Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

mám dotaz na funkci regulátoru tlaku benzínu na motoru KFX  1.4i  1997, měřil jsem tlak benzínu:

při pušteném čerpadle ale motor zastaven  3,1

při volnoběhu  2,6

při akceleraci kolisa mezi 2,8-2,5

při volnoběhu ale s odpojenou hadičkou podtlaku  3,1 

 

je to tak správně, nemá být za všech okolností stejný tlak benzínu?

zkusil jsem jiný starší regulátor tlaku benzínu a hodnoty se snížily zhruba o 0,2

 

v knize píši že tlak by měl být mezi 2,5 a 3,0   jde o to zda muze v rámci rezimu motoru ruzne kolísat nebo musí být např 2,8 konstantní ve všech režimech motoru?

 

díky

Odesláno (upraveno)

tlak stejny byt nema ,v zavislosti na zatazeni motora sa tlak meni ,regulator je ovladany podtlakom od motora  ktory pri roznych otackach  ma iny podtlak zakonite aj regulator reguluje ine hodnoty tlaku benzinu

  

so zapojenym regulatorom:

na volnobeh ma byt ta nizsia hodnota tlaku co si nameral po prudsom  pridani plynu to musi letiet na tu vyssiu hodnotu(3 bary) a drzat ak(drzis plyn)  nesmie tlak padat  ani ani kolisat  ak plyn pustis opet toma  klesnut na tych 2.5,  2.6 baru v tvojom pripade je uz cerpadlo v nadrzi  stare  a nestiha, tlak mu pada  , cerpadlo vymen ( za nove)

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

děkuji za popis, ještě se zeptám: než bych měnil čerpadlo at neměním zbytečně.je staré 2 roky, mám to na partnera blbě se to mění musí dolů výfuk a celá nádrž...

když jsem měl odpojenou hadičku podtlaku k regulátoru tak tlak byl 3,1 a ručka se ani nepohla i když jsem přidal plyn, pokud jsem hadičku připojil tak tlak klesl na asi 2,6 a ručka se chvěla tj plus mínus 2,5-2,6 při volnoběhu, jakoby to signalizovalo nebo ukazovalo že je nějaký divný podtlak v sacím potrubí, možná i kvuli tomu motor při přidání plynu zhasne-ale jen při prvním ranním startu jinak to není znát....nemuze být vadný regulátor tlaku? nemá regulovat tlak na 3 bary?

post-1034-0-08418700-1440422877_thumb.jp

Odesláno (upraveno)

na regulatore ti pise jaky to ma tlak ,a ten tlak musi ukazovat pri prudsom pridani plynu ,pri volnobehu je tlak nizssi cca o pol baru cize cca 2.5 baru kmitanie rucicky manometra v malom rozsahu je ok v sacom potrubi su pulzacie  na yo tube je kopa videi z merani mozes si to tam pozriet napr  ako to ma chodit  plati ze cim slabsi podtlak v sani=vyssi tlak paliva  a naopak cim silnejsi podtlak =nizsi tlak paliva  a beha to od tych 2.5 po 3 bary pri pomalom pridavani (mala zataz) male otvorenie skrtiacej klapky je podtlak stale dost vysoky a drzi to cca tych 2.5 baru alebo malinko klesne ale pri prudkom pridani plynu ked doslova urobis dieru do sania cez klapku podtlak  sa takmer strati a rucicka musi okamzite vystrelit na 3 bary ,skontroluj si tesnost hadicky ,ale ak ti to chodi ako na videu je to ok regulator testujes ako na videu vytiahnes hadicku drzi horne 3 bary zapojis hadicku tlak klesne na 2.5 baru regulator je ok(samozrejme testujes  na beziacom motore na volnobeh) taktiez tam testuje tesnost vstrekovacej sustavy otoci klucik cerpadlo natlaci tych 3.1 baru a necha tak pocas nejakej kratkej doby by tlak nemal razantne poklesnut  ak rychlo pada tak bud mozu byt netesne vstrekovace alebo spetny ventil v cerpadle v nadrzi alebo vadny regulator (ale to sa casto nestava), potom je este dalsi test a to vo videu neni a tym zistujes kondiciu cerpadla ze manometer zapojis priamo na vytlak cerpadla (privod do rampy)  a za manometrom priskrtis hadicku na kratku chvilu napr sikovkami a zdrave cerpadlo musi vytlacit az niekde k 10 barom ale je to treba robit opatrne lebo taky tlak ti uz moze roztrhnut hadicku priskrtit na polsekundy a hned pustit ,pokial to stupne len na nejakych 4 a viac to neda je zrale na vymenu

 

napr

 

 

to zdochinanie by som skor tipoval na falosny vzduch  a nie na tlak paliva pri tlaku 2.5 baru sa motor musi bezproblemov udrzat v chode na nizke otacky

