No to množstvo chápem i to zčernanie , ale porovnal som to s mojím druým autom ( 307) na ktorej sme menili olej v tej istej dielni a bol som pri tom, tesne pred tým ako som odišiel a nechal tam druhé auto. na 307 jazdí manželka a má cca 150km od výmeny. Olej je zčernalý ,ale pri rozotretí nenecháva špinavú čiernu čmuhu ako ten z 407. Dnes som bol vo Vrbovom v servise zo zaujímavosti pre porovnanie niekoľkých vzoriek . Zajtra po obede sa mám staviť pre ne (nový olej ,môj súcasný , 15000Km , pred výmenou 30000km ,po výmene , po odjazdení cca 10km) , som na ne zvedavý .