Jump to content
macho

Výškové repro v P406

Recommended Posts

Mám dotaz, chci nahradit původni repro v P406 (především v předu) komponentníma Helix(Dark Blue/Esprit) nebo JBL(CS2165c) a jde mi o to zda mám nové výškové reproduktory osadit na stavající pozici (pod přední sklo) nebo raději na A sloupek předních dveří (u zpětného zrcátka) - což si vyžada větší zasah do instalace. Jde mi o to co bude hrát lépe. Vzhledem k tomu, že výškový repro by měl být natočen k posluchači tak bude po zvukové stránce výhodnější ten A sloupek, ale někde jsem se dočetl, že v původním osazení - tj. pod předním sklem se ten zvuk odráží právě od čelního skla a zvukově by to mělo být v pohodě.

Další dotaz se týka vyhýbky, kam ji umisťujete, přece jen místo za rádiem není žádné.

Diky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Řešil jsem to montáží tweetru do krytu zpětného vnějšího zrcátka. Použiješ původní kabeláž, co jde do dveří, napojíš vyhybku (tu přilepíš na plech dveří zevnitř a nahoru k výšce přitáhneš jen jejich vodiče. Původní výšky pod sklem jen odpojíš. Je to nejsnadnější.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja som absolutne spokojny z tweetrami na palubke pod oknom. Mam Blaupunkty gTC172 a vobec nemam dojem, ze by to slo niekam prec. Niekedy ma doslova rusia, takze musim na radiu stlmovat. Vsak vyskusaj, to robotu neda a ked nebudes spokojny, prehodis si ich k zrkadlam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: macho

A kam jsi dal vyhybku?

U originálních tweetrů, co jsou pod mřížkou u předního skla nejsou vyhybky. Jen vodiče odbočené od vedení k předním reproduktorům a tweeter má v sobě ořezávací kondenzátor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×