skleny2010 Odesláno 10. srpen 2016 Odesláno 10. srpen 2016 Dobrý den. Mám Peugeot 406 1.9 td 66kw 1998. Chtěl bych se zeptat jaká je zhruba normální běžná spotřeba u toho motoru. Mám vyměněné veškeré filtry, náplně, rozvody, seřízené čerpadlo a spotřebu mám při delší cestě při rychlosti 90 km tak 7-8 litrů. Když jedu rychleji tak 110-130 tak je spotřeba tak přes 8 litrů je to normální? Moc děkuji za jakoukoli odpověď popřípadě radu jak spotřebu snížit. S pozdravem Skleny2010 Citovat
mmartinkovic Odesláno 10. srpen 2016 Odesláno 10. srpen 2016 V sekcii 406 je tema na spotrebu, pozri tam. Citovat
skleny2010 Odesláno 10. srpen 2016 Autor Odesláno 10. srpen 2016 Tak jsem koukal na tu spotřebu v té sekci 406 a nejsem z toho vúbec chytrej. Řeší se tam převážně Hdi. 1.9 td tam moc není, a když jsem na něco narazil tak jsem se toho stejně moc nedozvěděl. U tak starého auta to asi lepší nebude. Citovat
stajgrpavel Odesláno 12. srpen 2016 Odesláno 12. srpen 2016 U me bývalé 406ky 1.9td 66kw jsem měl protrebu cca 7l když jsem to honil. Na dálku 5.5 l vzdy verva nebo aditiva. Jednou jsem natankoval na ONO benzince a nedal jsem aditiva ... Zraloto přes 10l a auto nemělo výkon. A co máš za pneumatiky ? Já měl 195x65 r15 Citovat
skleny2010 Odesláno 13. srpen 2016 Autor Odesláno 13. srpen 2016 Já mám ty samé 195x65 r15. To jsem nevěděl že to má takový vliv na spotřebu- kde natankuješ. Citovat
turboturek Odesláno 14. srpen 2016 Odesláno 14. srpen 2016 Ten samej motor sem měl.Normovaná spotřeba je myslím 7,1 nebo tak nějak.Kolem těch 7 litrů to žralo pořád.je to tak v pořádku. Citovat
skleny2010 Odesláno 14. srpen 2016 Autor Odesláno 14. srpen 2016 Tak je to v cajku. Myslel jsem že je tam něco špatně. Děkuji za odpovědi. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.