Přejít na obsah

janou

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 042
  • Registrace

Vše od uživatele janou

  1. janou

    Ako zistiť či bol vymenený olej

    Ano 1,6 Hdi . Na 2,0 je ešte zaruka a mam od kúpy a výmeny len 12 000km .
  2. janou

    Ako zistiť či bol vymenený olej

    Vo Vrbovom mi to nerobili, v autocity som bol len pozrieť tie vzorky . Robili mi to v Trebaticaich.Oleja mi vrátil cca 0,4l . doniesol som tam 4 ks 1 litrové. Náplň by mala biť 3,5 -3,8l.
  3. janou

    Ako zistiť či bol vymenený olej

    No nemal na to len 20 minut , na čase nezáležalo . Ja som sa len vrátil za cca 20 min možno 40 min( odhadom).
  4. janou

    Ako zistiť či bol vymenený olej

    Chodil som k nemu kôli gumám... a bez problémov, až teraz toto.To označenie je dobré ,akorát keď už dám nejak dole kryt pod motorom výmenu si spravím sám. Mám rampu , len je pod ňou cca 1m snehu.
  5. janou

    Ako zistiť či bol vymenený olej

    No to množstvo chápem i to zčernanie , ale porovnal som to s mojím druým autom ( 307) na ktorej sme menili olej v tej istej dielni a bol som pri tom, tesne pred tým ako som odišiel a nechal tam druhé auto. na 307 jazdí manželka a má cca 150km od výmeny. Olej je zčernalý ,ale pri rozotretí nenecháva špinavú čiernu čmuhu ako ten z 407. Dnes som bol vo Vrbovom v servise zo zaujímavosti pre porovnanie niekoľkých vzoriek . Zajtra po obede sa mám staviť pre ne (nový olej ,môj súcasný , 15000Km , pred výmenou 30000km ,po výmene , po odjazdení cca 10km) , som na ne zvedavý .
  6. janou

    Ako zistiť či bol vymenený olej

    No to je asi polovica z ceny kompletu na výmenu ( olej ,filter). Asi to nemá význam dávať kontrolovať radšejn spravím výmenu znova ,ale ak môžem ,poprosím o linku na tú analýzu ( pre istotu ) . Ako reagovať na daného mechanika ? aby na to nedoplatil i niekto ďaľší ?
  7. Mám problém ,ktorý spočíva v tom že som si neni istý výmenou oleja v motore. Vždy si olej vymieňam sám , vzhľadom na súčasné počasie som odviezol auto do vedľajšej dediny aby mi olej vymenili .Bol so mnou kamarad ktorý sa dosť ponáhľala potreboval som mu odovzdať nejaké veci ktoré boli doma.preto sme sadli do druhého auta a išli vybavíť tieto veci s tým že mechanik zaťiaľ vypustí olej vymení filter... . Asi po 20 minutách sme sa vrátili a bolo nám povedané že je všetko hotové.Zaplatil som prácu a išiel domov (olej a filter som doniesol) . Na aute som mal stratenú značku tak sa na ňom nejazdilo asi týždeň .Keď som išie do Piešťan vybavovať novú značku kontroloval som množstvo oleja . Od výmeny som prešiel cca5 km a olej je ako uhol. Ako sa dá zistiť laicky či bol olej vymenený? Auto má cca 170 000 km a preto pochopím že po ujdení zopár km je čierny , ale tento je ako uhol už po 30Km
  8. jkmtrnava : no ja som to aj tak myslel , mal by som mať na okolí nejakú prácu . No a s dcérou za chrbtom ...
  9. Písal že bagy sú nevystrelené , asi by som kúpil nejaké z GB a doma len povymieňal diely . O jednej na SK som vedel. To isté i s 406.Myslím že je nerentabilné zháňať samostatné diely ,skôr celé. Vždy sa nájdu kadejaké drobnosti , úchytky , skrutky a iné časti čo chýbajú ku kompletu .
  10. janou

    Pridávam sa ...

    Nech slúži k spokojnosti. [upravil dne 7.2.2010 janou]
  11. Prave ma vystihla dcera ako čítam na fore. No a začala otravovať ,že chce ísť tiež s priaťeľom na našom starom. Vzhľadom na to ,že je auto stále doma a nepredané som podvolil . Podmienka je, že budete súhlasit a nebude nasnežené . ?
  12. janou

    vstřiky..Hdi

    Ešte dobrá cena , Škoda rs tdi 800 ečiek za jeden.
  13. janou

    Rosia sa okna

    Ak má peľový filter , môže mať na to vplyv.
  14. V príručke od mojeho - 2,0 Hdi je písané 5,25l
  15. nsbojovnik: aky motor?
  16. Total ineo 5w30 som z olej posty objednaval v utorok a v piatok už bol v oboch starších autách vymenený.
  17. janou

    ABS + ESP

    Mne to hlásilo nepravidelne pri naštartovaní cca raz za 3-4 dni.
  18. janou

    Rozvody 1,6HDI

    Otec predaval šb 110 ls r.v 77 pred 5 rokmi - 56 000km. dnes má 5 ročné clio - 18 000km
  19. janou

    Palivovy filter

    Motor?
  20. janou

    ABS + ESP

    Mne to pisalo tiež , v Peugeote vymenili spinač na brzdovom pedali a prehrali nový soft do BSI. Myslím že stačí vymeniť spinač , alebo ho aspoň skontrolovať (vyčistiť)pripadne dostaviť.
  21. janou

    Řízení vytuhne

    To shwaara ::super
  22. Šikovný . No ale mamine by som to robiť nedával , majú jemnejšie prsty a viac to bolí.
  23. Ide to v pohode ,par štuplov a skrutiek. Mne vbehla do cesty pouličná zmes psov , tiež som menil mriežku - je slabá.
  24. Musí ísť dole .
  25. janou

    vymena baterie

    V PN len baterie 3,6V.
×
×
  • Vytvořit...