Jump to content
Sign in to follow this  
Luckyn

AL KOLA, HLINIKOVA KOLA

Recommended Posts

Ahoj lidičky, mám 307 rok výroby 05. Rád bych ze zimáků pomalu přešel na letní. Zamýšlím jít do hliníkových kol 15\" neo 16\". Jsme v tom naprostý laj. Jen jsem si našel v techničáku rozměry co na to mohu dát a sice:

6.0 x 15 ET 27 195/65/R15 91 H

6.5 J16 ET 31 205/55 R 16 91 V

Jsem ale z toho jelen. Nechce se mi kupovat je úplně nové a tak se poohlížím po inzerátech, ale je to bída. Hlavně nevím co se musí v těch rozměrech dodržet a co ne. Třeba jsem nikde nenašel jediná kola i nová litá na webu co by mi splňovala 6.5 a měla ET 31. Nebo jsem nasel inzerat i original peugeot ale guma je místo 65 55 u těch 15\" Tak jak na to prosím? Případně uvítám kontakt na nějaký konkrétní tip, či inzerát.

Děkuji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj!

Také jsem volil mezi 15\" a 16\". Nakonec jsem se rozhodl pro 15\" ET 26, protože ET 27 nikde není.Dnes jsem to prohodil.Ty alu disky ( DEZENT P ) + Michelin Energy E3A mi ale přijdou menší než plecháče + Michelin Alpin A3.Budu to muset změřit.

Zkus se podívat na : www.elektrony.cz, je to tam docela srozumitelně vysvětleno.

A také je důležitá rozteč - 4 x 108!

Mezi 15\" a 16\" diskem není velký cenový rozdíl, ale u pneu to je jiné.:roker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj,chtěl bych se zeptat jestli se může použít stejná pneumatika co mám na plecháčích na Alu disky 6,5 x15 ET15.Musí se přepisovat velkej techničák,když v něm mám uvedeno alternativní Alu disky 6J x15 ET 4,18 a já bych chtěl použít 6,5 x15 ET15??Díky moc mám v tom taky docela zmatek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem nakonec sehnal origoš Peugeot Coyote 16\" nejeté za 10500,- + jsem koupil pneu a zatím spokojen. Jen ty hliníkače pode TP mají mít ET31 a já mám ET28, což si myslím že není problém. Na autě to vypadá moc dobře.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tyhle rozmery stejne nikdo nekontroluje!kdyz te zastavi policajti a zeptaji se,zda mas tyhle kola povoleny,tak staci rict,jj mam to ve velkym technicaku.ale tahle otazka stejne jenom padne,kdyz tam mas treba 18\" a v TP treba max.15\",tak se jim to zda divny ohledne daneho auta!jen na technickou tam chce dany rozmer,ale je zajimaji jen ty 3 hlavni rozmery! treba kolo 16\" a guma 205/55. tot vse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jj ve velkym TP jsou kompletni rozmery!jen nikdo ET nekontroluje a vicemene ani sirku rafku,tedy pokud to kolo nema treba rozmery 12x12\":D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×