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

super video, doufám že pomůže i ostatním, tak se zdá že čerpadlo i regulátor je ok, jen je tam trochu nesrovnalost pokud měřím tlak tak na volnoběh je 2,6 pokud přidám plyn tak stoupne na  2,9 držím plyn např na 3000 ot/min ale tlak klesne na 2,5 jen ze tedy zhoupne na 2,9 pustím plyn a tlak na chvili klesne na cc 2,4 ale opět se vrátí zpět na 2, 6 plus mínus....

největší problém je to že motor po delším stání nastartuje v poho, ale po přidání plynu-rozjezdu chce zhasnout, musím hned vyřadit a chvili počkat a opatrně pčidávat plyn aby nezhasl, přesto se to nedaří a zhasne, znova nastartuji a tak se to opakuje tak minutu az dve nez uplne v poho jede, pokud zastavim zhasnu motor a rozjedu se vše ok, jen když déle stojí...posílám foto diagnostiky při studeném startu, je tlak v sání ok?

post-1034-0-89531500-1440442820_thumb.jp

post-1034-0-32483900-1440442888_thumb.jp

Odesláno

už nevím co změřit, falešný vzduch neidentifukuji nikde....právě jsem měl za to že to muze udelat špatný tlak benzínu že když přidám plyn tak ho tam jde málo....při studeném motoru se více vstřikuje benzínu než při ohřátém....co ještě mohu změřit? jak zjistit proč to zhasne?

Odesláno

tlakom paliva to neni ten mas ok aspon podla presnejsieho popisu co si dal 

 

nechcem kecat ale zda sa mi nejak ten podtlak slaby pri tychto otackach z dia ale len sa domievam 

 

zhod vzduchovy filter  aby si sa dostal ku  skrtiacej klapke natoc motor  dlanou priskrtt vstup do klapky a pridaj plyn ak sa to udrzi v chode tak tam ide proste vela vzduchu ale pricin moze byt viac netesnost spatny krokac atd

Odesláno

jeste hodnoty při zahrátem motoru, krokáč jsem dal taky nový...taktéž cívku, snimač otáček, zkusil jiný snimač tlaku, LS,..nové svíčky, kabely zapalovací, filtry, .....ventily 0,2  0,4..... a po ujeti cca 300 km to vždy vypíše chybu viz obr. 

neměřil jsem tlaky motoru, jinak jede dobře, pokud by neco bylo s vnitřkem motoru mohlo by to taky zhasínat? anebo vada řj  :( 

 

 

 

jinak dekuji za odpovedi :)

post-1034-0-02036800-1440451926_thumb.jp

post-1034-0-75801700-1440451978_thumb.jp

Odesláno

ok zkusim to mám to uplně dlani přiškrtit celý otvor jak je klapka i s otvorem pro vzduch do krokáče? otvor je kulatý a nahoře je oddělen pro vzduch do krokového motorku..diky

Odesláno

tak jsem to přiškrtil

1. na volnoběh stále to bezelo nechtělo se moc zdechnout

2 při vyšších otáčkách už jo

z odvětrání klikové skříně to dost kouřilo

zkusil jsem jarovou vodu a foukat vzduch do sání, ale nezjistil jsem nic, jen prasklinku na telese vzduchového filtru kam vede hadička odvětrání klikové skříně...celé kolem je to zaolejované...při startu někdy padá LS k 20 mV a drží tam dost dlouho než začne pendlovat-chudá smes? přisávání vzduchu? Výfuk? nikde jsem nic nezjistil, co muzu jeste zkusit? problém tam je jen jak ho zjistit...? diky

Odesláno (upraveno)

pockaj nechapem ti si to skrtil aby si motor zadusil? to prave nie ty len obmedz mnozstvo vzduchu do motora ci sa vo vyssich otackach motor udrzi 

 

k hladani netesnosti ,skusal som vselico ale najviac sa mi osvedcilo fukat do sania cigaretovy dym  ,ked ten dym odniekial zacal stupat hore da sa to dobre identifikovat ,toho dymu tam treba hodne nafukat

 

lambda na studeny motor nechodi az pokym sa nezohreje a to bud ma vlastne vyhrievane (ta co ma 4 vyvody) alebo od spalin trva to nejake 3- 4 minuty u tych starsich aut nez zacne choddit 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

pokud jsem to jen přiduisil tak motor ještě šel, pokud jsem to uplne ucpal tak zhasl. když jsem to přidusil a dal ruku pryc nez zhasl tak vyskočil do otáček to vče v režimu volnoběhu, při přidání plynu to bylo zhruba stajné...jeste jsem kontroloval nastavení ventilu 0,2  0,4 , vyčistil jsem klapku, nikde ale netěsnost nevidím, pokud bych tam foukal dým, tak stejně do nepujde ven nekde ze sání když je tam podtlak-tedy když je motor v běhu, pokud tam foukám vzduch musel  bych na každý válec otočit klikovou aby práve byl sací ventil zavřen a případně se půrojevila netesnost, zase pokud by byla netesnost tak bude kolem trošku zaolejováno nebo tam bude nějaký bordel ne? kolem toho místa..?

