lape Odesláno 14. červen 2015 Odesláno 14. červen 2015 Zdravím.Měl bych dotaz.Kde přepnu do AHCI v BIOSu u desky Gigabyte GA-M68M-S2P?Je to kvůli instalaci SSD disku.Bohužel tady ten comp nemám a na dálku se kolegovi špatně radí.Podíval bych se i k sobě do BIOSu,ale to je celkem k ničemu,protože mámUEFi BIOS,zatímco na té Gigabyte desce je ještě klasický starý BIOS a když jsem mu napsal,kde to mám já,tak on to nemůže najít..Potřeboval bych to případně napsat krok po kroku.Zatím dík Citovat
jojtik Odesláno 14. červen 2015 Odesláno 14. červen 2015 (upraveno) Doska AHCI Mod nepodporuje (jedine cez Raid). Upraveno 15. červen 2015 uživatelem jojtik Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 14. červen 2015 Odesláno 14. červen 2015 Proč by nepodporovala?? co to je za blbost. Běž do Biosu, tam Integrated Peripherals a přepni AHCI mode na enabled. Pokud maš už nainstalovanej system na disku, např to budeš klonovat, musiš udělat upravu v registru před přepnutím, jinak system nenajede, nekde na netu je popis te upravy. Třeba tady - http://www.cnews.cz/jak-zmenit-rezim-disku-z-ide-na-ahci-bez-reinstalace-windows Citovat
MrChodny Odesláno 14. červen 2015 Odesláno 14. červen 2015 Opravdu tato deska s timto chipsetem AHCI neumi, ani s nejnovejsim biosem. Na sata portech tam jde aktivovat pouze raid mod. Citovat
lape Odesláno 15. červen 2015 Autor Odesláno 15. červen 2015 Tak díky za tipy chlapi.Dnes jsem se ho práci ptal jak dopadl a říkal,že nic nepřepínal,protže to nenašel,ale nainstaloval W7 na nový SSD a comp jede,tak to tam zřejmě už měl přepnuto někdy z dřívějška a ani o tom nevěděl. Citovat
jojtik Odesláno 16. červen 2015 Odesláno 16. červen 2015 (upraveno) No on ide, ale v IDE mode. https://www.youtube.com/watch?v=8iRPfosaCB8 Upraveno 16. červen 2015 uživatelem jojtik Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.