Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Třepání auta při rozjezdu


Miamoto1478

Recommended Posts

Dobrý den všem,

na mé 407 SW 1,6 HDI mi začala prokluzovat spojka, tak jsem nechal vyměnit komplet spojku i servačník. Po výměně se objevil problém. Auto se při rozjedu na 1. stupeň a při přeřazení na 2. stupeň roztřepe. Když už jede, je to v pohodě. Stejně to udělá, když tam mám 3. stupeň, podřadím na 2. stupeň a bez plynu pomalu pouštím spojkový pedál. Auto se zase roztřepe. Když už spojku pustím a jedu pod plynem, tak je to v pohodě. Nejhorší je to při popojíždění v koloně, když tam máte dvojku a popojíždění regulujete kombinací spojky a plynu. 

Zkusili jsme v rámci reklamace vyměnit lamelu, ložisko, přítlačný talíř i setrvačník - nic.

Nepotkal jste se někdo s tímto problémem? Děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na toto si počkam,,na odpověd,ja jsem taky vše vymenil a problém zustal,pomalu pouštím spojkový pedál. Auto se zase roztřepe.toto mam uplně stejny problém a už jsem vymenil snad vše,jen co jsem neměnil je spojka:myslimjedina možnost je tento silentblok ,označen šipkou

SILENTBLOK MOTORU ..jpg

Upraveno uživatelem maruskamichalek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím nevím :myslimkdyž to dělá i mě a to už mi odchází spojka, dnes jsem zkusil za jízdy na 5 rychlost zmáčknout spojku a hned pustit a šup spojka prokluzovala,ale nejde mi na rozum že se auto třese při pomalinku se rozjíždet a na zpátečku to třese fakt dost a jednotka, já si myslím že to bude dělat ten označení silentblok, zitra mám konečně už volno tak se podívám jak to přesně vypadá to místo, jestli to má manuální převodovka nebo zatím vidím že pro automatickou, to se dozvím až zítra ať se podívám 

Upraveno uživatelem maruskamichalek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlásím další posun. Mechanik mi vyměnil horní silentblok - žádná změna, kloub na poloose co vede do převodovky - žadná změna a až jako poslední varianta - výměna spodního silentbloku (asi to bude ten akcelerační o kterém se mluvilo výše. Je to lepší. Zatím ne stoprocentní, ale neměl jsem možnost to ještě pořádně projet, protože venku nasněžilo a obratem to zmrzlo, takže to znamená opatrnou jízdu.

Jsem s ním domluvený, že zkusíme, jestli si to sedne a po Novém roce za ním když tak dojedu a budeme pokračovat v hledání.

Zatím lovu zdar a pokud by se to někomu podařilo bezezbytku vyřešit dříve než mně, tak dejte vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...