Jump to content
Sign in to follow this  
Ticcino

Speed control faulty

Recommended Posts

Ahoj, včera jsem zkusil použít omezovač rychlosti u svého 307break, rv.2006 a ejhle. Chybka. PP hlásí speed control faulty a nefunguje to. Tempomat běhá bez problémů, ale omezovač nejde. Auto mám z bazaru asi měsíc a půl a řekl bych, že to původně šlo. Ne že bych tuhle funkci potřeboval k životu, ale naštve to. Nějaký nápad, kde může být zakopaný pes? Zítra pojedu prudit do servisu. Auto by mělo být ještě v záruce, ale v Liberci jsou podle mých informací šulini a pěkně se cukají, záruky aut původem ze zahraničí nechtějí uznávat a tak podobně. Pro jistotu mi v servisní knížce chybí razítko z garanční prohlídky, kterou dělal někdo ve francii na 10.000. Nyní má auto najeto 23.000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To razítko je jednou z podmínek na uznání záruky. Zkus odpojit baterku na chvilim jestli se nekouslo BSI. Budeš muset potom ale znovu ladit a nastavovat radio. To je takový nejjednoduší pokus. JInak servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpojení baterie nepomohlo, problém přetrvává, rádio se nevymazalo, vyresetovalo se jen nastavení PP. Stejně půjdu prudit do servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem byl dnes v servisu (FederalCars Liberec) na vopruzu...

Kupodivu byli celkem vstřícní. Tento týden má však elektrikář volno, tak se objednám až na příští týden. Ukazoval jsem jim servisní knížku (francouzskou), chybí mi tam razítko prodejce (je tam jen nálepka prodejce a ručně dopsané VIN a datum počátku záruky), dále nemám razítko z garanční prohlídky (auto má rok a dvacet tisíc). V servisu se docela kroutili, že záruka jako že ne, že to je problém, tak jsem řekl, že to chápu a že si to u Peugeot-czech zařídím, že na záruku nárok mám a hotovo. Pán se přestal kroutit a řekl, ať nic nezařizuju, že to zařídí sami a že to zas tak velký problém není. No a k opravě: Diagnostiku, tu si zplatím klidně sám, uvidíme co s tím bude. Pokud se bude muset vyměnit nějaká jednotka či co, tak je to cca 9000Kč. To ze svýho platit odmítám.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×