Jump to content
Spacemann

Spotřeba 3008 hdi

Recommended Posts

Dobrý den, v neděli jsem se stal majitelem peugeota 3008 1.6 hdi 88kw. Všude tady čtu jak jezdi lidi se spotřebou okolo 6 litru. Ale at dělám co dělám nemuzu se dostat pod 6.8. Není to můj první diesel takže v nohách to není. Auto ma najeto cca 30000 a mam 17 kola. Trasy jezdím 30% město 70% okresky. Nemůže byt v aute někde chyba. Děkuji za odpověď. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natankuj PLNOU, zakejvej s autem a docvrnkej opravdu do plna  - ne do prvniho vypnuti pistole, ujed aspon 300km a dotankuj zase stejnym zpusobem do PLNE. Spotreba = litryx100/kilometry. vypocet v aute je JEN informativni zalezitost:papa

Edited by pesastor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem spotřebu snížil na 5.8, ale musim jezdit jak p.....j. Je normalni ze mi auto nevypne motor pri zastaveni SS. Ujeto 60 km klimatizace vypnuta venku 21 stupnu. A jeste jednu otazecku projel jsem auto apk torque. Chybu zadnou nenašel. Ale kdyz jsem dal test tak mi tam vyskocilo tohle viz. obrazek. Nevite nekdo co to znamena. Děkuji 

screenshot.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

P3008II 1,5 96kW.

Spotřeba po 8300km 5,2l/100km.

Při úsporné jízdě se dá jezdit i za 4,4l/100km..a abych jel za 6l/100km, to už tomu musím pěkně šlapat na pérka (dálnice...130km/h). Ale i při cestě z Itálie do ČR (1070km) s převahou dálnic a rychlosti +-130km/h jsem se při poměrně naloženém autě (2 dospěláci, syn 11 let a naložený kufr) vešel do 5,1l/100km.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je pekny, byl jsem v peugeotu na podzimni prohlídce tak jsem si nechal auto napichnout na diagnostiku všechno ok.  Uvidim az s tim najedu trosku vic km. Podle propočtu kdyz jsem dotankoval plnou tak je spotreba 5.6. S tim dokážu žít. I v peugeotu mi rikali ze spotreba okolo 6 litru je normalni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...