jara.zemek Odesláno 24. leden 2009 Autor Odesláno 24. leden 2009 A co lambda sonda? Může mít vliv? Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 24. leden 2009 Odesláno 24. leden 2009 Kdyz mas mokre svicky tak asi tezko... Tj respektive muze, ale to by ti to aspom natocilo. Podle mne tam jednoznacne nedostava iskru... To by sem vyskousel, myslim ze nic s tym pokazit nemuzes... Citovat
lucascz Odesláno 26. leden 2009 Odesláno 26. leden 2009 Původně zaslal: AnotherOne Čo relé žhaviacich sviečok? Nemeral si napätie na sviečkach v čase keď by malo žhaviť? Jelikož sem ,,kutil,, , tak sem zavolal memu autoelekrikáři, jest-li by mi to rele nemohl promeřit a rekl sem mu, co to dela. rekl mi, ze rele bud proud pusti a nebo ne. a rikal, ze v tech mrazech by to pry bez rele nechytlo.a jelikoz sem pry nastartoval, tak pry v rele problem neni a spis v nafte:myslim Citovat
jara.zemek Odesláno 26. leden 2009 Autor Odesláno 26. leden 2009 Zdravím, před chvílí jsem šel zkusit nastartovat. Byly slyšet tři zápaly. Dál nic. Ale novinkou je to, že se mi vypnul úsporný režim. Doposud se mi na displeji zobrazovalo \"economi mode active\" po každém odemčení a otevření dveří nebo po otočení klíčku v zapalování. Nezobrazovaly se žádné jiné údaje na palubním počítači, nešlo rádio (vrčela jen CDromka), nešlo ovládání oken... víc jsem nezkoušel. Vrtalo mi hlavou, proč pořád vrčí ta CDromka. Zmáčkl jsem tlačítko \"vysunout\", ale nic. Zkusil jsem zapnout rádio, a ejhle rádio se zaplo a na displeji počítače se zobrazil všechny údaje, co tam mají být. Ale nastarovat stále nejde A navíc se mi asi natrvalo rozsvítila kontrolka diagnostiky. Do teďka pokaždé zhasla. Zítra odpoledne mám domluvený servis, tak uvidíme. [upravil dne 26/1/09 jara.zemek] Citovat
miro25 Odesláno 28. leden 2009 Odesláno 28. leden 2009 Ta moja 307HDI uz jazdi, boly zanesene trysky karbonom, daly sa ocistit ultrazvukom a je to O.K. Stalo ma to 2000Sk=66,38EUR za styri trysky, ale stale lacnejsie ako dat 10500Sk alebo 8000Kc za jednu trysku. A odporucenie od mechanyka, mam davat aditiva TDA Castrol do nafty. Citovat
jara.zemek Odesláno 28. leden 2009 Autor Odesláno 28. leden 2009 Pežotek je v servisu, tak se nechám překvapit. Citovat
jara.zemek Odesláno 30. leden 2009 Autor Odesláno 30. leden 2009 Dnes mi volali, jaké závady našli: 1) něco bylo s řídící jednotkou. Prý se to mohlo stát kvůli slabému napětí v akumulátoru. Museli ji přeprogramovat. Cena 2,500 Kč 2) přeskočený rozvodový řemen o 5 zubů. Netuším, jak se to mohlo stát - auto jsem se vůbec nepokoušel roztlačit. Řemen vrátili do správné polohy. Cena 0 Kč 3) ohnutá vačková hřídel nebo tak něco, prostě něco s ventilama. Zatím se to jen domnívají, nevědí to jistě - ještě neměli rozdělaný motor. Předpokládaná cena opravy 10,000 Kč. Po odstranění 1. a 2. závady zkoušeli nastartovat . Motor měl snahu chytit, ale bohužel nenaskočil. Z toho vyvodili závadu 3. Citovat
jara.zemek Odesláno 14. únor 2009 Autor Odesláno 14. únor 2009 Takže jak jsem už psal, první závada byla na řídící jednotce. Nějakým způsobem (asi vybitím aku) se \"rozkódovali\" klíče s řídící jednotkou. Museli nahrát nový software. To vyšlo na 2.500,- Druhá závada byla v rozvodech. Řemen přeskočil o pět zubů, protože předchozí majitel si nejspíš nechával seřídit rozvody v nějaké neodborné dílně. Poznali to podle toho, že na rozvodových kolech byly barvou udělané značky, což se v autoservisu nedělá, protože jsou v těch rozv. kolech dírky na kolíčky proti otáčení. Po namontování řemene by se mělo párkrát zatočit motorem a pak řemen znovu napnout, a ten servisman to právě neudělal. Tím došlo k přeskočení řemene o pět zubů a k ohnutí výfukových ventilů o 0,3 mm. Ventily vyrovnali a zabrousili, dali zpět a auto už startuje. Pak ještě doplnili olej a chladící kapalinu. Všeho všudy mě celá oprava stála 6.800,- [upravil dne 14/2/09 jara.zemek] Citovat
Pulec Odesláno 28. říjen 2012 Odesláno 28. říjen 2012 Ahoj chci se podělit stím jakej jsem debil.Měnil jsem plasty klíče a pak nenastartoval.Proč asi?Protože jsem debil a v klíči je ta kostička co se jí asi říká imobilizer.A když plasty s imobilizerem mate v šuplíku u počítače a klíč s krasnými plasty ale bez imobilizeru v autě v garáži.Pak nenastartujete :-) Alespoň že mi to docvaklo:roll [upravil dne 28/10/12 12:17 od Pulec] Citovat
Y2K Odesláno 6. listopad 2012 Odesláno 6. listopad 2012 no mam podobny problem...ale aka kosticka? vymenil som vnutro a nemozem nastartovat zeby imobilizer? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.