Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Tak mi včera odešlo moje staré dobré JVC kd g331. Přestalo hrát CD. Měl jsem ho 3,5 roku. Dneska jsem pořídil a instaloval Kenwood kdc-w 4044 a můžu říct, že rozdíl ve zvuku patrný je. Takové čistší, detailnější, řekl bych, že i samotné rádio je pečlivěji zpracované. Pokud někdo v tuto chvíli váhá nad výběrem autorádia....tak s tímto typem rozhodně nic nezkazíte.

Odesláno

To není nic nového. Spousta autorádií je takřka nachlup stejná, pouze využívá jiný koncový stupeň, který ještě může být různě provázán s řídící částí. Mechanika je taky principielně stejná, liší se jen použité díly typu laser, motorek, řídící obvod...

Které mám na mysli? Nevím, třeba starší Sony jsou zvukově na špičkové úrovni, i když tam se není čemu divit. Využívají hodně solidní koncový integrovaný obvod Toshiba. Ty řady jsou označené tuším jako GT nebo MP, jenom nesmí mít přídomek S, nebo se nesmí jednat o nižší řadu. Důvody tu nehodlám rozepisovat. ;)

[upravil dne 19/2/10 peugeot09]

Odesláno

Znám a zajímalo by mě, kdo takový nesmysl vymyslel. Tam nejde ani tak o značku, jako o konkrétní cenovou relaci či spíše modelovou řadu. Díky tomu zhruba víš co Tě uvnitř čeká a jak to autorádio zhruba bude hrát. Vybírat si jenom podle značky je přežitek. :aut

Odesláno

Asi tak, jak jsem psal, po rozebrání JVC bylo tak 20-30% vnitřností Panasonic. Jak psal peugeot09 o určitých rádiích Sony, které využívají koncové integrované obvody Toshiba, tak třeba právě DVD přehrávače Toshiba využívají optické mechaniky Sony :) je to zajímavé..... nicméně zvuk toho Kenwoodu je opravdu lepší než mého předchozího JVC, který nedisponovalo zesilovačem MOSFET - i když to je asi zavádějící :myslim

Odesláno

Zesilovač MOSFET...hmm. :bojim

MOSFET technologií jsou vyráběné maximálně tak malé tranzistorky v předzesilovacím stupni, koncový stupeň je v drtivé většině případů (nebo ve všech?) obyčejný monolytický, integrovaný obvod.

Slovo MOSFET je v tomhle případě jenom marketingový tah výrobce. :(

Nejde ani tak o to, jak autorádio vypadá uvnitř na první pohled, ale o celkovou topologii. Některému výrobci se třeba o hlasitost stará tenhle obvod, dalšímu zas támhleten. Jeden má část tuneru umístěnou vpravo, jiný vlevo. Další třeba umístí výkonový integrovaný obvod na stranu, jiný ho dá dozadu. Říct, že \"Panasonic z 30% vypadá stejně jako vnitřek JVC\" taky nejde, protože to ani zdaleka nemusí být pravda. Už jen z toho důvodu jsem si vlastní autorádio vždy vybíral podle schématu případně i rozložením součástek a nákresem vodivých cest na desce plošných spojů. Věděl jsem přesně co kupuju a jaké úpravy případně můžu v topologii udělat, abych z ní dostal maximum. Ale to je vlastně jedno. :(

[upravil dne 24/2/10 peugeot09]

Odesláno

Tak nazor laika , pred tym sem mnel kenwood 4 kovej rady, neviem presne typ, po prechode na Alpine 1000 a 1 :)

Ovladatelnsot sa mi zdala trocha lepsia u kenwoodu, ale zvuk je s alpina iny , lepsi, vice moznosti zakladneho nastaveni ...

  • O 2 měsíce později...
Odesláno

No nedá mi to aj tiež sa pripojím, mám presne ten model ako Pa.vlos a som s ním plne spokojný. V aute som vystriedal veľa rádií- vyššiu radu od Sony, jeden starší Philips, strednú triedu od JVC a aj jeden NoName šunt a nič sa nevyrovnalo Kenwoodu. Ten NoName je hanba nazývať rádiom, ostatné boli na tom lepšie, práve ten philips mi prirástol k srdcu aj keď to hralo len CD-audio. Ale inak Kenwood má solídne nastavenia čo sa týka nastavenia hĺbky tónu, rozloženia zvuku, má to aj prkotiny typu bassboost ale celkovo super za tú cenu.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...