Přejít na obsah

Fakir

Uživatel
  • Počet příspěvků

    2 497
  • Registrace

Vše od uživatele Fakir

  1. Tak nějak. Já teď budu montovat modul na denní svícení, který simuluje funkci denňáků z předLEDkový Audi A6. Svítí dálkovýma, elektronicky staženýma cca na 15%, což je ve dne mnohem líp vidět, než xenonové projektory. Pokud zapnu blinkr na nějakou stranu, systém ještě sníží výkon dané dálkovky na cca 5%, aby byl blinkr líp vidět. Jakmile rozsvítím hlavní světla, tohle samozřejmě zhasne. Světelná houkačka je v denním režimu samozřejmě zachovaná. Pěkná věcička. Akorát to chce mít projektorový čtyřoka, na H4 to dát nejde a u klasických H7+H7 to není potřeba, protože tam jsou potkávačky vidět víc, než dost.
    • 12
  2. Fakir

    Přemístění baterie do kufru

    Toho si samozřejmě vážím a beru to na vědomí. Omlouvám se, jestli to tak nevyznělo.
    • 47
  3. Přesně tak, díky. Myslel jsem, že jsem to zmínil už několikrát, především to o přizpůsobování se okolí. Lubk0: nezmiňuju nesmyslně cyklisty. Nesnažím se totiž srovnávat škodu způsobenou cyklistou autu se škodou způsobenou opačně. Jde tu o princip - všichni, co se do nás na začátku pustili, taky řešili jen princip a deaily nikoho nezajímaly. Proto jsem dal za příklad cyklisty. Taky jde jen o princip. O to, že jakkoliv nestandardní či nekorektní chování jedné skupiny účastníků se s úsměvem toleruje a jiná skupina by se za mnohem menší prohřešky tvrdě postihovala. Nehledě na to, že jsem snad ještě neviděl případ, kdy by cyklistova blbost nebyla hozena na hlavu řidiči a věci byly nazvány pravými jmény. AKCZ: ten celý den ježdění zní lákavě, to by možná stálo i za tu cestu přes celou republiku.
    • 52
  4. Cože cožé? Nic takového si nevybavuju...
    • 52
  5. Tím chceš říct, že ti radil, abys každej den jezdil tak, jako by byl tvůj poslední? [upravil dne 15/6/10 Fakir]
    • 52
  6. Fakir

    Legendární Windows XP umírají

    Už bylo na čase. :potlesk edit: Lubk0: naprosto přesně tak. [upravil dne 15/6/10 Fakir]
    • 10
  7. Fakir