natočil jsem video od studeného motoru k zahřátí-záznam z diagnostiky, je tam pozoruhodné že LS reguluje a najednou padne na treba 30mV a tam je chvili aniz by se pohla, pak zase reguluje,  a po nastartování se moc mění předstih až 0-25 stupnu není to moc na volnoběh?

Odesláno (upraveno)

sak to nehladas za chodu motora, s tym dymom  ale motor odstaveny najlepsie studeny ked je tam netesnost bud si isty ze dym uvidis najlepsie v garazi kde nefuka

 

no ale po pridani plynu to nezdechlo nie? ked si to skrtil  a oto slo inak by ti to zdechlo keby to neskrtis a pridas plyn  cize ide tam moc vzduchu  alebo malo paliva 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

tak závada stále pretrvává po ranním první startu bez potíží naskočí chci se rozjet a chce motor zdechnout, pokud vyřadím většinou nezdechne a chytne se volnoběh, někdy se zastaví uplne, prostě díra při přidání plynu už nevím co zkontrolovat,,,,,po několika minutách již jede normálně ....když v tom momentě proturuji tak jde do otáček  když dám zátěž jako ze se chci rozjet je problém.....díky

Odesláno (upraveno)

toto som riesil roky na byvalke 1.8 16 v robilo to takmer to iste nastartujes studeny motor ide v poho na volnobeh(niekedy zdochol) chces sa rozbehnut zacne sa dusit alebo zdochne niekedy pomohlo na mieste trochu preturovat plynom po tom uz to islo v poho   skusal som vsetko mozne  snimace, vstrekovace, cerpdadlo ,regulator tlaku  ,nakoniec som zhodil sanie nanovo pretesnil  vymenil skrtiacu klapku (bola netesna okolo osicky ) a auto od vtedy totalne bez problemov  preto som ti vravel skontrolovat falosny vzduch 

 

inak cidlo teploty vody dava korektny udaj?

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno

jo, čidlo teploty viz video z diagnostiky by mělo být ok zvyšuje se postupně se zahříváním motoru...

 

zkusím jeste tesnost osičky klapky-ale že by ta troška vzduchu pokud by byla netesná vadila? když odpojim hadičku co vede k nádobce s aktivním uhlím tak do sání přijde hodně vzduchu a zvýší se otáčky, ale normálně jde akcelerovat.

 

přehled:

 měnil jsem za nové a vše bez uspechu:

-krokový motorek
-snímač otáček
-palivový filtr
-zapalovací cívka
-zapalovací kabely
-svíčky
-vzduchový filtr
-řídicí jednotku
-LS
-na zkoušku jiný snímač vzduchu
 
 
-dle dignostiky by snímač teploty vody ani vzduchu neměl být špatný nebot ukazuje správné hodnoty od studeného do horkého motoru, nejsem si jist u snímače tlaku v sacím potrubí-dle diagnostiky jakou má mít hodnotu od-do čili ŘJ pracuje se správnými hodnotami
 
-tlak paliva měřen   cca 2,5  při odpojení podtlakové hadičky cca 3,1
 
prosím přečtěte si celé vlákno kde problém popisuji včetně diagnostiky a videa s hodnotami dle diagnostiky...třeba někoho ještě napadne co vyzkoušet.
 
první start bez potíží, pak když přidám plyn při rozjezdu tak se dusí nebo uplne zhasne, po pár minutách už jede normálně...připadá mi to jakoby nešlo palivo-u starých motoru s karbecem byla pumpička akcelerátoru a když nešel , taky motor zhasl...pochybuji že by byly všechny vstřiky vadné, auto pak jede normálně....
na videu je videt anomálie:
 
po nastartování je předstih zapalování od -0 do cca  12 stupnu, pak ale náhle začne regulovat až na 27 stupnu na volnoběh ale za chvili se stahne zpet na cca 2-12, zároven LS zamrzne na chvili na  cca 40 mV i kdyz pri startu šla kolem 350 mV  po chvili se taky rozjede a pendluje jak má... není v tom potíž?? LS totiž ukazuje chudou směs jako by šlo málo paliva nebo hodně vzduchu,
 
pokud to blbě vysvětluji zkuste mne opravit nebo se zeptat at se snad konečně doberu výsledku a  opravy, v servisech kde jsem byl to neumi je vyhozené peníze 
 
děkuji

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...