Jump to content

Zaracená elektronika


mjr. Zeman
 Share

Recommended Posts

Elektronice rozumí na jedničku Bůh, na dvojku taky Bůh, na trojku...zase Bůh, na čtverku nejlepší elektronici, na pětku autoelektrikáři a póvl jsme my ostatní.

306 sedan, 1,6 benzin. Začalo to tak, že auto chcípalo při vyřazení z otáček cca 4000. Říkal jsem si, nějaká blbost, diagnostika, vymazat pamě? závad a bude vymalováno. Jenže ouha. Lambda regulace ukazovala krutý závady. Říkal jsem si, není až tak divný, že je lambda v háji. Sice po 64tis. km, ale co. Nová lambda (1800). Zajel jsem jen tak pro zajímavost na diagnostiku. Chyba. Zase Lambda. Otírám si pot z čela. Dva papíry v laufu. No nic. Chyba byla v laufu, v kterým byla díra, ale nebyla vidět. Zavařený a pořádně projetý. Kontrola na diagnostice. Chyba. Lambda. Kácím se a do žíly pouštím kapačku. Jakmile se probouzím nacházím kolíka, kterj objevuje závadu. Zapálí si cígo, přinese si hasičák a začne se š?ourat v benzínu. Po chvíli objevuje vstřikovač. Odpor místo 16 ohmu 8 . Novej vstřikovač (vrakáč 2000 za všechny vstřiky). Kontrola. Fungujeme!!! Sice nějak divně, ale jedem. Emise drobet vyšší, ale tak jakžtakž. Pořádná projížďka. Kontrola. Po té, co se probouzím ze mdlob konstatuji, že jednotka. Rezignuju. Jedu do Znojma na vrakáč. Nová jednotka (6000). S rudejma vočima jedu na diagnostiku. Ani nechci vědět výsledek a točím uzel na lanu a hledám dobrou větev. A ejhle fakčí a jak. Emise super, chod taky dobrej, závada žádna. A pak a? mi někdo řekne, že se todle nemůže stát. Takže pokud máte stejnej problém, stačí vyměnit vstřiky, jednotku, zavařit vejfukový koleno u lambdy a dobrý je koupit lambda sondu. Naštěstí to nestálo až tak moc peněz. Servis by na papír hodil numero až vo řád vyšší.

P.S.: Nedopatřením jsem nahrnul tuhle zkušenost do tuningu, tak se jakože vomlouvám, jestli to někomu dělá stejně, má se na co těšit.:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...