Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplota chladící kapaliny


Dundee

Recommended Posts

Původně zaslal: Falken

Původně zaslal: stalmik

Já zase řeším něco jinýho. Mě normálně ručička nepřeleze 70st. Jen ve městě při pomalé jízdě vyleze na 90st. Je to normální??

To mi dělalo taky. Byl to termostat.

Špatný termostat?? Ono nevím jestli je to problém. Myslím, že na funkčnost to nemá vliv.. nebo ano? A pokud výměna tak zvládnu to?? Na kolik to vyjde??

Prostě standartní otázky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stalmik

Původně zaslal: Falken

Původně zaslal: stalmik

Já zase řeším něco jinýho. Mě normálně ručička nepřeleze 70st. Jen ve městě při pomalé jízdě vyleze na 90st. Je to normální??

To mi dělalo taky. Byl to termostat.

Špatný termostat?? Ono nevím jestli je to problém. Myslím, že na funkčnost to nemá vliv.. nebo ano? A pokud výměna tak zvládnu to?? Na kolik to vyjde??

Prostě standartní otázky ;)

V autokelly ho maji za 600Kč. U 406 jsem ho nikdy neměnil ale nebál bych se toho. Určitě to nebude tak složitý.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dundee může to být termostat (patrně neotevírá - dělalo mi to to samé u BXka), nebo teplotní čidlo (málo pravděpodobné a mám kdyžtak rezervní na prozkoušení, kdybys chtěl), nebo vodní pumpa (měnil jsi ji s rozvodama, když jsi auto kupoval?) anebo těsnění pod hlavou ... Anebo ještě ucpaný chladič (ale tak málo pravděpodobný - to kdyby to nic jiného nebylo) ... GOOD LUCK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Takže dnes večer vyřešeno (doufám):super

Až dneska jsem se dostal ke koupi termostatu (na 83°C). Vyndal jsem starej (vyteklo pár kapek vody:myslim) a zjistil jsem, že novej je o chloupek (cca 0,5-1mm) větší, než ten starej. Tak jsem to dal do kupy se starym termostatem (vypadal v pohodě, ale vařit jsem ho nezkoušel- nebyl čas), dolil jsem 2 litry:o:mad::mad: antifreezu, nastartoval, nechal ohřát (od začátku topil jako ďábel, ohřejval se rovnoměrně), odpustil odvzdušňovákem pár bublinek a hotovo:D Takže to bylo "jen" kurevsky zavzdušněný:o:o

Jsem zvědavej, jak to bude ráno cestou do práce;)

P.S.: Kdyby někdo měl přebytečnej dekl termostatu (viz. foto) na 1.9TD (hlavně rovnej), tak bych ho asi vzal (ten můj jsem musel lehce podmáznout, aby netekl)...

[upravil dne 1/10/2007 Dundee]

post-0-14109596604483_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem to říkal:D

Někdy je to ale opravdu záhada!

Já vařil z důvodu vadného motoru ventilátoru.

Z tohoto mi odešla pumpa (jela kratko na sucho a ložisko kaput), 1 ks hadice za Kč 1100,- a víčko z kterého vylezl O kroužek a už nevíčkovalo:D

A to vše na dovolené v Chorvatsku!!! ještě že vozím spoustu nářadí, jako ve škodovce Dodovce!

Jinak Peugeoti v Chorvatsku mají nižší ceny náhr dílů. ...

Víčko 2 Eura

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...