Jump to content
Sign in to follow this  
mca

Ventily 205/1.4 benzin

Recommended Posts

Zdar! Než to otevřu chci se zeptat jestli někdo ví zda-li má 205/1.4 benzín r.v.1989 samoštelovací, nebo klasický ventily. Už nevím co s tím. Svíčky jsem, kabely, víčko rozdělovače vyměnil a pořád to na volnoběh prdí na 3, pak na 2 a pak pomalu chcípne. Ale když mu dám kopr, tak se chytnou a na volnoběh chvíly běží normálně, pak na 3, na dva..... tr, tr, tr a hotovo. Poraďte!

Původně zaslal: jiri.wolf

ee, na 1,4 (obecně na TU) se nastavují klasicky závitem (tj. klíč, šroubovák, měrky), podložky mají až motory XU

no tak to je pak krasna prace:super

Jsem si myslel, že třeba nedostatečně otvírá sací ventily, protože při vyšších otáčkách se chytnou všechny. V elektrice to není, jiskru to háže, pozoroval jsem to i v noci jestli někde neutíká jiskra a nic. Dostal jsem při vytahování VN kabelů nejednu ránu. Ještě vypucuju karbec a vyměním palivový filtr (jestli ho to má jako 106tka) a velfobin do nádrže. Jinak už nevím. Anebo lambda....???

pošli mě typ motoru vč. výkonu , kouknu Ti do knihy , co se tam nastavuje . Já mám 1124 ccm3 a je tam sání 0,10 a výfuk 0,25 mm

Původně zaslal: kobra

Původně zaslal: bubakkaja

Ale to psal uz Pata je to 0,2 a 0,4

na Š 120! :)

Nee, 0,2 sání a 0,4 výfuk jsou na Peugeota

Ale na 120tku možná taky:D

[upravil dne 26/10/07 Vopičí]

Ventily to nebyly, ale přesto jsem je přešel a doseřídil. Byl to karbec. vyčistil jsem ho, vyměnil podtlakové hadičky a taky dotáhl na něm šroubky, všechny byly dost volný. Hlavní problém byla asi přívěra obalená olejovým hnusem. Díky všem za ohlasy!:super