Přejít na obsah

Fakir

Uživatel
  • Počet příspěvků

    2 497
  • Registrace

Vše od uživatele Fakir

  1. Fakir

    Palubka

    Beztak to v 307 bude jen imitace dřeva, ne? Nejjednodušší řešení je to sundat, lehce obrousit šmirglem a stříknout matnou stříbrnou. A když to bude nevyhovující, tak se koupí holt nový sériový díl.
  2. Fakir

    Bylo jí jedenást........

    Holy crap! That was unbelievable!!! I have never heard anyone at this age to sing like this and till now I was certain this was physically impossible. Jen abychom zůstali v originálním jazyce... Jinak si nemyslím, že to byl playback, ale rád bych z čistě profesionální zvědavosti věděl, co to bylo za mikrofon, protože pokud to byla klasická zpěvová ledvina, tak nechápu, jak to mohla brát celou dobu tak čistě, když byla často mimo osu. [upravil dne 17/4/08 Fakir]
  3. Však D-Fens to na svém blogu taky hlásá už jakou dobu. Doporučuju pročíst, v některých článcích to tam rozebírá pěkně a srozumitelně. Taky mně to už začíná pěkně s**t - stávající politika MVČR a MDČR staví většinu represí na rychlosti. Chápu to tak, že dle páně Langera je mezi rychlostí na silnici a bezpečností provozu nepřímá úměra. Prostě ikdybys byl třeba profesionální závodník s bleskovými reflexy a špičkovým závodním autem, nezajímá. I v takovém případě bys byl například za jízdu 110 mimo město považován za piráta silnic, stejně jako všichni ostatní. Přitom je to blbost. Ta posedlost výše jmenovaných institucí rychlostí jízdy je absurdní, nicméně chápu její opodstatnění - rychlost se snadno měří. Na to pochopitelně navazujou praktiky PČR a MP měřit rychlost nikoliv v rizikových úsecích, ale v úsecích, kde je to lukrativní. Například v ČB máme v Nádražní ulici (velmi frekventovaná čtyřproudovka) železniční přejezd. Jde o vlečku, kudy cca jednou týdně v cca 3 hodiny ráno pomalu projede krátký vlak. Teď v čem je fór - k vlečce je to od 100 metrů vzdálené křižovatky 50 km/h. Vlečka je nechráněný přejezd, jehož signalizace nemá bílé světlo, tedy správně 30 km/h. Deset metrů za ním následuje značka 70 km/h. V praxi tudy nikdy nikdo nejel 30, nepočítám-li autoškoly. Všichni se rozjíždí z křižovatky většinou rovnou na 70, těch 100 metrů nikoho nevytrhne, nikdo nemůže nikoho ohrozit, protože není kde a koho. Nicméně osobně už jen čekám, kdy tam někdo dá buzerbudku a bude měřit třicítku na přejezdu. Město by najednou mělo takových peněz z pokut, že by se z toho po***lo. Že by to nikomu zdravý rozum nedovolil? No nevim... podle mně budou čím dál drzejší.
  4. Fakir

    Žiarovky do 307 Restyle

    H7 NightGuide mají různobarevně tónované sklo baňky, aby to svítilo do různých směrů různými barevnými teplotami světla. Liší se zřejmě umístěním tónování ve skle, protože projektor, na rozdíl od klasického reflektoru, obraz převrací. Co jsem teď koukal na obrázky, tak H1 se to zřejmě netýká, protože podle fotek vypadá, že toto zabarvení nemá vůbec.
    • 6
  5. Fakir

    Žiarovky do 307 Restyle

    Projektor podstatně méně oslňuje, efektivněji promítá světlo na silnici a je navíc fyzicky menší. Je to prostě poslední stupeň evoluce (nepočítám-li experimentální LED světla) automobilového osvětlení a nenapadá mně jediná věc, ve které by mohl být klasický reflektor lepší, než projektor (leda snad v ceně). Jinak se samozřejmě vyplatí dát kvalitní žárovky jak do klasického reflektoru, tak i do projektoru. Philips tuším dokonce dělá jeden z jejich nejvyšších typů (Nightguide) ve verzi zvlášť pro projektor a zvlášť pro reflektor. [upravil dne 17/4/08 Fakir]
    • 6
  6. Fakir

