z vany pro střechu. Trochu začarovaný kruh. Ale třeba někdo poradí jak to udělat bez násilí. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

víko střechy se dá ručně odemknout z kufru..potom pokud kabro nejezdilo a bylo bez baterky tak musis střechu zaběhnout..nekdy stací pozvednout zadní díl střechy a skusit otevřít střechu přes tlačítko..někdy se chytne a pokud ne tak ji musís celou ručne poskládat a pak skusit tlačítko atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Ahoj Taky mám teď trable se střechou. Při zavírání se mi celá rozevřela, i se zadním oknem, než se stačil zavřít kryt. Od té doby vůbec nereaguje na elektřinu. Když chci zavřít manuálně, tak se šroub protáčí sem a tam, takže nemůžu zajistit střechu. Když sem koukal dovnitř, v mechanismu otevírání se mi ulomila část toho sředního dílku. Do té doby chodila třecha parádně. Dá se někde sehnat jenom ten střed? Nebo umí to někdo opravit? Případně, dá se jezdit s takhle nezajištěnou střechou, nebo mi to chytne vítr a ulomí se to celý? 

Nevím jak moc tohle vlákno ještě funguje, ale případně to zítra nafotím. díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...