Přejít na obsah

Freedy

Uživatel
  • Počet příspěvků

    839
  • Registrace

Vše od uživatele Freedy

  1. Zdravím prosím o radu, budu muset vyměnit ve 406 BSI jednotku, jelikož blbne -( při hledání závad jsme ji vyndal a zjistil , že nějakej turek v ndr se už v ní rejpal a zřejmě se to moc nepovedlo) , něž pujdu na vrakáč potřeboval bych vědět který čísla na jednotce musí být stejné, aby se dala použít, přikládám štítek z mojí, díky.
    • 6
  2. Zdravím prosím nemáte někdo originál neupravenou mapu pro motor 2.0HDI 79 kw FAP do 406, nebo nevíte kde by se dala stáhnout? potřeboval bych ji porovnat s tou mojí. Díky.
  3. Freedy

    Dožhavování 2.0 HDi

    Ano jeden ke žhavičce, druhej -.
    • 22
  4. Freedy

    Dožhavování 2.0 HDi

    Tak jsem nechal zkontrolovat vypnutí fapu u jinýho človíčka a vše je v pořádku, ale stále si to žhaví stejně, snímače teploty vody, vzduchu, oleje ukazují normálně jediný co jsem si všimnul na diagnostice tak relé žhavení se po startu tváří jako vypnuté ( teplota vody 5 st.) , pokud zkusím test při vypnutém motoru tak rele na diagnostiku reaguje dá se sepnout a rozepnout. Tak teď buď si rele žije svým životem nebo počítač špatně ovládá rele, nevíte prosím někdo jaký hodnoty a kdy bych měl naměřit na vývodech relátka č. 4 a 5? Děkuji.
    • 22
  5. Freedy

    Dožhavování 2.0 HDi

    Fap není - vyřazen, egr by mělo normálně fungovat, i na diagnostice se tváří že chodí.
  6. Freedy

    Dožhavování 2.0 HDi

    Tankuju normálně na různých benzínkách u nás v okolí a přidávám tam ještě aditiva VIF.
  7. Freedy

    Dožhavování 2.0 HDi

    Tak jsem zkusil dneska ráno odpojit čidlo teploty vody ,ale nic se nemění stále si to dožhaví svých 10 minut. Prostě to má svoji hlavu, asi mu tam udělám odpojovač s časem na max 3 minuty a bude pokoj. :-) :-)
  8. Freedy

    Dožhavování 2.0 HDi

    Tak to vypadá, že asi počítač si žije svým životem, dneska ráno bylo 8 st. C, doba žhavení 10s a dožhavování 10 min, na otáčky už to nereaguje, na teplotu taky ne, jediný kdy se žhavení odpojí je když se asi zvýší dost dávka paliva. Vypadá to jak kdyby počítač nedostával informace a jel si něco univerzálního.
  9. Freedy

    Dožhavování 2.0 HDi

    Díky za reakce. Takže je něco špatně, na teplotu to reaguje(dožhavuje to i při 80 st. C) pouze když kousek ujedu a zastavim a opět nastartuju tak se už žhavení opět nezapne, jediný na co to reaguje je zvýšení otáček nad ty uvedený 2000, ale jakmile uberu opět se žhavení zapne. Ještě se optám má tenhle motor víc čidel pro teplotu vody nebo jen jedno ? diagnostika ukazuje teplotu stejnou co na budíku.
  10. Freedy

