Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Úprava na xenony


nanux

Recommended Posts

Tak trocha to uvediem na pravú mieru.

Vyhorenú žiarovku Ti bude hlásiť takmer každá sada. Rieši sa to odporom, ktorý Ti nahradí tých 35W, čo Ti chýbajú do klasickej žiarovky - osobne by som to neriešil, proste to ignorujem

Vypálený motorček stieračov je už iná káva. Toto robia všelijaké no name HID xenóny kdesi z bangladéšu. A prúser to je pretože to už nie je hláška, ale motorček KO. Dáš nový a aj ten po čase KO. Riešenie? Použi sadu, ktorá už niekomu funguje bez problémov. Moja mne samému funguje už 4 roky a predchádzajúcemu majiteľovi asi rok a pól. Aká je to značka Ti bohužiaľ nepoviem, namontovaná je pod svetlami a musel by som ich vybrať von.

Čo sa týka drístov o oslňovaní, o tom som už v tomto vlákne písal. Škoda sa opakovať:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bajza206 SW - motorcek nezhori len suciastka v riadiacej casti... a to zvladnem bez problemou vymenit. a ja som myslel na ten odpor ci je mozne to dajak prerobit aby mi tam ziadnu chybu nehlasil...

merlin99 - :xvul z trhanim problemi este mam ale to asi len pri regeneracii FAP ale uz cakam kedy dojede Straky a odstrani popripadne zisti zavadu. a co sa tyka problemom so stratovanim ( tak sa dajak stratily, pouzivam VIF,kvalitnu naftu a otacky nepustam pod 1800)

a neskusal nahodou dakto cez reladko prepojit priamo na baterku myslim HID ze ci aj vtedy roby problem so stieracmi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tomu odpaleniu motorceku z xenonov HDIsady z bangladézu. Ja som mal xenony s HID sadou cca 3,5 r namontované, bez problémov a z ničoho nič mi odpalilo cip nie na motorceku, alen na BSM jednotke, ktorú som rozobral ( násilím) a cip vymenil, kde som vymenil vsetky tieto cipy aj na motorcekoch. Uz to vraj mali tie nove cipy vydržať, ale nestalo sa tak a zas mi to po cca 2 dnoch odpálilo, Zohnal som si už novú BSM jednotku, lebo tá sa už nedala rozbrať a xenoný som dal preč. Oprava ma vyšla na cca 70,-€ Original výmena BSM, Motorčekov okolo 700,-€ a z vrakáča cca 300,-€ Otázka znie, či to stojí za to, a ešte keď sa to u nas v SR nesmie??

No aj tak viem, že xenonoé svetlo asi nič nenahradí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

pekne to svietit moze, ale uz 35W xenony vadia protiiducim...55W musia 2 nasobne a popravde nevies aka tam bude teplota, ci sa ti nezcernaju paraboly a podobne...no je to tvoja volba a uvidis ako sa k tebe bude spravat zvysok premavky a orgány :D

ja som za 35W 4300k, najmenej to taha oci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekne to svietit moze, ale uz 35W xenony vadia protiiducim...55W musia 2 nasobne a popravde nevies aka tam bude teplota, ci sa ti nezcernaju paraboly a podobne...no je to tvoja volba a uvidis ako sa k tebe bude spravat zvysok premavky a orgány :D

ja som za 35W 4300k, najmenej to taha oci

Jestli dá hid 35w nebo 55w je úplně jedno, svítivost je stejná jen trafo(balast) má rozdíl u 55w je lepší že nebude hlásit špatnou žárovku a nemusí se tam dávat odpor. Výbojky jsou stejné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A s týmito od Osramu máte niekto skúsenosti, mli by mať o 30% viac svietivosti len cena je viac menej uletená.

http://www.mader.sk/vybojka-osram-d2s-35w-p32d2-xenarc-silverstar-2ks

osobne si myslím že skúsenosť tu s tým nebude mať asi nik, resp. málo kto . ale môže to svietiť pekne =) teda opravujem sa za tú cenu to musí aj keby nechcelo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

.....dal som na svoju 407 xenony 35w 6000k a svietia krasne avšak po jednom dni mi odišli motorčeky na stierače...mam ročník 2007 kamoš ma 2009 a nema ziadny problem a ma tie isté čo ja ..ako je to mozné ?...teraz sa ich mam zbaviť a dat si normalne svetla len aby som usetril motorčeky ? alebo sa to da nejako obísť ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...