Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Nenasel by se tu aspon nejakej dobrak kterej by to promeril???? A jeste jedna otazka, jak probiha mereni mnozstvi nasavanyho vzduchu, kdyz udajane motor 3v6 nema vahu vzduchu a slape i po odpojeni potenciometru na klapce?

Odesláno

krokac neni rizenej napetim, ale impulsy, jsou stejne za studena i za tepla, uvnitr krokace jsou dve civky, ktere maji mit odpor 25 Ohm ( mezi 1-4 a 2-3, u tridratove verze mezi 1-2 a 3-2)

k mereni mnozstvi vzduchu slouzi MAP senzor a cidlo teploty nasavaneho vzduchu, dle namereneho tlaku a teploty se pocita mnozstvi vzduchu - bohuzel hodnoty ktere by mely jit ven jsem zatim nenasel

[upravil dne 6/10/08 Ferry]

Odesláno

To s tim krokacem je zajimavy mohl bys pls jeste rozepsat princip tech impulsu? Nejak mi to neni jasny jak se muze ridit impulsama plynule otaceni trnu :bojim A jeste jedna otazka kdyz mi kolisaji otacky i po odpojeni krokace neni to znamka toho ze je spatnej MAP?

Odesláno

k prostudovani problematiky krokovych motoru doporucuji tyto stranky, jsou tam i pekne animace http://robotika.cz/articles/steppers/en

ten MAP senzor by to taky mohl delat, ale ten by se projevoval i pri jizde, auto by nemelo dobry tah, z MAP senzoru by melo jit napeti 0,4-4,5V v zavislosti na otevreni klapky

zkousel jsi vypis pameti RJ, jestli nejsou nejake chybove kody?

jinak co jsem koukal, tak 3.0V6 ma mit otacky 650+/50 ot./min

[upravil dne 6/10/08 Ferry]

Odesláno

No otacky 650+-50 odpovidaji, problem je v tom kolisani. Se zapojenym krokacem kolisaji 800-500 a s odpojenym 1200-600. Za jizdy se to chova bez problemu jen volnobeh je takovej rozhasenej

Odesláno

taky by si to mohlo prisavat vzduch pres ventil odvodu benzinovych par do sani, ten je v pravem podbehu, nebo nekde pobliz kastliku ridici jednotky motoru, zkusil bych zaslepit hadicku za timhle elektromagn. ventilem, zda-li neni problem tam

Odesláno

Asi nemas nahodou nejekej obrazek (fotku) coz? Koukal jsem na ten odkaz s popisem krokace a vypada to ze tam krokac neni ze tam je nejakej volnobeznej ventil na jinym principu. Pac kdyby tam byl krokac tak se meni otacky skokove a ne plynul ne?

Odesláno

no ono to skutecne jde po krocich, je to videt i na diagnostice, kdy RJ dava pokyn k otvirani nebo zavirani toho obtokoveho ventilu ( krokace ) a na displeji diagnostiky se skokove meni pocet kroku

nicmene motor 3.0 V6 neznam do podrobna, takze nemuzu rict jestli tam krokac je nebo ne, na obrazku z katalogu je pod cislem 20 psanej jakejsi regulator, kterej vypada ze by mohl regulovat prutok vzduchu obtokem klapky, ten ovsem vypada uplne jinak nez klasicky krokace, co jsou treba u 1.8 16V

Podle schema zapojeni jdou ke krokaci u motoru 1.8 16V ctyri draty - vsechny od ridici jednotky motoru, kdezto u 3.0 V6 jsou to jen tri - dva primo od ridici jednotky a jeden je od staleho napajeni +12V z akku

[upravil dne 6/10/08 Ferry]

post-0-14109602416258_thumb.jpg

Odesláno

Jo jo to je on krokac (o kterym si myslim ze neni krokac :D ) na 3v6. Nicmene s krokacem problem nejspis nebude kdyz to kolisa i po odpojeni. Ale asi jsi me spatne pochopil myslel jsem obrazek toho ventilu odvodu benzinovych par

Odesláno
Původně zaslal: Belmondo1

Jo jo to je on krokac (o kterym si myslim ze neni krokac :D ) na 3v6. Nicmene s krokacem problem nejspis nebude kdyz to kolisa i po odpojeni. Ale asi jsi me spatne pochopil myslel jsem obrazek toho ventilu odvodu benzinovych par

aha, jasne, obrazek zde

post-0-14109602418856_thumb.jpg

Odesláno

jo , zkus to zaslepit mezi 5 a 8, to je jedno ze MAP meri za klapkou, tim ze by se tam prisaval vduch pres ten ventil, tak by to fungovalo jako kdyz proslapujes plynovej pedal - cili kolisani volnobehu, za zkousku nic nedas ;)

Odesláno
Původně zaslal: Belmondo1

OK zkusim a dam vedet. Ale zda se mi ze to vede pred klapku takze pres zavrenou klapku by se tam ten vzduch dostat nemel

no u 1.8 a 2.0 ta trubicka od toho ventilu vede do obtokoveho kanalku klapky

je blby ze ten motor fakt neznam podrobne, takze relevantnost mych rad neni 100% :D

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...