Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Hm tam volnoběžka bude ... ta řemenička na alternátoru není pevná řemenice, ale volnoběžka. Funguje to jako \"cvrček\" u kola. Do jednoho směru zabírá do druhého \"přeskakuje\". Důvodem je aby při prudké změně otáček se netrápil i alternátor, který je roztočený s velkou setrvačností. Každopádně volnoběžka občas odchází - postupně se sekne a funguje jako pevná řemenice. Ale netvrdím, že je to tvůj případ.

Odesláno

Čaute, dnes mi doniesli klinový remeň o 9 mm dlhší, namiesto 1156 som dostal 1165 :bacha

Čo myslíte možem to založiť ? Kedže to ten chlapík objednával s internetu neviem či to vyreklamuje :myslim

Odesláno
Čaute, dnes mi doniesli klinový remeň o 9 mm dlhší, namiesto 1156 som dostal 1165 :bacha

Čo myslíte možem to založiť ? Kedže to ten chlapík objednával s internetu neviem či to vyreklamuje :myslim

Ono záleží co je to za motor ( čím se napíná ), ale každopádně 9 mm je podle mě opravdu hodně, takže bych ho vyměnil.

Odesláno

Je to 2,0 HDi 110k

kladka to dospanuje, len asi ten tlak nebude uplne idealny a to hlavne ked sa este remen trosku natiahne :/

nho ak to nebude možne vymenit tak ho založím a pokial neprekročí maximalnu hodnotu (ryska na napinacej kladke) tak ho tam necham

Odesláno

Je to 2,0 HDi 110k

kladka to dospanuje, len asi ten tlak nebude uplne idealny a to hlavne ked sa este remen trosku natiahne :/

nho ak to nebude možne vymenit tak ho založím a pokial neprekročí maximalnu hodnotu (ryska na napinacej kladke) tak ho tam necham

Odesláno
Hm tam volnoběžka bude ... ta řemenička na alternátoru není pevná řemenice, ale volnoběžka. Funguje to jako \"cvrček\" u kola. Do jednoho směru zabírá do druhého \"přeskakuje\". Důvodem je aby při prudké změně otáček se netrápil i alternátor, který je roztočený s velkou setrvačností. Každopádně volnoběžka občas odchází - postupně se sekne a funguje jako pevná řemenice. Ale netvrdím, že je to tvůj případ.

poslechl bych kobliha..vyděl sem co ta volnoběžka dovede potom dělat s motorem..

a jinak doma se alternátor ani nevyplatí dělat jelikož to nevyskoušíte a pokud tam něco uděláte špatně můžete ho oddělat atd.. demontovat doma klidně ale nechat ho minimálně odskoušet na stavu

Odesláno

ked som mal remen dole skusal som tu volnobezku, islo to v pohode az na ten zvuk, bol ako keby tam bolo len klzne ložisko, resp. ako keby sa trel kov o kov :myslim

Odesláno

Ked vydava divne zvuky tak bude na konci zivotnosti. Kamoske sa volnobezka na altiku yaseka, postupne znicila zavit, ked bola na druhom konci slovenska padla (vdaka znicenemu zavitu) no a nasledoval odtah, servis a den zdrzania cize zbytocne problemy. V kazdom pripade navrhujem vymenit, a skontrolovat stav alternatora ( ked uz bude vonku ).

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...