David.P Odesláno 29. září 2021 Odesláno 29. září 2021 Předem se omlouvám, že se jedná o Berlingo, ale na Citroen foru jsme na nic nepřišli. Mám Berlingo II 2014 1.6.HDi 84kw a už minimálně rok pozoruji pokud mám zařazenou rychlost a auto jede bez plynu z kopce a má mezi 1600-2000otáček ozývá se od motoru(přední nápravy)cvakavý zvuk, který po vyřazeni rychlosti na neutrál či zmáčknutí spojky ihned zmizí, změna směru jízdy také nemá vliv. Již jsem myslel , že by to mohla být převodovka (olej čistý bez špon),poloosy a homokinetáky taky na zvedáku dobrý. Závada se také někdy třeba 20-30km neprojeví pak zničehonic opět cvakání a jen mezi 1600-2000ot. Moc děkuji za radu co by to mohlo být. Díky David Citovat
Hafity Odesláno 29. září 2021 Odesláno 29. září 2021 Takže při deceleraci (brždění motorem).... Má na to vliv který rychlostní stupeň je právě zařazen? Citovat
David.P Odesláno 29. září 2021 Autor Odesláno 29. září 2021 Vliv jaký je zařazený stupen na cvakání nemá( jen je na 5 rychl. stupen cvakání méně slyšet díky okolnímu hluku), jinak bych řekl, že i cvakání při 2000tis ot je rychlejší než při 1600ot. A ano jen při deceleraci, když přidám již to necvaká, při vyšlápnutí spojky či vyřazení na neutrál cvakání ihned přestane, při zařazení či puštění spojky opět hned cvaká. Citovat
ozzy56 Odesláno 29. září 2021 Odesláno 29. září 2021 (upraveno) zkus jen lehce přišlápnout pedál spojky--jestli to není tam (až to bude cvakat) jinak jsem měl stejné auto, stejný motor, stejný rok výroby--jen pro info--dvouhmot. setrvačník tam není Upraveno 29. září 2021 uživatelem ozzy56 Citovat
Hafity Odesláno 29. září 2021 Odesláno 29. září 2021 před 12 minutami, David.P napsal: při zařazení či puštění spojky opět hned cvaká. A jenom když je vozidlo v pohybu? A jenom když je zařazeno a není zmáčknutý pedál? Co to dělá, když je vozidlo v pohybu, je zařazeno, ale je zmáčknutý pedál? Možná se ti ty dotazy budou zdát nelogické, ale takhle na dálku se pazvuky řeší velice obtížně.... Citovat
David.P Odesláno 29. září 2021 Autor Odesláno 29. září 2021 Ano, jen když je vozidlo v pohybu se zařazenou rychlostí bez přidávání plynu ( v deceleraci) otáčky 1600-2000ot min a jakmile přišlápnu spojku i jen lehce hned přestane cvakat, pustím spojkovej pedál opět cvakání, při brzdění brzdovým pedálem není vliv cvaká stejně Citovat
Hafity Odesláno 29. září 2021 Odesláno 29. září 2021 To vypadá na nějakou "větší, než malou" axiální vůli.... Zatím mně nenapadá kde.... Citovat
David.P Odesláno 29. září 2021 Autor Odesláno 29. září 2021 (upraveno) No taky jsem si myslel, že ve spojce,ale když vyřadím do neutrálu tak taky necvaká a to by melo ne? Auto jsem dal i odborníkovi Jardovi Růžičkovi, ten si myslí , že to bude převodovka, ale že by to třeba 20-30km nedělala a pak zas jo a jestě jen v určitých otáčkách Upraveno 29. září 2021 uživatelem David.P Citovat
Hafity Odesláno 29. září 2021 Odesláno 29. září 2021 No ve spojce "zprostředkovaně".... Spíš se hne soustava kliková hřídel + spojka + hřídel převodovky při sešlápnutí spojky to je směrem k rozvodům.... Citovat
ozzy56 Odesláno 29. září 2021 Odesláno 29. září 2021 když při té deceleraci vyřadíš do neutrálu, tak otáčky motoru klesnou na volnoběh a tím to ve spojce přestane cvakat, je tam někde vůle, asi spojk. ložisko, nebo ložisko na vodítku, nebo se ložisko klepe v přítlačáku Hafity ohodnotil 1 Citovat
David.P Odesláno 29. září 2021 Autor Odesláno 29. září 2021 Ok, bez rozebrání se to asi zjistit jinak nedá? Citovat
ozzy56 Odesláno 29. září 2021 Odesláno 29. září 2021 nedá, ale podle popisu je to určitě ve spojce, kolik máš najeto ? Citovat
David.P Odesláno 29. září 2021 Autor Odesláno 29. září 2021 85 tisíc a dělá to tak od 55tisíc km Citovat
Hafity Odesláno 29. září 2021 Odesláno 29. září 2021 (upraveno) Když to neslyším na vlastní ucho, tak se to odhaduje opravdu špatně.... Někdy pomůže záznam zvuku, někdy ne.... Při rozebrání změníš polohy jednotlivých částí a zbývá pátrat po zjevných stopách neplánovaného (konstruktérem) dotyku rotující části s pevnou částí.... Jak píše @ozzy56 vypadá to "spojkově".... Ovšem bez záruky.... Upraveno 29. září 2021 uživatelem Hafity Citovat
David.P Odesláno 29. září 2021 Autor Odesláno 29. září 2021 Ok, tak pořád lepší spojka než převodovka ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
ozzy56 Odesláno 29. září 2021 Odesláno 29. září 2021 pokud to jenom cvaká a jinak spojka neprokluzuje atd., nechal bych to tak a jezdil Hafity ohodnotil 1 Citovat
David.P Odesláno 29. září 2021 Autor Odesláno 29. září 2021 Ok, nechám jen kdyby se to horšilo půjde spojka ven. Díky Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.