Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 306 1.6 nepravidelný voľnobeh, zdochýnanie


Radovanik

Recommended Posts

No já si tím Yugem jistý nejsem.... Ale jak jsem psal, bylo by to za poštovné....

Vaše cena:16 323  (cena s DPH)

:myslim :aut :D :roll:bacha

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec jsem našel a je to opravdu z toho Yuga, co měl švagrovo synátor....

https://www.google.cz/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.yugoparts.com%2F46641552.html&psig=AOvVaw12meph78RG0t-gBEc26z84&ust=1610464902512000&source=images&cd=vfe&ved=2ahUKEwjOyOK0l5TuAhWKNewKHXHjBGwQr4kDegUIARDyAQ

To by nemělo vadit, to Yugo bylo 1,5 což oproti 1,6 není tak velký rozdíl....

A jak to dopravit k tobě?

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radovanik: tak už je to zabalené, zitra to pošlu.... Jinak jsem si vzpomněl, že to Yugo jezdilo jako čert a bez problémů.... Bylo po důchodci a mělo málo najeto.... Pak švárovo synátor picnul obrubník a nedokázali jsme sehnat něco na nápravu, takže jsem to rozřezal do šrotu a nechal si pár univerzálních věcí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, ventil sme nahodili, auto natočilo, držalo držalo a po cca 3 minutach zdochlo :P Stále to ale podľa mňa neznamená nič, auto musi troška viac pojazdiť a tak sa uvidí ako sa bude chovať :) 

Takže sledujeme ďalej. :D  Ten tvoj ventil je v lepšom stave :P Ten jeho nejak chrastí :P:D  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže auto už ma par desiatok kilometrov za sebou a stav je takýto:

v podstate sa nezmenilo nič :P

Dneska som išiel na tom aute aj ja takže som videl tiež čo sem tam robi.

 

Na aute sme odvtedy čo som vytvoril vlákno:

- dali nastaviť ventily (bolo to fakt treba :P ) - auto je oveľa tiššie  a že vraj aj živšie :D

- vymenili sme všetky čidla teploty vody - skôr sa zapne sahara a rychlejšie sa schladi

- vymenili sme MAP senzor - otáčky prestali tak rapídne kolísať (predtým auto malo 1200 a potom 700 a potom ok čiže 850 cca a tak sa to opakovalo

                                           - auto menej zdochýna

                                           - auto prestalo tak často vynechávať (po šliapnuti na plyn sa sem tam stalo že nereagovalo)

- vymenil sa snímač teploty vzduchu - nijaká badateľná zmena

- vymenil sa voľnobežný ventil - auto ide lepšie do otáčok

                                               - zase o niečo menej sa stane že z ničoho nič zdochne

                                               - kolísanie voľnobehu je o niečo jemnejšie

                                               Za ventil ešte raz vďaka Hafity! 😎

 

Napriek všetkému je to ako som vyššie písal stále nevyriešene :P 

- auto proste sem tam zdochne,

- keď ideš napr. na 4ke a podradzuješ do 3ky tak ako otačky padaju tak, že niekedy padnu uplne na nulu 

- auto sem tam nereaguje na plyn a potom naskoči a cukne a ide ďalej.

- otáčky stále kolíšu.

 

+Prídávam video ako to pracuje (kamoš mi povedal že tooto je úplne v pohodičke, tento stav :D )

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle asi ještě nemá OBD, nebo ano? Pokud ne, mělo by to jít "vyblikat".... A nebo "paralelní" diagnostiku (multikanálový osciloskop).... Jinak takové kolísání na volnoběh jsem měl na 806, ale nechcípalo to.... Taky se to trochu zlepšilo po montáži nového krokáče.... Víc jsem to neřešil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...