Jump to content
  • Aktuální cíle darů

nárazník a brzdy na 406 coupe

OldtimerMan

Recommended Posts

Ahoj,koupil sem si koonečně moje vysněné auto:) ale bohužel byl předchozí majitel ,,voe pořádnej tuner \"a vyměnil nádherný origo nárazník za laminátovou hrůzu,ale třeba se někomu líbí:myslim

Nevěděl by prosím někdo kde by se dal sehnat ten originální?

A ještě by mě zajímalo jestli se dají namontovat přední brzdy Brembo místo obyčejních a co to všechno obnáší,nemá s tím už někdo zkušenost?:D

Předem děkuju:D

[upravil dne 20/11/08 OldtimerMan]

Původně zaslal: OldtimerMan

Ahoj,koupil sem si koonečně moje vysněné auto:) ale bohužel byl předchozí majitel ,,voe pořádnej tuner \"a vyměnil nádherný origo nárazník za laminátovou hrůzu,ale třeba se někomu líbí:myslim

Nevěděl by prosím někdo kde by se dal sehnat ten originální?

A ještě by mě zajímalo jestli se dají namontovat přední brzdy Brembo místo obyčejních a co to všechno obnáší,nemá s tím už někdo zkušenost?:D

Předem děkuju:D

[upravil dne 20/11/08 OldtimerMan]

Vítej v klubu... :)

Bremba by měly v pohodě pasovat.

Př.nárazník z nového modelu (jako mám já) se strašně špatně shání, téměř nemožné jej sehnat. Starší není až takový problém sehnat. Kukikuk nějaké díly prodával, popř.si projdi sekci prodej N.D. tady na fóru...

Ad Bremba - jak píše jozefsv, hlavně bacha na kola, aby se ti tam ty brzdiče vešly. Místa je tam fakt poskrovnu. A taky zvaž, jestli ti to za to stojí. Brzdiče samotný jsou nedostatkový zboží a nový kotouče taky nestojí zrovna málo.

Nárazník - vím kde za svelmi slušný peníze sehnat novej nárazník na starej model. Ale jen čistě samotnej plast + ta prostřední mřížka, bez mlhovek a dalších lišt - ty bys musel poshánět někde jinde.

O víkendu jsem byl na vrakáči ve Slušticích (kousek od Prahy), prý by tam nějakej nárazník na starej model taky vyhrabal, ale spíš asi něco ke spravení, v pěkným stavu jen k nasazení a ježdění že tam nic nemají. Takže sem to neřešil, nárazník sem si uakzovat nenechal a ani na cenu sem se neptal.

Ad ten tuzing nárazník - koukám že ani s mlhovkama se nepočítá. Nebo se dají nabastlit nějak do těch mřížek? Hoď nějaký fotky ;)

Původně zaslal: MirasCC

Ad Bremba - jak píše jozefsv, hlavně bacha na kola, aby se ti tam ty brzdiče vešly. Místa je tam fakt poskrovnu. A taky zvaž, jestli ti to za to stojí. Brzdiče samotný jsou nedostatkový zboží a nový kotouče taky nestojí zrovna málo.

Nárazník - vím kde za svelmi slušný peníze sehnat novej nárazník na starej model. Ale jen čistě samotnej plast + ta prostřední mřížka, bez mlhovek a dalších lišt - ty bys musel poshánět někde jinde.

O víkendu jsem byl na vrakáči ve Slušticích (kousek od Prahy), prý by tam nějakej nárazník na starej model taky vyhrabal, ale spíš asi něco ke spravení, v pěkným stavu jen k nasazení a ježdění že tam nic nemají. Takže sem to neřešil, nárazník sem si uakzovat nenechal a ani na cenu sem se neptal.

Ad ten tuzing nárazník - koukám že ani s mlhovkama se nepočítá. Nebo se dají nabastlit nějak do těch mřížek? Hoď nějaký fotky ;)

Miro nevím jestli jsou samotný brzdiče nedostatkový zboží????? Já je tu měl půl roku k prodeji a nikdo je nechcěl ale naštěstí už je nemám a stejně jsem je musel prodat pod cenou,než za kolik jsem je koupil......nic proti to jen tak pro informaci o slavných Brembách.....:papa:papa:papa

Nóó jo, ale víš teď zrovna o nějakých brzdičích, který by byly na prodej? :) Ty tvoje byly široko daleko jediný, který byly k mání. Takže se obávám, že když si zrovna teď OldtimerMan vzpomene, že by Bremba chtěl, bude mít problém nějaký sehnat. Ale možná kecám, nijak aktivně sem po nich nepátral, vzhledem k tomu že už je na autě mám :roker

