Welis Odesláno 3. září 2008 Odesláno 3. září 2008 zdravím mám dotázek autí se po krátké cestě přehřívá ale když pustím topení tak je uplně ledový voda v expanzní nádrži je vařící ozkoušeno ... nemůže to být vodní pumpa nebo špatnej termostat ?... :mad: Citovat
Marlin Odesláno 3. září 2008 Odesláno 3. září 2008 tesneni pod hlavou. ale spise to vypada na ten temorsta, ze neprepina Citovat
Welis Odesláno 3. září 2008 Autor Odesláno 3. září 2008 Nevíte kde se nachází ta kouzelná krabička co mi tohle způsobuje ?... Citovat
Welis Odesláno 3. září 2008 Autor Odesláno 3. září 2008 Ou díky za obrázek je to super ještě se zeptám než ho koupim novej jesi se dá nějak poznat jesi to je na 100% on abych to nevyměnil a nezjitil že to je něco jinýho a nemůže to mít něco stím špoluchaním před spolujzdcem nemohl se třeba zanést ten výměník tam nebo něco takovýho ?.. Citovat
pastorek Odesláno 3. září 2008 Odesláno 3. září 2008 Tiež si nemyslím že by to bolo termostatom. Najskôr zavzdušnené alebo málo vody. Keď píšeš že v expanzke je vriaca voda myslíš tým teplotu alebo tam prebubláva zduch? Ak tam prebubláva tak by to mohlo byť i tesnenie pod hlavou a vytlačilo vodu. Každopádne najprv skontroluj či je tam dosť vody a či je systém dobre odvzdušnený. Ak toto bude v poriadku dá sa diagnostikovať ďalej. Citovat
Welis Odesláno 4. září 2008 Autor Odesláno 4. září 2008 Původně zaslal: pastorek Tiež si nemyslím že by to bolo termostatom. Najskôr zavzdušnené alebo málo vody. Keď píšeš že v expanzke je vriaca voda myslíš tým teplotu alebo tam prebubláva zduch? Ak tam prebubláva tak by to mohlo byť i tesnenie pod hlavou a vytlačilo vodu. Každopádne najprv skontroluj či je tam dosť vody a či je systém dobre odvzdušnený. Ak toto bude v poriadku dá sa diagnostikovať ďalej. no ujel sem cca 5km klasickým tempem žadny spěch a tak me napadlo že když huci ventilator tak ze bude malo vody jako uz asi tak pred ctvrt rokem tak sem otevrel kapotu povolil vycko (vim rikaly ze se to nema) a voda letela ven tak sem dolil co vyteklo a melo by jí bejt dost, jak poznam ze to je dobre odvzdusnení ? Citovat
pastorek Odesláno 4. září 2008 Odesláno 4. září 2008 To vyzerá na tesnenie pod hlavou. Skús dať dole víčko, naštartuj a pozeraj či sa v expanzke objavia bublinky a či bude stúpať hladina. Ak áno, tak to bude vadné tesnenie, prípadne hlava. Oprava by spočívala vo výmene tesnenia pod hlavou. Oplatí sa pri tom nechať prebrúsiť a odtlakovať hlavu. Citovat
Welis Odesláno 4. září 2008 Autor Odesláno 4. září 2008 tak to ani nestras to bych si asi sam neudělal Citovat
jiri106xs Odesláno 4. září 2008 Odesláno 4. září 2008 Některe hadice jsou víš jak expanzka, takže v ní může být voda a přitom je v hadicích vzduch. Nejdřív bych zkusil odvzdušnit. V případě neúspěchu bych udělal to co radí Pastorek. Citovat
stan-o Odesláno 4. září 2008 Odesláno 4. září 2008 este skus pozriet ci sa v oleji nenachadza voda.staci ked otvoris vicko kde nalievas olej a pozri ci tam nieje taka biela zrazenina.ak hej je to 100% tesnenie pod hlavou.no moze to byt aj ten termostat.skus ho vybrat a daj ho do vriacej vody.uvidis ci ti otvara alebo nie.to by som urobil asi prve. Citovat
Welis Odesláno 4. září 2008 Autor Odesláno 4. září 2008 hej na ten olej kouknu ještě dnes a jak se dostat k tomu termostatu to zkusim podle toho nakresu od honza406 ale to bude zase fuška na celej víkend ... Citovat
Welis Odesláno 4. září 2008 Autor Odesláno 4. září 2008 Dejme tomu že to je to nejhoří a to je těsnění pod hlavou neznáte dobrej servis kde by to udělaly dobře a za rozumnou cenu ?... Citovat
Welis Odesláno 4. září 2008 Autor Odesláno 4. září 2008 tak sem na to kouk bili v oleji asi neni pac tam neni nic moc k vidění a při důkladném pozorování hladiny vody sem zjistil že nebublá ale kupodivu jí tam bylo docela málo a to i přesto že sem nedávno dolíval kolem 1/4l a dnes znova Citovat
OK406 Odesláno 4. září 2008 Odesláno 4. září 2008 Tak zkontrolovat spoje. Pod autem není mokro? Citovat
Welis Odesláno 4. září 2008 Autor Odesláno 4. září 2008 no kontrolovol sem trubky a nikde sem nic neoběvil o víkendu zkusím termostat a když ot nebude on tak třeba narazim na něco jinýho když se v tom budu vrtat Citovat
Welis Odesláno 5. září 2008 Autor Odesláno 5. září 2008 prosim vás je tam někde odvzdušnovaci sroub nebo něco mam tu chytrou knížku a je tak chytra že nikde sem nenasel jak to odvzdsusnit je to nekde na chladici nebo kde ?.. Citovat
Welis Odesláno 5. září 2008 Autor Odesláno 5. září 2008 tak už sem je našel ale napsaný to tam je teda fakt nedobře Citovat
OK406 Odesláno 5. září 2008 Odesláno 5. září 2008 Pomohlo ovzdušnění?? Pokud máš ,,chytrou\" knihu, tak tam jsou časté příčiny přehřívání uvedeny. [upravil dne 5/9/08 OK406] Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.