Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výpočet daní 2017


brixtr

Recommended Posts

V 22. 1. 2018 at 9:26, Scratch napsal:

potrebujes potvrzeni o dobe vedeni na UP (pokud jim nenahlasis zmenu snad do 5 dni, tak hrozej pokutou - ani se nedivim, co je za problem naskenovat smlouvu a poslat.....), pak zapoctaky z obou zamestani a ty secti. Pokud jsi mel nejakou DPC a presahla, tak taky zahrnout. Na internetu najdes xls danove formulare, ktery maji napovedu a vyplni je i blb. To s tim jak pise Hurvajz (zajdi na urad oni ti pomuzou) to nekde funguje, jnekde ne. Treba v Novy pace funguje, na financaku na Praze 9 bys nestihl pocitat schody. Taky si budu vyplnovat, tak mi klidne muzes pisnout do sz a poresime to.

 

před 21 hodinami, Scratch napsal:

tak zrovna na formular z UP cekat nemusis. Davky ani doba vedeni v evidenci nejsou podstatne. Podstatne jsou potvrzene zdanitelne prijmy a zalohy. Pak nezapocitatelne danove odpocty apod. Dokument je dulezity jen jako priloha, ale delej samozrejme jak chces. Ty xls formulare z netu jsou jednoduchy.....

 

před 15 hodinami, FrantaCV napsal:

To @Scratch poněkud se mýlíš, dobu kdy je jako nezaměstnaný veden na ÚP je nutné doložit z jednoho prostého důvodu, sociální a zdravotní pojištění v tomto případě platí stát. Pokud tuto skutečnost nedoloží nebo se na "pracáku" vůbec nenahlásil,  pak ho FÚ nahlásí na jeho ZP a ČSSZ a dlužnou částku po něm bude vymáhat. A jak je v tomto prohnilém státě zvykem, tak s tím počká až úroky z prodlení několikrát překročí samotnou dlužnou částku.

P.S. Vím o čem mluvím, mě to loni potkalo taky, jen jsem na "dlažbě" strávil skoro 1/2 roku. A v 60-ti letech hledat práci je opravdu "DĚSNÁ SRANDA"

Tak znova:

Pro vypocet spravne dane jsou dulezite potvrzeni o zdanitelnych prijmech od zamestnavatelu, pak treba faktury ze samostatne  vydelecne cinnosti, prekrocene DPC apod. proste vse co se k dani dava. Tam se dava i potvrzeni o dobe vedeni na UP, to ano (taky jsem to psal jiz drive viz zvyrazneni cervene, kdybys to cetl cele) ale to nema vliv na celkovou dan, protoze pokud bral davky, tak ty se do prijmu NEZAPOCITAVAJI.  Proto nemusi cekat az to potvrzeni dostane, a pak vse resit, ale muze si dane uz rovnou pocitat sam a potvrzeni z UP tam pak jen PRILOZI.  A pokud ma praci od zacatku ledna a jde na UP ted, tak potes koste...

Na ZP je povinnost se hlasit samostatne a samostatne i odhlasovat, staci to i emailem, pokud nekdo toto nedela, jeho boj, na UP na to specialne upozornuji. I tak lze ZP pozadat o prominuti penale a uhradit jen realny dluh (manzelka dela kontrolora vyberu pojistneho pro velke firmy u VZP, tak se o tyto informace mohu oprit, no a s pracakem mam taky lonskou osobni zkusenost, dokonce 2x....)

abych to shrnul, musis to cist cele a poradne priste viz vytucneny a zacervenaly text.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pak je to v poradku. Ja uz mam dane v cajku, vsechny tri potvrzeni o zdanitelnych prijmech dorazily, papiry z UP mam taky, a cekam uz jen na potvrzeni zivotka a penzijka at muzu uplatnit odpocty, a hura na urad. Verim, ze letos budu mezi prvnima, kdyz loni jsem byl mezi poslednima. Pokud chces, naposilej mi to a pripravim ti to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mi přišel dopis s červeným pruhem.. no docela jsem se lekl a po otevření jsem se lekl ještě víc..

Oznámení o zahájení správního řizení z moci úřední... Je to kvůli tomu že jsem se neodhlasil včas  z Úp takže asi ještě budu muset čekat co a jak..zatraceně :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

njn, holt muj cerveny napis ti nepomohl...... asi ti nic uz neudelaj, kdyz mas praci, ale stoji ti to za to?? Na placeni socialky a zdravky ti byly dobry a ty ani neumis udelat to zakladni pro ne? a jeste to stat stoji uplne zbytecny prachy? A jeste se tim chlubis? Se pak nedivim ze se kolikrat diky takovym lidem jako jsi ty, chovaj k dalsim lidem, jak se chovaj........

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Včera jsem měl půl hodinový rozhovor s jednou účetní... A bylo mi řečeno že já jako běžný zaměstnanec svou povinnost státu splnil.. Že pokud nemám žádné odpočty(hypoteka, důchodové a podobně) a pokud nejsem podnikatel tak vypisovat daně já nemusím.. Že se to týká výše zmíněných případů.... Jak to Teda je? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to by asi platilo jen a pouze pokud by za tebe dane dělal zaměstnavatel...

a pochybuju ze novy zaměstnavatel bude dělat dane za předchozí dva když si u nového v tom roce ani nepracoval. Ještě možná by ti je udělal kdybys u něj část roku pracoval.

jinak si myslím ze mas povinnost podat přiznání...ja bych ho podal...uz jen proto ze mi vždycky něco priputuje zpět

ale nez účetní bych se dotazal na FU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ti mi právě řekla že mi to neudělá  :(

Já se picnu... Teď jsem v práci a bavím se s kolegyní a ta mě servala za to že jsem ji to neřekl protože dělá účetní jako bokovku tak ať ji to přinesu že mi to celý vyplní doma.  :D

 

Upraveno uživatelem brixtr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak r.2017 jsi nějak pořešil tak si pohlídej r. 2018 ať si neděláš zbytečný vrásky. Já jsem si celou dobu co jsem u DP daně vyplňoval sám opravdu to není složitý pokud jsi jen zaměstnanec ale loni( r. 2016) jsem to už dával v práci kolegovy aby mi to spočítal a vyplnil protože to mám kombinované zaměstnání + živnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

raději si to ohlídej na začátku roku. Ve firmách pokud to dělají za svoje lidi to chtějí většinou v průběhu ledna mít podepsané a dodané podklady (potvrzení hypotéky, úvěrů, pojistek, darů atd. )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...