Původně zaslal: MirasCC

Nóó jo, ale víš teď zrovna o nějakých brzdičích, který by byly na prodej? :) Ty tvoje byly široko daleko jediný, který byly k mání. Takže se obávám, že když si zrovna teď OldtimerMan vzpomene, že by Bremba chtěl, bude mít problém nějaký sehnat. Ale možná kecám, nijak aktivně sem po nich nepátral, vzhledem k tomu že už je na autě mám :roker

Jo to máš asi pravdu.....zatím o jiných nevím a ani po jiných nebádám.....takže nevím ale může mít ze sehnáním BREMB problém....ale to záleží na něm.....

Ahoj,tak díky za rady,na fóru nový nejsem,ale pohyboval sem se spíše v sekci 306:roker:super s těma kolama mě to trochu není jasný,bremba bych sice chtěl řešit ale později,kola budou určo dřív... Takže jestli sem to správně pochopil,když sem si našel kola 7x17\" s ET15 tak tam ty bremba nedostanu? nebo to budu muset dořešit podložkama???:myslim vím že se to tu už nespočetněkrát řešilo,ale potřebuju to polopaticky:mad:

potom ohledně těch brzdičů,mám pocit že do 406 sedan v třílitru se montovaly taky,a do 607 jakbysmet,chcete říct že by se opravdu nenašel na žádném vrakáči v ČR žádný pár brzdičů na prodej???ALe je fakt že sem po nich ještě nepátral:mad:

Jinak ten nárazník na novém modelu je fakt mega luxus,ale nepočítám s tím že bych se na něj zmohl nebo mi spadl do klína,takže se klidně spokojím i s ,,obyčejným starým modelem\":D

[upravil dne 22/11/08 OldtimerMan]

Chápeš to správně, když tam teď dáš ty tvý vyhlídnutý kola o rozměrech 7x17, s ET 15, brzdiče Brembo tam pak už bez podložek nedostaneš. Asi to vyfotím, ať je jasný, vo co go :)

Na vrakáči bys zřejmě něco vypátral, ale nejspíš si za to řeknou pěknej ranec. Zeptat se můžeš, za to nic nedáš, ale počítej s tím, že ta cenovka bude nehezká.

EDIT: Ta fotka :) Zkrátka mezi Brzdičem a origo kolem jsou asi tři milimetry místa :)

[upravil dne 22/11/08 MirasCC]

post-0-1410960330447_thumb.jpg

Můj názor je, že možná lepší bude, když ty prachy, co bys dal za bremba, narveš do současnejch brzd (dobrý kotouče, dobrý desky, možná větší údržba brzdičů, hadic a kapalina). A bude to myslím mít docela dobrej efekt.

K tomu nárazníku - naprostej souhlas, nevím sice, co tam předchozí majitel namontoval, ale jsem toho názoru, že jakýkoliv tuning mimo origo díly a doplňky je konkrétně u tohoto auta prznění a nevkus.

No nic se nebojte,asi bych si nedal do předu bremba s kotoučema starline a do zadu bukové špalky místo destiček:D Já vím že to někomu připadá jako dávat si třeba RS nárazníky na fabii 1.2HTP ale na brzdách si zakládám:roker

Jinak sem rád že aspoň tady se najdou lidi co mají vkus ví co na coupe sluší:papa

http://www.tuning-in.cz/peugeot-406-coupe-predni-naraznik-2.html

tenhle nárazník tam mám,podle mě tahokovem vyplněné otvory už nějakej ten pátek nefrčí:D:D

Jo, tak to je fakt pecka, ten nárazník! Hned s tím dolu, než tím někomu způsobíš nevolnost, nejen žaludeční. :)

S těma brzdama samo nemyslím, že si tam dáš tu kombinaci, co jsi napsal. Myslel jsem obecně, že pokud vím, na sériové brzdy u dvoulitrů si nikdo nestěžoval a když jim dáš péči a třeba koupíš nějaký fakt dobrý kotouče a desky, bude to mít za stejné peníze a menší starosti (shánění dobrých brzdičů brembo, nové disky...) dost podobný efekt. Ale to je samozřejmě jen můj osobní názor, který jsem nadhodil tak pro zamyšlení.

Jinak hodně štěstí a doufám, žes měl při nákupu šťastnou ruku...;)

[upravil dne 23/11/08 kupák]