Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém s 206


sauce

Recommended Posts

Bavil jsem se o ECU s panem Vašendou. Má nějakýho známého, který se zabývá ECU tak kdyžtak ti dám kontakt až do AV dnes či zítra pojedu...

Těžko říct jestli to může něco způsobit. Je to software a ten je nevyzpitatelný. Podívej se na windows... Prostě je to kus od kusu.... Něco se povede něco ne ale nikdo neví, proč zrovna tenhle kus se nepoved.... Jo, to je tak, když se začaly do aut strkat počíače. Dřív stačilo otočit šroubem a bylo v cajku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako som uz spominal, len niektore typy ECU /relativne starsie/ maju adaptacne hodnoty ulozane v energeticky zavislych pamatiach /RAM pole casto integrovane v mikroprocesore/. Tu je samozrejme reset ECU /nulovanie adaptac. koeficientov/ mozny odpojenim baterie.

Novsie typy maju adaptacne hodnoty ulozene v energeticky nezavislych pamatiach EEprom. Tieto sa daju resetovat len cez prislusny diagnosticky program - prislusnym prikazom.

Tu panuje v servisoch obecne chaos /cest vynimkam/, pretoze servisak nevie - vykona vymaz zapisanych chyb a mysli si, ze vykonal aj reset /vynulovanie adapt. hodnot/.

Reset chyb sa casto zamiena za reset adaptacii. Hrusky nie su jablka.

Dost zjednodusene povedane po skutocnom resete adapt. hodnot- po najazdeni cca 150 km su adaptacne kratkodobe koeficienty vyplnene - tu dochadza k ich najvacsej zmene.

Killer ECU /ako vsetkej elektroniky/ je vysoka teplota a prepatia.

Problem pri hardverovych opravach RJ /MM , Bosch/ a BSI /Pegoty a Citrony/ -vyrobca casto pouziva elektron. suciastky, ktore sa bezne v maloobchode nedaju zohnat. Dokonca na nete su firmy, ktore sa vyslovene zaoberaju len dodavanim takychto \"nedostatkovych suciastok\" - vacsinou min. pocet je 10 ks.

Tu treba potom rozmyslat ekonomicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, souhlas. Me se urcite vymazou i adapt. hodnoty, protoze je opravdu poznat, ze motor pak jede po opetovnem pripojeni baterie ze zacatku trochu jinak, nez se hodnoty upravi. Napriklad si drzi obecne vyssi otacky nez normalne, poprve co uplne pustim plyn, tak ma tendenci uplne chcipnout, klesne az na cca 400 ot, pak se ale zase zvedne a podruhe uz tohle neudela...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se vyskytnul dalsi problem s 206 - pri devadesatikilometrove rychlosti mi z niceho nic bez jakehokoliv varovani zhasnul motor - otackomer najednou na nule, pristrojovka cela sviti... Nastesti jsem nezazmatkoval, seslapnul jsem spojku a pomalu ji poustel a ono to chytilo a jelo se dal... Stalo se mi to dvakrat. Tak jsem s tim samozrejme okamzite zajel do servisu. A vysledek? Projeli to - nic, ani skubani, ani vypnuti. Napojili na diagnostiku - nic, zadne chyby nevycteny, vse v norme. Cena 530 Kc bez DPH. A divali se na me, jako ze si ty zavady snad vymyslim schvalne... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sauce

Tak se vyskytnul dalsi problem s 206 - pri devadesatikilometrove rychlosti mi z niceho nic bez jakehokoliv varovani zhasnul motor - otackomer najednou na nule, pristrojovka cela sviti... Nastesti jsem nezazmatkoval, seslapnul jsem spojku a pomalu ji poustel a ono to chytilo a jelo se dal... Stalo se mi to dvakrat. Tak jsem s tim samozrejme okamzite zajel do servisu. A vysledek? Projeli to - nic, ani skubani, ani vypnuti. Napojili na diagnostiku - nic, zadne chyby nevycteny, vse v norme. Cena 530 Kc bez DPH. A divali se na me, jako ze si ty zavady snad vymyslim schvalne... :(

Ou... Ještě že se nic nestalo... To už je hodně nebezpečný.... Sauce zkus ten dwservis jak psal Rebik. Já jsem tam ještě nebyl a nevím kdy budu, protože není čas ani finance, ale v budoucnu to zkusím... Bude to nějaký problém v elektrice.

PS: profukuje mi teď výfuk a dnes ráno když jsem jel do práce tak motor byl výrazně klidnější na volnoběh... Nevím, možná že to byla shoda náhod, možná je citlivý na momentální tlak vzduchu okolí, nevím. Ale je to opravdu zvláštní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

206 už naštěstí nemám, taky 1.1 r.v. 2004 první problémy s volnoběhem již po roce, momentálně asi 25tis. a nový majitel si stěžoval, že mu kolísá volnoběh, zejména na zahřátém motoru (mi první rok v zimě "jen" klesal volnoběh a při rozjezdu či přidání se dusil a chcípal, pak to přešlo samo).

Tak jsem teď omrkl konektory a vstávaly mi vlasy na hlavě, normální kovové, žádné zlacené, jak by člověk předpokládal a navíc extrémně nekvalitní, tak 1/3-1/2 kontaktů už byla volných, ještě asi měly kontakt, ale nic spolehlivého, zkoušel jsem je napružit, ale jsou tak děsně dělané, že se k nim člověk prakticky nedostane, tak jsme to vystříkali kontoxem a říkali, že se to zlepšilo tak o 80% (vůle celkem zůstaly)...

S tím resetem je to normál, jednotka se postupně adaptuje, ale pokud dostává nesmyslné signály z čidel, adaptace se může trošku rozjezdit a pak to logicky dělá náhodné problémy, navíc ty nejnovější modely mají multiplexované dráty, takže je to už asi o hubu...

Aspoň u bosche to funguje tak, že se signály kontrolují a když jsou mimo povolenou mez (vadné čidlo) nahradí se standardní hodnotou, aby to fungovalo, u starých to zvládá až 3 chyby, u novějších jen jednu a jde do kytek resp. "odtah" do servisu. Průser ale je, když to náhodou občas dostane nesmysly, ale v rozumném intervalu nebo jestli to hodnoty netestuje vůbec...

Jinak bosch po vynulování se dokonce adaptuje i na řidiče, když jezdíš jak důchodce, stoupá spotřeba a klesá výkon, když to rozjedeš na max., jezdí jak oheň, ale nejlépe v režimech, ve kterých se po vynulování jede (mělo by se to dělat na zahřátém motoru a adaptovat na volnoběh - dle servisního manuálu - tuším 3x start vůbec nepřidávat plyn a snad 5 minut? nechat běžet), ale jen tak dlouho než si to zas rozjezdí stálou adaptací, ony to asi vymýšlí nějaké "paka", které ani přesně neví jak to má fungovat, tak nastaví nějaké počáteční hodnoty, zadají pár vzorců (obvykle se jednotlivé parametry vzájemně vylučují) a nechají to "žít svým životem", zdá se to aspoň z těch servisních manuálů a toho, jak pitomě to funguje resp. blbne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...