    Klima

    Ano, to je kondenzátor klimatizace. Co se porozhlídnout po nějakým vrakáči?
  7. Fakir

    Klima

    Tohle se podle mně stává u všech aut, nejen u Peugeotů. Vem si, že máš osm let starý auto. Jaký chladič měli na mysli? Kondenzátor klimatizace?
  8. Fakir

    Windows Virtual Server R2 vs.Linux

    Memory snapshoty. Ty jsem hodně používal na VMware.
  9. Kašli na to, je to normální. Mně taky při prudkým přidání plynu \"cucne\", motor si prostě zalape po dechu. Považuju to za aerodynamickej hluk na hranách klapky, nebo někde v manifoldu. Není se čeho bát. S elektronickým plynem to nemá nic společného. [upravil dne 16/4/08 Fakir]
  10. Fakir

    POCITACE: vyber MB

    [flame]On dneska ještě někdo kupuje AMD? :D [/flame]
  11. Fakir

    Tak jsem špinil a fotil

    Ne, divočák jeho... :D:D
  12. Fakir

    dneska dalsia pokuta

    A měl jsi s sebou spolujezdce? Protože pokud ano, okamžitě bych si vyžádal číslo odznaku daného policisty.
  13. Fakir

    Výměna svíček

    Jo tak to je divný, zkus ty svíčky a uvidíš... 160 je hrozně málo, já kdybych se nebál, tak to vytáhnu i přes 200. Na to, aby to auto dobře jelo, nepotřebuješ Densa, to jenom když s tím chceš řádit. Palivovej filtr se ucpat nemůže, protože to žádnej nemá a žádnej jinej důvod mně teď nenapadá. Teda kromě zapalovací rampy, ta by to mohla taky způsobovat. asaad: no testnout to můžem, otázka je, jak to změříme. [upravil dne 16/4/08 Fakir]
  14. Fakir

    další logická úloha

    Bacha, já už nejsem tučňákovec pěknejch pár let...
  15. Fakir

    Výměna svíček

    To se ti zdá zcela špatně, páč jediný, co s nima mám do činění je to, že jsem tam asi třikrát nakoupil. O placebo efektu jsem samozřejmě slyšel, nicméně to auto mám úplně od funglovky a nemůžu si pomoct, ale tomu motoru tyhle svíčky fakt chutnaj. Já vím, že se mně snažíš dotlačit k přiznání, že si jen ospravedlňuju relativně vysokou investici do svíček , nicméně toho se ode mne nedočkáš - já prostě tvrdím, že tenhle konkrétní typ motoru s nima jede o něco líp, než s obyčejnými (a nejsem jediný s tímhle motorem, kdo si je chválí). Čímžto je samozřejmě ostatním necpu, Maki se jen ptal, co si o nich myslím, a já jsem mu upřímně odpověděl, že jsem s nimi spokojenej a že doporučuju. Problém je, že ty mi nemůžeš dokázat, že to je jen placebo, stejně jako já nemůžu dokázat tobě, že to placebo není, tudíž se tu dohadujeme poměrně bezpředmětně, nemyslíš? [upravil dne 16/4/08 Fakir]
  16. Fakir

    další logická úloha

    Tak tak. To byly časy, když jsem kdysi na linuxovým serveru po SSHčku nadatloval celej firewall, pak jsem ho spustil a v zápětí jsem velmi rychle zjistil, že jsem si neudělal díru na portu 22. :D To jsem si zanadával, vzal jsem klávesnici a šel se přesunout o místnost vedle k serveru. A nestalo se mi to jednou... Něco jsem tam chtěl předělat a s aktivním firewallem, samozřejmě přes SSH, jsem nechal spláchnout všechny pravidla v tabulce INPUT... jejíž defaultní politika byla samozřejmě DROP, že... Takže jsem vzal klávesnici... pastorek: na Windows mi nešahej. Od dob Windows 2000 je většina chyb už mezi klávesnicí a židlí, Windows jsou v tom často nevinně a obviněny neprávem. Pravda, za dob Windows 9x/Me to byla taky chyba mezi židlí a klávesnicí, nicméně kdesi v Redmondu.
  17. Fakir