    Dožhavování 2.0 HDi

    Mě se to taky nelíbí, jinak je to verze 79kw Fap a řj. Bosch.
  11. Freedy

    Dožhavování 2.0 HDi

    Tu tabulku jsem našel, ale maximální doba dožhavování je tam uvedeno 3 min při asi -20 st. C, ale mě to dožhavuje 10 min. i když je třeba + 10 st. C.
  12. Zdravím řeším problém s dožhavováním u mojí 406, potřeboval bych vědět na čem všem je závislá doba dožhavování, po nastartování auto ještě 10 minut dožhavuje. Auto žádnou chybu neukazuje ani na diagnostice a čidlo teploty vzduchu, vody,paliva a oleje taky ukazují normální hodnoty. Zjistil jsem to náhodně když jsem kontroloval žhavící svíčky a nechal jsem si tam zkoušečku a zjistil jsem, že to takhle dlouho žhaví. Tak jsem si udělal kontrolku připojenou ke žhavící svíčce, takže je vidět, že po každém studeném startu tu takhle dlouho dožhavuje. Poradí někdo kde hledat chybu ? Díky.
  13. Zdravím řeším problém s mojí 406, dnes když jsem je po dálnici cca 120 km/h a auto bylo v tahu do kopce se od motoru ozval zvuk jakoby houknutí (mňouknutí) a auto na chvilku ztratilo výkon a zase pak normálně jelo a začalo zrychlovat a tohle se opakovalo asi 3x. Žádná kontrolka se nerozsvítila, teplota v pohodě necelých 90 st., potom když jsem sjel z dálnice tak auto normálně dál jelo a už se to nestalo, je pravda že už jsem neměl možnost ho takhle roztáhnout. Viditelně jsem žádnou závadu nenašel, stalo se to už někomu? co mám očekávat, že odešlo? je to verze 2,0Hdi 79 kw už bez fapu. Děkuji.
  14. Je to společný snímač vzadu na motoru zastrčený do vany a je to 2,0 Hdi.
  15. Zdravím potřeboval bych poradit, mám 406 2.0 Hdi a při zapnutí zapalování dost dlouho jede podávací čerpadlo v nádrži (kamarádovi pouze krátce natlačí) a motor také musim dýl podržet na stateru než naskočí. Zkusil jsem odpojit hadičku přepadu v prostoru motoru a zjistil jsem, že po zapnutí zapalování z hadičky teče proudem palivo. Chci se optat je to normální? Pokud odpojím přepad z palivového filtru tak skoro nic nejde, takže to vypadá, že palivo protéká proudem vysokotlakým čerpadlem. Díky.
  16. Zdravím nevíte prosím někdo jaké hodnoty má mít snímač teploty oleje, který je společný s hladinovým čidlem? Na diagnostice mi to občas ukazuje teplotu oleje -30C a zároveň jsem zjistil , že mi občas auto dlouho cca 10 min dožhavuje po nastartování. Konektor je 3 pin, potřeboval bych ještě vědět, který to je pin. díky.
  17. Zdravím prosím o radu jakou velikost má torx klíč na povolení průtokového šroubu, kterým se připojuje hadice mazání k turbu, dole na bloku u 2,0 Hdi? Šroub by měl být M16. Musím si ho koupit, bohužel je tam špatný přístup na nějaký měření. Zkoušel jsem 60 a bylo to málo. Děkuji.
  18. Vstřiky jsou záměnné , když jsem je vyndal a porovnal čísla na vstřikách jsou naprosto stejný jak 79 tak 66 kw. Auto jede teď víc potichu.
    • 6
  19. Freedy

    Zohriaty nestartuje

    Opálený kontakty ve spínací skříňce, měl jsem to na dvou 405, starter měl snahu jakoby cvaknout ale nestartovalo to. Bud výměna spodku spínačky nebo dát pomocné relé ke starteru.
  20. Díky za odkazy, prohledal jsme to a nějak se nemůžu trefit, jednak neodpovídají barvy drátů a ani čísla na nich jak je uvedeno v plánkách, jediný co se mi podařilo najít je jeden drát v modrém konektoru v bsi do kterého když přivedu - tak se auto dokáže odemknou, pokud ho předtím mechanicky uzamknu klíčem. Zkoušel jsem ho i přerušit, ale bohužel auto nespolupracuje, asi to není ten správnej.
  21. Zdravim potřeboval bych trochu pomoct při zapojení uni dálkového ovládání ke stávající mu zamykání, jelikož dálka v klíči nefunguje. Jedná se o 406 11/2001 2.0 HDi 79 Kw, pročítal jsem tu podobná témata a stáhnul si schéma zapojení, bohužel jsem nenašel to moje, Dole vlevo na sloupku jsem našel svazek a vněm i kabel na který, když přivedu mínus, tak jsem schopen auto odemknout, ale nemůžu najít způsob jak jej uzamknout. Měl jsem sundaný tapacírunk ze dveří a do zámku mi jde 6 drátů, to jsem nikde ve schématu nenašel. Může mě prosím někdo navést kam se mám připojit, aby to chodilo? Díky.
  22. Ahoj , já to taky nemůžu vyřešit , už jsem zkoušel zaměnit váhu, ale pořád stejný, když je teplej tak dost dlouho točí a s otřesem divně naskočí. Diagnostika nic neukazuje, Studenej naskočí o něco dřív a bez otřesu. už taky nevim co vyměnit, co jsem se dočetl tak to může bejt taky čidlo na čerpadle, ale jen tak ho měnit se mi nechce, není zrovna levný.
  23. Ne voda se z motoru neubejvá, tak budu věřit že ten novej to chvíli vydrží.
  24. Už je tam novej, ale jak zajistim aby se tam opět těma hadičkama nedostala voda od fapu a nekupoval jsem další?
  25. Zdravím včera se mi opětovně rozsvítila kontrolka motoru a na diagnostice mi řekli, že odešel, snímač tlaku FAP filtru, po demontáži hadiček ze snímače vytekla jakási kapalina podobná vodě a v servisu mi řekli, že je to tim, že se voda dostala ke snímači a poškodila ho, je to možné nebo prostě jen odešel?
×
×
  • Vytvořit...