Jump to content
Sign in to follow this  
gen.Migen

Peugeot 2.1 TD - cukani auta

Recommended Posts

Zdravim. Mam takovy problem, nevim jesli je to normalni či nikoli. Pokud je motor studený a zařadím druhej rychlostní stupen a jakoby pridam plyn jen tak zlehka, tak začne cely auto uplně cukat, jak kdyby se rozhodovalo jestli ma, nebo nemá jet.(jako by skače), nevim jestli to nemuže mit souvislost s tim, že mi nejede tachometr když je auto studené? Nemáte někdo stejnou zkušenost? Děkuji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čau..jasně že mužu poradit. Pokud ti neukazuje tachometr, nebo aspon když je to studeny neukazuje tachometr, tak je to takovou černou skřinkou, ktera převádí signál z čidla rychlosti otáčení převodovky na elektrickej unifikovanej signál, kterej pak jde do tachometru a do řídící jednotky. Ja na to přišel nahodou, protože mě to cukalo a tachec nejel a měl sem špatnej ten převodník signálu. Je to černa krabička pod skřinkou u spolujezdce, má bílej olem. Z teto skřinky si vlastně řídící systém bere informace o rychlosti auta, a tim počítá nějakým algoritmem, kolik a jak ma vstřiknout nafty, no a když tu zpětnou vazbu nema, tak hold cuka. Tady je taky link na věs s tím související:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo mám stejnej problém,nejde mi ani tachometr a ani otáčkoměr! Ale někdy má tachometr snahu jakoby cukat ale nerozběhne se,a když ale jen někdy překročím rychlost přes 120km/h tak mi naskočí alespoň počítadlo kilometrů,a tahle krabička prej snímá jen otáčky a s tachometrem prý nemá nic společného ! tak nevím kdo poradí aby to fachčilo ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×