Jump to content
Sign in to follow this  
PSAman

Rezne střecha u antény

Recommended Posts

Ahoj lidi,

jsem zde nový i když diskuzi i celé stránky čtu celkem pravidelně.

S údivem jsem zjistil, že mě kvete střecha vzadu za gumovou krytkou střešní antény. Překvapilo mě to, protože na 11 let staré 106ce jinde nenajdu ani rezavou tečku. Oddělal jsem stropní svítilnu, ale anténa je upevněná nějakou netypickou (pro frantíky typickou) maticí. Vedle ní je ještě do střechy zašroubovaný takový malý šroub (opět extranetypická hlava), který bohužel rezne. Nevím, jestli to je originál, nebo to někdy někdo předtím amatérsky sprasil.

Chtěl bych se zeptat, jestli vám to někomu taky rezne a jak jste to spravili. Zvládnu to coby laik, tak aby to za rok nebylo stejné? Navíc metalíza.

Pugy reznou od antény? To snad ne!

:mad:

P.S.

Jinak spokojenost, slouží dlouhé roky, nikdy nenechalas ve štychu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

osobně se domnívám, že máš prasklou těsnící gumu přiléhající ke střeše, zkus to prohlédnou, popřípadě vytěsnit transparentním silikonem, ale předevší zrezivělá místa očistit a zalakovat. Na ty atypický šrouby si musíš zvyknout, každý výrobce má nějakou specialitu. :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Tomáš1

Šroubečky jo jo tak to je Peugeot:D

K té korozi asi takto: Peugeoti nereznou, protože mají výbornou povrchovou úpravu to se jím musí nechat, kasle jaou pozinek. Mám druhého Peugeota ale rez jsem nenašel ani dole a už vůbec ne na střeše. Nepočítám drobnou korozi povrchu nápravy, kotoučů, třmenů a výfuku. V případě, že to auto bylo bourané tak se korozi nevyhneš a ty poškozené díly reznou neuvěřitelně rychle.

[Editován dne 9/12/03 Tomáš1]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo, jo. Souhlasim s myslikovjan. Ten silikon je vazne asi jedine reseni, sam se to u anteny takhle vyspravoval. Z nejake nezjistene priciny mi tamtudy zacalo zatykat a at jsem zkousel cokoliv, nic nepomahalo, takl prisel na radu silikon a parada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na me stare 205tce mi takhle orezla antena. Kastle byla v pohode, stacilo rez otrit. Pak hezky vazelinka na antenu a pohoda. Utesnit silokonem a zapomenout.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Díky,

ale mě by hlavně zajímalo, jestli ten malý šroubek skrz střechu tam má být (originál) nebo ne. Mám to prorezlé skrz, zvenčí i zevnitř. To když očistím a zatřu, tak to bude za rok stejné, nebo ne?

Je zde někdo, kdo si lakoval lokálně puga s metlou? Know-how by se hodilo.

Díky moc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×