Pheneus Odesláno 30. květen 2010 Odesláno 30. květen 2010 Caute ludkovia, stalo sa vam niekedy toto? niekedy ide niekedy nie? Resetoval som BSI a robi to furt od vcera sa mi nejak dojedrbkal ventilator. hodil som to na diag ako aktivnu kontrolu clenu v PPO. Vada ziadna, poistky vse ok, a zavada sa prejavuje takto. Nasadnem do auta :-) nastartujem a ventilacia nejde, vypnem motor nastartujem a potom ide, potom 5-6 krat znova nejde a potom znova ide, ziadne anomalie zvuku ani bzucanie nist. mam 307 cc 2.0 103KW RFJ motor. super afticko len ma niekedy stve. :-) Citovat
Pheneus Odesláno 31. květen 2010 Autor Odesláno 31. květen 2010 Nikdo nič? dnes som sa šiel previezť auž ni nejde hajzlik vobec, prešiel som všetky poistky ale ništ :-( Ventilator sa nezopne vobec pri ziadnom stupni, ale klapky a uzavery idu. pravdepodobne to bude asi rele, alebo motorcek ventilatora kurenia, rozoberal to niekedy niekto? mam facelift Citovat
Guest SB Odesláno 31. květen 2010 Odesláno 31. květen 2010 Skus vyčistiť konektor, ja som použil na vyčistenie kontox a už rok to ide bez problemov Citovat
Pheneus Odesláno 31. květen 2010 Autor Odesláno 31. květen 2010 Ahoj, no skus mi to trošku obsiahlejsie, neviem ako sa dostat k ventilatoru, hodil osm ho na diag a ani prd mi nenapisalo :-( BSI je ok len ten smrad ventilator si povedal ze uz nechce ist. kde mozem najst ten konektor? dik za radu :-) Citovat
Guest SB Odesláno 31. květen 2010 Odesláno 31. květen 2010 Uložený je pod palubovkou zo strany vodiča. Keď sa tam pozrieš uvidíš čierny okruhlý kryt upevnený 3 skrutkami. Tam nájdeš aj konektor prívodného kábla. Vytiahni konektor, trochu mechanicky prečistí piny ,& nastriekaj kontox a zlož to to je všetko. Citovat
Pheneus Odesláno 31. květen 2010 Autor Odesláno 31. květen 2010 nuz uz utekam s kluckami do auticka :-) a idem hladat ten konektor, teraz som volal s chalanmi v Peugeot bratislava a tiez vraveli ze kable, prekutral som public box cely a zistil som ze ja uz nemam rele :-/ lebo mam riadiacu jednotku na 2 zonovu klimu, postrasil ma ze jednotka v haj... ale hned som mu povedal ze ta mrcha ventilator raz ide a raz ee. takze bud kusnuty ventilator alebo kable. Citovat
Guest SB Odesláno 31. květen 2010 Odesláno 31. květen 2010 Aj ventilátor sa dá opraviť, horšie je to s riadiacou jednotkou ako sa dá opraviť to veru neviem. Ale keď tá odchádza to poznáš na otáčkach vent. Citovat
Pheneus Odesláno 31. květen 2010 Autor Odesláno 31. květen 2010 Ahoj, no som z toho jelen, bol som v aute a hybal som s kablami a predstav si ze sa rozbehol ten smrad, ale potom zas po nastartovyni nesiel, neviem kde to je, zas som skusal posramotit s kablami a nist :-( no neviem kde je ten konektor :-( nevidel som tam ziadnu kritku alebo okruhny obal s 3 skrutkami. hmmm. mam facelift 307 cc z 2006, nevies mi opysat blizsie kde to ma byt? lebo pri BSI nist take nie je len kopec konektorov poistiek. ked ide ventilator tak ide super, ale svina teraz nejde :-/ Citovat
Pheneus Odesláno 31. květen 2010 Autor Odesláno 31. květen 2010 Ludkovia viete mi poradit s tym? Citovat
