Jump to content

P 106 1.5D/ 1998 problém startování

jindra73
 Share

Recommended Posts

Zdravím všechny ! V posledním týdnu se mi stává,že mi auto velmi špatně startuje(ráno to chytne tak zhruba na 5-10áté a to točím asi 5 sekund) Ale zatím to vždy chytlo! A i když je ted nad nulou tak to při startu dřív než napopáté nechytne. A potom když konečně slyším že to chytlo tak trvá dlouho než motor dostane ty správné otáčky( někdy to chytne a hned zase zdechne a dlouho se motor roztáčí než dostane ty správné otáčky). Když ráno i čepuju balonkem naftu, tak balonek je měkký a v hadičce od nafty jsou sem tam bublinky!? Žhaviče jsem neměřil- ted jdu na to! Najeto to má cca. 170.000km na oleji je cca už 12.000 Žhaviče jsou loni nové! I když je motor teplý tak to nechytne nikdy napoprvé a slyším že to chytlo ale ještě musím cca. 3 sec pomáhat startérem aby to chytlo normální otáčky...že by chudáček pežotek už dosluhoval ? :bojim

No aještě se mi zdá, že autíčko má v poslední době jakoby menší výkon při jízdě do koppce je to určitě línější než bylo 2x se mi stalo, že do kopce auto na chvíli začlo cukat a musel jsem přeřadit o stupen níž a pak to jelo...

ucpany filtr, nebo zavzdusnene palivove potrubi..jestli jsi filtr douho nemenil vymen, jestli nepomuze vloz pred cerpadlo misto te cerne palivove hadice nejakou pruhlednou a zjistis jestli ti tam nejdou bublinky...tinul bych ze to mas zavsdusnene

když jsem pořádně zapumpoval balonkem, tak tak kapala někde nafta protože motor byl zespodui mokrý...a je to ta hadička co vede z balonku k palivovemu filtru! Je prasklá a když s ní pohnu tak z ní teče nafta...proto ty bublinky.Zkusím ji zkrátit nebo dám novou ( ale jestli něco doma najdu nevím). Díky za radu . Jdu na to...