Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

audio do 405


ondris

Recommended Posts

No řekl bych že ty výškáče co tam máš ti budou k prdu, páč když si koupíš dopředu kompo repro, tak je budeš muset vyhodit a když si koupíš koaxi tak je nebudeš potřebovat.

Jinak ohledně výběru vhodných repro ti poradí zkušenější a povolanější než jsem já, ale určitě budou hrát prim Helixy ;):papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondris: nemusí být zlé, ale obecně když se prodávají dvoukanálové (nebo jak se to říká) repro tzn. že mají propojení i s výškáčema, tak k nim výškáče jsou a když koupíš nějaké bez nich, tak je nebudeš s nimi moci propojit, protože nebudeš mít tu rozbočovací krabičku, ze které jdou dráty zvlášť k výškovým a zvlášť k "basovým" repro ... laicky, ale snad srozumitelně vysvětleno. Jinak HELIX BLUE MK2 hrajou pěkně a stojí kolem 2000,- Kč. A jsou včetně výškáčů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ondris :

Výhybku můžeš udělat sám - samozřejmě. Stejně tak si doma můžeš postavit zesilovač nebo subwoofer. Ale aby to hrálo dobře, tak tomu věnuješ tunu času a to co ušetříš na komponentech ztratíš na čase a na výsledné kvalitě (pokud se tím neživíš).

Pokud koupíš sadu komponentních reproduktorů (tzn středobas, výškáč s montážním materiálem, vyhybku a kabeláž), tak máš jistotu, že je to všechno odladěný a že to bude hrát jak má. Konkrétně u těch helixů je cena velice dobrá a rozdíl oproti továrnímu řešení je DOST znát (taky sem si dřív myslel, že to co slyším z originálních výškových jsou výšky - ale pak sem tam dal ty helixy a už vím, že sem poslouchal tak možná 70procent).

A k tématu - co dát dozadu do plata. Taky mě to čeká :) Většina doporučuje ovály 6x9. Nebo pokud máš víc financí, tak basový repro, středobas a nastavitelný výškáče (zase taková sada s vyhybkou atd..). Nejlepší ceny sem našel na carhifi-profi.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tamagy:

a jeste par otazok, aky zdroj zvuku pouzivas??radio abo len zosik?

ja chcem mat radio a chcem mast trosku lepsie basy, takze do zadu mi bracho povedal aby som tam dal iba basove s vyhybkou.,....

a preco do zadu ovaly??? vcom je rozdiel medzi ovalmy a klasickymi kruhovimy??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"ondris :

já zatím funguju na předních komponent. Helix, zadní 13cm repro originální (to asi moc nehraje) a basy živím subwooferem na zesilovači. Hraje to slušně, na zesíku nastavíš jak chceš aby se ti budil subwoof (pořád se s tím dá špekulovat, ale k univerzálnímu nastevení se nedohrabeš, protože každá mp3ka je nahraná na jinou úroveň - tak je to neustálý dolaďování basů)

A proč ovály? Podle mě kvůli ploše membrány. 9" kulatý reprák by byl možná problematickej na usazení - s oválem 9x6 nebude nikde problém. A navíc je to třípásmový reprák do kterýho se musí vejít tři druhy "membrán". Nedělám si iluze - bude to hrát jaxštakš středy a možná trochu basy, ale od těch výšek si nicmoc neslibuju. Ale uvidím

Chci prodat subwoof (na mé potřeby předimenzovaný) a pořídit 2 ovály do plata - uvidím (teda spíš uslyším) jaký bude rozdíl. Jo, ty ovály budu krmit zesilovačem.

S rádiem taky budu muset něco dělat, protože můj prastarej clatronic už dodělává a kvalitově na tom taky nebyl nejlíp. Ve výhledu je kenwood KDC-W4537UA

Jo, ještě ses ptal jestli původní repráky jsou až tak špatný. Prostě jsou. Některý zvuky na nich vůbec nepochytíš. Je to fakt rozdíl. S původníma reprákama sem měl nedostatek basů, proto sem se nejdřív pustil do subwooferu. Přední helixy sem dělal až později - a to byla asi chybka. Předky teď hrajou i basovou složku a kdybych ej měl odzačátku, tak bych subwoof možná ani nepotřeboval.

[upravil dne 14.8.07 tanagy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...