Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Lak


MPavel

Recommended Posts

Odstín barvy je úplně stejný jako v daném moměntě na autě. V Phe je takový obchod i lakovna jistě taky, já to nevím. Vím jen, že ta paní, která je tady u nás v OV mi namíchala 2x barvu na staré auta když jsem s tím autem přijel potmě a odstín barvy byl jako lak na autě. Je to suprovní baba. Já si ty auta stříkám sám, tak mám vybrané dodavatele.!!!:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lexa

Obávám se že už nemáš vypalovaný lak, ale spíš nějaký ekologický vodou ředitelný lak z továrny.

2 tutman: U nás v Ostravě mi namíchají i zrnitost metalízy dle výrobce auta, nebo jak si budu přát.:papa

Mě je v podstatě úplně jedno jestli je vypalovaný nebo ne, chtěl jsem jenom říci, že určitě po deseti letech je složení laku jiné a že se může odstín v čase měnit jinak než originál.

U těch oprav je to asi jedno, když nastříkáš celý díl, tak už to může celkem razit. Navíc u metalíz záleží i na způsobu stříkání (odkud kam táhneš, jakou vrstvu naneseš, pod jakým tlakem atd.). I dobře namíchaný odstín (což není tak jednoduché u starého laku) může po nastříkání vypadat jinak. Teď mi třeba vykládal kluk od Mazdy, že některé metalízy se stříkají na určitým způsobem zmagnetovaný povrch apod.

Proto si myslím, že když Pavel naředí kelímek nitrem, že se nic hrozného s barvou nestane. Já jsem to teda udělal taky a rozdíl v odstínu jsem nepoznal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto si myslím, že když Pavel naředí kelímek nitrem, že se nic hrozného s barvou nestane. Já jsem to teda udělal taky a rozdíl v odstínu jsem nepoznal.

Hlavně když ho použijeme na zamazání různých poškození od kamínku. To nemá cenu řešit až tak do detajlů.

Jiná je nalakovat celý díl... To už se musí opravdu umět a sám bych to určitě nedělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové jen mě prosíím neukamenujte. Nevím jak si co představujete, jen mám fotky z toho co jsem komu dolakovával a rozdíl v laku a i metalíze majitel nesmí poznat. Mí zákazníci jsou zatím spokojení, čož vidím na dalších objednávkách jejich známýcha jiných. samozřejmě, že stačí taková oprava jaká stačí majiteli, ale jestli já dělám pro cizího, tak musím udělat(nalakovat) tak aby byl ten dotyčný spokojený na 100%.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznám rozsah vaších možností a znalostí. O5 říkám, snažím se poradit podle svého nejlepšího svědomí a nechci nikoho poškodit. Jestli má někdo druhý jiný názor rád se poučím. Co se týká lakování- kdysi jsem to dělal brigádně v Metasportu(za peníze oficiálně), dnes to provádím proto, že známí nebo jejich známí takže cizí lidi požadují. A tak jsem se dostal i k opravám aut, kdy jsem začal svými a taky s nimi pokračuji, a navíc ke mně už chodí cizí, protože zjistili, že asi dělám dobře.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Sedlous

Měl bych jeden dotaz: kde je u 405 napsanej nebo jak se dá zjistit kód odstínu laku na karoserii??? Díky!

Když stojíš proti autu, tak na pravym tlumiči jsou uvedený čtyři písmena- kód barvy ;) Příklad na tvym autě:

[upravil dne 12/3/2007 Dundee]

post-0-14109595373982_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...