Jump to content

Natlakovanie chladiaceho okruhu.


salomen28
 Share

Recommended Posts

Chcem sa spýtať ako funguje víčko na expanzke.Myslím keď chcem staré víčko prevrtať dať tam ventil a nafukať trebars kompresorom alenňbo pumpou.Možem ten ventilek prevrtať len cez ten ten plech s tými popiskami alebo nejak cez ten prepuštací ventil či ako?Chcem ešte pred rozobratím hlavy vyskúšať tie veci okolo či nie je niekde prasklina kade by zavzdušnovalo a skúsim ešte aj chladič prepláchnuť.Na kolko mám natlakovať ten okruh??

[upravil dne 9/8/09 salomen28]

Link to comment
Share on other sites

Pri týchto plechových víčkach to nepôjde. Skús nájsť nejakú záslepku pri termostate alebo pripojiť rúrku na odvzdušňovák. Ak sa nemýlim i na chladiči by mal byť zaslepený vývod.

Mimochodom, to tlakovanie ti nepomôže lebo sa nestáva aby sa chladiaci systém privzdušňoval až na takú mieru. Zrejme iba natlačíš vodu do valaca. Zbytočne sa trápiš, pomôže až výmena tesnenia, prebrúsenie a odtlakovanie hlavy.

Link to comment
Share on other sites

Ono musí vydieť kurník ten unik keď som išiel minule do Blavy dolial vodu a chvílu pred Blavou zasvietila voda celkom 200km.Potravinárske farbivo?Pojazdil si zistil unik a vymenil znova vodu za čistú či to nevadí tam to farbivo nechať?A vakom množstve?:myslim

[upravil dne 10/8/09 salomen28]

Link to comment
Share on other sites

Väčšinu tákéto veľké úniky nebývajú spôsobené netesnosťou ale tesnením pod hlavou. Vtedy sa chladiaca zmes i tak mení tak to vôbec nevadilo. Ja som používal farbu na veľkonočné vajíčka, dva sáčky na chladič. Nabudúce skús povoliť víčko chladiča o jeden zub a uvidíš či tá voda zmizne i tak. (takto som jazdil na 309 pol roka kým bol čas na opravu)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...