shark734 Odesláno 31. květen 2010 Odesláno 31. květen 2010 ventilator je v tom stredovom paneli kde mas aj ovladanie klimy...myslim ze je na soferovej strane(neviem na 100%)...da sa rozobrat len ten bok stredoveho panela(2 sroby ak si dobre pamatam) EDIT: malo by to byt pod cislom 1, ale neviem aky je tam pristup:nevim [upravil dne 31/5/10 shark734] Citovat
Pheneus Odesláno 31. květen 2010 Autor Odesláno 31. květen 2010 Cauky, po konzulacii s elektrikarov v Peugeote (cez telefon) sme dosli na to ze mam zoxidovany kontakt na ventilatore, hmmm len neviem kde mam hladat kabel do BSI co sa napaja na ventilator:-( je to tam celkom neprehladne :-/ kukal osm aj na servis boxe a prd makovy tam je :-( nechapem ludi co robia service box ci to ma pomoct alebo skomplikovat zivot :-) viete mi poradit kde to cudo najdem? som z toho tak vytoceny ze kupim u cinana ventilator izbovy a namohntujem ho tam :-) (to je len zart) Dakujem za vsetky infosky :-) Citovat
Pheneus Odesláno 31. květen 2010 Autor Odesláno 31. květen 2010 :ticho:ticho:ticho:ticho:ticho:ticho:ticho:ticho please help with thip problem Citovat
Guest SB Odesláno 31. květen 2010 Odesláno 31. květen 2010 Hore máš rozkreslený celý systém. 1 - je ventilátor Ten vyber je na strane vodiča, vyčisti konektor poprípade skontroluj uhliky a je to. Citovat
Pheneus Odesláno 1. červen 2010 Autor Odesláno 1. červen 2010 Ahojte, no dnes som sa dostal k tomu ventilatoru, odpojil som ho a anapojil a anist :-( stalo sa vam niekomu uz ze by mu takto chcipol? vcera sa este rozbehol ale uz potom nic. Citovat
pastorek Odesláno 1. červen 2010 Odesláno 1. červen 2010 Čítaj pozorne príspevky. Tým že odpojíž a zapojíš konektor nič nevyriešiš, to nieje PC aby fungoval reset. - odpoj konektor z ventilátora - prečisti konektor ventilátora - demontuj ventilátor - skontroluj alebo si daj skontrolovať uhlíky motorčeka ventilátora - všetko poskladaj Paňatno? Igen? Citovat
Pheneus Odesláno 1. červen 2010 Autor Odesláno 1. červen 2010 tos kuknem na tie uhliky. idem to odmontovat :-) potom dam vediet co som zisitl Citovat
Pheneus Odesláno 1. červen 2010 Autor Odesláno 1. červen 2010 Ahojte, no vytiahol som ten ventilator a fuuuuuuuuuuuuuj zadrb..ny bol ako rom pred umrtim. normalne zaprasene uhliky a kontakty som musel skrabat, nastastie som zohnal taky spray na elektromotory na mazanie a cistenie komutatorov. no ludia ako som to zmontoval späť a zapol klimu, musel som sa priputat aby ma to nehodilo na zadne sedadla, lebo pred tim neboli take silne tie vetracky. Velká vďaka za infosky, moc ste mi poradili, inak by osm tam dal ventilator od cinana alebo 2 feny :-) Citovat
Pheneus Odesláno 1. červen 2010 Autor Odesláno 1. červen 2010 Sadnem do auta a ten smrad zas nejde, vytiahol osm ho von a skusal som cez kable ci sa bude tocit, nist, potom som ho znova prestriekal, vycistil som aj uhliky fyzicky osm ich demontoval a potom fungoval a azs nefunguje, vytiahol som baterku a nabehol, vypol som motor a zas nefunguje. hmmm uz som zufali. Citovat
pastorek Odesláno 1. červen 2010 Odesláno 1. červen 2010 Asi budeš musieť nájsť autoelektrikára ktorý dokáže premerať i ovládanie. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.