    Výměna svíček

    Jak to myslíš? Resp. popiš líp, jak se to cukání projevuje - jestli při studeným motoru, nebo při zahřátým, zátěž, otáčky... aspoň přibližně...
  18. Fakir

    Výměna svíček

    asaad: No je fakt, že ty původní už byly poměrně fuj... Ale stejně nepamatuju, že by to auto takhle jezdilo, ani když byly ty svíčky nový. Maki: ne, Densa jsou jednobodový.
  19. Fakir

    Výměna svíček

    No, máš stejnej motor jako já, tudíž budou i stejný svíčky - typ IKH20, na www.autodoplnky.cz za 450 Kč kus. Byla to docela pálka, ale ještě spolu s bavlněnou vložkou vzduchového filtru je to celkem slušná změna. Sama vložka moc nepomohla, ale teprve po instalaci svíček začala ta správná zábava. Motor ochotně točí až do omezovače, čehož byl předtím trošku problém docílit. Auto je rozhodně citelně živější, nicméně na brzdě jsem s tím ještě nebyl.
  20. Fakir

    další logická úloha

    To víš že jo, ještě by mi někdo vyfoukl správnou odpověď a nemohl bych vypadat tak chytře... :D //edit: tohle jsou příliš lehký hádanky, lokomotiva byla lepší. Další lehká: jaké hrozí nebezpečí při nastavování firewallu na vzdáleném stroji pomocí VNC/SSH ? [upravil dne 15/4/08 Fakir]
  21. Fakir

    další logická úloha

    Všechny služby, který běží pod adminem a mají heslo psaný natvrdo.
  22. Fakir

    další logická úloha

    To jako dvoudrátovej rozvod a zemnění na nulovej kolík? To se u nás přestalo používat snad po pádu komunistů, ne?
  23. Fakir

    Jaký hever

    Právě tohle jsem před časem taky řešil. Nejdřív jsem koupil za pár korun zvedák typu \"panenka\", ale práce s ním byla pomalu horší, než s klasickým nůžkovým (ikdyž auto šlo nahoru pravda rychleji). Minulý týden jsem koupil tenhle pojízdnej, co zmiňoval Fusion v druhém příspěvku a naprostá spokojenost. Stál necelé pětikilo, ale dělá se s ním parádně. Takže doporučuju.
  24. Fakir

    Výměna svíček

    Zvláštní, já mám tentýž motor, který tu teď řeší Gina, dal jsem tam Denso Iridium a bylo to znát setsakramentsky hodně. Gina: mimo obrázku od Ferryho ještě popíšu postup: odpojit baterku, odšroubovat šest torxních šroubů (T20) držících horní kryt hlavy, sundat kryt (vpravo je ještě nacvaknutej na hadičce odvětrávání, nicméně jde dolů celkem snadno). Odpojit konektor zapalovací rampy (na rampě vpravo z boku), vyšroubovat čtyři šrouby (rovněž T20) držící rampu a opatrně jí vytáhnout ven. Na svíčky potřebuješ klíč na svíčky (překvapivě ), nebo speciální dlouhej ořech na golu, velikost 16. Před povolením svíček doporučuju vyfoukat \"šachty\" svíček stlačeným vzduchem, aby ti pak nenapadal případný bordel do válců. No a jinak na tom asi nic víc není, snad kromě rady nepoužívat vícebodové svíčky, protože to u zapalovací rampy vyvolává sebevražedné sklony.
  25. Fakir

    Slovenská polícia

    Stifler: nojo, pravdu díš... ony ty současný škodofky vypadají všechny stejně blbě. Celkem mně zaráží, že se někdo chytrej, kdo má na starosti vozovej park PČR nepoučil z průserů s mondeama a nacpal na A6 vysoký majáky. To musí ve 160ti pěkně svištět, panečku.
×
×
  • Vytvořit...