hrasek Odesláno 13. srpen 2018 Odesláno 13. srpen 2018 (upraveno) Ahoj, dnes při jízdě po dálnici autu předemnou upadl nějaký festovní kus plastu (snad nárazník?) a mě bohužel nezbylo něž nedělat nic a trefit to mezi kola. Zakřupalo to a výsledkem je rozbitý držák SPZ, ztracená spodní gumová lišta z nárazníku ("lízátko") a promáčknutá olejová vana. SPZ přišroubovaná, na lízátko prdím, ale přemýšlím zda řešit tu vanu. Vanu jsem utřel a zítra mrknu zda to teče. Zatím to vypadá že ne. Při kládám foto. Co myslíte, může to promáčknutí něčemu z dlouhodobého hlediska vadit? Pokud by olej netekl, můžu to tak nechat nebo raději vanu vyměnit? Je třeba sundat výfuk kvůli výměně / přetěsnění vany? Děkuji za odpovědi. Upraveno 13. srpen 2018 uživatelem hrasek Citovat
ozzy56 Odesláno 14. srpen 2018 Odesláno 14. srpen 2018 (upraveno) nevadí to ničemu, ale předpokládám, že nic v motoru neklepe a všechno funguje jak má, jestli vana teče, nebo začne později téct, bude muset jít dolů a vyrovnat (vyměnit), vanu koupíš i v druhovýrobě, nemusí být origo--prodávají se vany i bez prolisu u vypouštěcího šroubu https://www.citroeny.eu/ Upraveno 14. srpen 2018 uživatelem ozzy56 Citovat
hrasek Odesláno 14. srpen 2018 Autor Odesláno 14. srpen 2018 (upraveno) Ano, motor šlape a zní standardně. Ráno jsem jel 100 km a po jízdě ani kapka - takže únik oleje se neobjevil. Výhledově jsem chtěl vanu nechat přetěsnit, jelikož při výměně oleje (po 10-12 tis. km) si všímám, že je vana trochu od oleje který mokvá po některých šroubech na kterých vana drží k bloku. Minule jsem to utřel a po 10 tis. byla vana od oleje jen decentně špinavá. Tak až to nechám přetěsnit/vyčistit/vyměnit olej v převodovce, nechám dát novou. Díky Upraveno 14. srpen 2018 uživatelem hrasek ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.