Jump to content

Nejde odstranit chyba čidla tlaku výfukových spalin.


Erik1234
 Share

Recommended Posts

Dobrý den. Vlastním dodávku Peugeot boxer 2,0 (120kw),r.v.2018.Již 14dni mi svítí závada čidla tlaku výfukových spalin. Už jsme nechali vyčistit DPF, hadičky k čidlu a dokonce i 3 čidla různých značek, ale nedaří se vymazat závadu. Setkal se už někdo s něčím podobným a nebo nějaká rada? Děkuji 

Link to comment
Share on other sites

Otázka je, jestli to nejde smazat a nebo to po smazání naskočí znovu. Takže buď chyba přetrvává nebo je špatný postup mazání, to není stejné.

Link to comment
Share on other sites

Takže ta chyba po kliknutí na vymazat chybu nezmizí? Ptám se proto, že jsem zrovna před pár dny zápasil s něčím podobným, byla tam nějaká závada na síti CAN a ne a ne to smazat. Bylo potřeba do servisního zásahu zadat kilometry, prostě vyplnit okno a potom to teprve zmizelo, po kliknutí na vymazat. Samozřejmě, že to nepojede, dokud je v řídící jednotce zaregistrovaná ta chyba emisního systému, takže zásadní bude tu chybu smazat.

 

Link to comment
Share on other sites

Takže jsi vyplnil servisní zásah a chyba nezmizela? Komunikuje počítač s řídící jednotkou? Pokud je tam normální funkce, tak by to mělo jít smazat. Zkusil jsi po zásahu odpojit baterku nebo nastartovat a projet to?

Link to comment
Share on other sites

P2453 a P1412

 

Před poslední jízdou jsme nechali vyčistit DPF. Vše bylo v pořádku asi 800km. Poté se vypl motor a po cca 10hodinach pauzi při startu vyskočila tato chyba a od té doby nejde odstranit. DPF se teď ještě prohlizelo kamerou, ale zdá se být v pořádku. Myslíte že by to mohla být řídící jednotka? 

Link to comment
Share on other sites

Ten graf je při jakých otáčkách? 
Pokud je to v otáčkách, tak je to nesmysl a je buďto KO filtr s tím, že je někde prasklý, nebo naopak opravdu nefunguje druhoška  senzor ;) s těmi mám hodně blbé zkušenosti ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...