    Přemístění baterie do kufru

    pastorek: nevím, proč korodujou. Já ho zkorodovanej nemám. A odvětraný je zcela určitě proto, že to výrobci nařizují nějaké bezpečnostní normy. Moderní bezúdržbové baterky neplynujou skoro vůbec a kdyby s tím měl být problém, o čemž pochybuju, tak se holt plácnu přes kapsu a koupím gelovku.
    • 47
  8. Mohly by být problémy s PČR, protože tyhle pásky svítí poměrně slabě a jako denní svícení jsou na prd. Nějak nerozumím tomu, proč mají lidi tendenci neustále vymýšlet různé přídavné pásky, světla a podobné vylomeniny, jen aby nemuseli mít rozsvícené potkávačky.
    • 12
  9. Lubk0: naprostý souhlas, k profíkovi mám ještě hodně daleko. A to auto taky. K poslednímu odstavci - my jsme neměnili průběh akce na základě negativního ohlasu. Já myslím, že jsem to nenapsal tak špatně. Jeli jsme se projet. Kde to šlo, tak rychleji, kde to nešlo, tak pomalu. Vždy s maximálním ohledem na bezpečnost nás i okolí. To se vůbec nevylučuje s tím, že v přehledném úseku, kde vidím, že nic ani nikdo není, můžu trochu zahřát brzdy. Ono \"důležité upozornění\" v mém prvním příspěvku jsem napsal především proto, že si nevezmu na triko vytáhnout s sebou na silnici někoho, kdo se neumí ovládat a přizpůsobit se okolí i za cenu, že bude prostě někde muset jet pomaleji, než by se mu líbilo. Když jsem po pár kilometrech zjistil, že moje tempo je na peugeot09 příliš rychlé a následně i fakt, že má nechlazené kotouče, tak jsme zvolnili na rychlost, která je na těch silnicích zcela běžná i pro ostatní řidiče. Peugeot09 to napsal dosti nešťastně a přehnaně. Od zatáčky k zatáčce jsme jezdili, nikoliv lítali a co se zmiňovaného předjíždění týče, tak kromě několika veteránů z 2. sv. války a Fabie HTP, kteří jeli asi 40 km/h, předjel peugeot09 na asi kilometrové rovince Focuse TDCi, z čehož měl velkou radost. Nicméně, trochu jsem nad tím přemýšlel a k tomu, co se tu odehrálo, bych měl následující: Vadí mi hluboko zakořeněný předsudek, že všichni příznivci sportovní jízdy jsou automaticky nezodpovědní a svému okolí nebezpeční šílenci, kteří by se měli pokud možno někam pozavírat, aby byly silnice pro Obyčejné Lidi bezpečné. Umím si představit, že to někdo prohlásí o někom, koho vidí prasit, ale odsoudit takhle někoho jen na základě příspěvku na fóru, aniž by měl někdo vůbec tušení, jak dotyčný ve skutečnosti řídí a co se skutečně dělo, to už chce velkou představivost. Kdybych tu napsal, že stavím atomovou bombu, půlka z vás by na mě chtěla poslat zásahovku, ne? (a ta druhá půlka by chtěla poslat plánek ) Navíc velká většina kritiků takový jízdní styl v životě nezkoušela (jo, není jim to blízké, proč ne, každý má jiné koníčky), tak proč tedy soudí něco, o čem vlastně nic neví? Je poměrně přirozené, že člověk, který \"normálně\" jezdí léta a má najeté statisíce kilometrů po půlce Evropy, se cítí být dostatečně zkušený, aby to mohl posoudit, nicméně je to založené na jeho subjektivní zkušenosti - to, že mu přijde průjezd zatáčkou 40 km/h tak akorát bezpečné, ještě neznamená, že jiný řidič s jiným autem ji nemůže projet 60 km/h se stejnou jistotou. V očích jednoho je to šílenec, v očích jiného je to naprostá rutina. Jasně, existujou bezmozci, kterým se auto nikdy nemělo dostat do ruky, ale většina takových si honí trika prasením na hlavních tazích a testy maximálky na D1, protože technické silnice vyžadují řidičský cit a umění, kterého se jim zpravidla nedostává. Znám ale mnohem víc sportovních řidičů z řad psychicky vyzrálých jedinců, kteří rádi řídí, umějí to a občas také pořádají podobné výlety, protože jsou výborným zážitkem po všech stránkách. Technické silnice jsou zábavné, protože se člověk za volantem musí dost ohánět a navíc jede obvykle krásnou přírodou. To ovšem neznamená, že jede jak šílenec. Totiž, k tomu, aby to takového člověka bavilo, není třeba jet takzvaně \"co to dá\". Jede se tak, aby se zatáčka projela bezpečně, adekvátní rychlostí. Že tam běžně lidi jezdí vracák z kopce 20 km/h, protože při vyšších rychlostech to tahá ven a lidi se bojí, aby se jim to nerozjelo, ještě neznamená, že to nejde projet třeba 50 km/h, aniž by se člověk dostal do protisměru. Při takovéhle jízdě je průměrná rychlost na těch silnicích zpravidla mnohem vyšší, než je tam běžné (protože sportovní řidiči se nebojí zatáček a umí si s nimi poradit), ale maximální je vyšší jen zřídkakdy a to jen na rovných přehledných úsecích, kde nikdo není. Jízda je dynamická, rychle se akceleruje, krátce a prudce se brzdí, ale odkdy tohle znamená nebezpečnou jízdu? Sportovní řidiči (bez výjimky všichni, které znám a dovolím si tímto termínem označit) jezdí hlavou. Když už se jedou projet na veřejné silnici, jedou tak, aby nikoho neohrozili, ani neomezili. V obcích jezdí striktně předpisově, kam nevidí, najíždějí pomalu a opatrně. Pokud takový řidič dojede pomalejší auto/motorku/cyklistu, nesnaží se ho předjet za každou cenu hned, prostě v klidu počká, až bude přehledné místo, kde to půjde bez myškování a rizika, že mu z příliš blízké zatáčky něco vyjede proti. Pokud to nejde delší dobu tak holt smůla, to je prostě život. Musím počkat, než půjde předjet bezpečně. Sportovní řidič je disciplinovaný; při své jízdě dodržuje určitá pravidla a rychlost přizpůsobuje především (!!) okolí. Adrenalin? V žádném případě. Důvod jsem popsal už dřív. Dost těžko se o tomhle ale přesvědčuje v zemi, kde si 90% lidí automaticky spojuje zvuk vytočeného motoru s nebezpečným šílencem za volantem. Že jste slušného sportovního řidiče ještě nepotkali neznamená, že neexistují. Vezměme si opačný příklad - cyklisty. Cyklistika je dneska hrozně in, protože je zdravá, eko, cool a bůh ví co ještě. To má za následek, že se na našich silnicích pohybuje obrovské množství cyklistů všeho věku a kvalit. Problém je v tom, že půlka z nich nemá řidičák a jsou rádi, že vědí, na které se jezdí straně a co se týče technického stavu jejich vehiklů, tak především důchodci ve městech a na vesnicích jezdí na vypečených kouscích. Jsou to účastníci silničního provozu (jak nám tvrdí silniční zákon), jsou dokonce z pohledu zákona na stejné úrovni, jako motorky a auta (a jak nám různé cyklistické spolky neustále připomínají), ale nikdo jim nekontroluje technický stav vozidla, ba dokonce se můžou na silnicích pohybovat zcela volně, bez nutnosti znát jakékoliv dopravní předpisy, zatímco vás jebou za prošlý lékárničky a špatnej tlak v rezervě. Diskriminace? Ale jděte... Cyklisti jsou na silnicích zdrojem obrovského množství nebezpečných situací, ale tváří se při tom suverénně, jako by jim silnice patřily. Že sjíždí z kopce do zatáčky prostředkem, v náklonu, za který by se nemusel stydět ani Valentino Rossi, to je OK. Že vytvářejí na silnicích pelotony, které se hrozně blbě předjíždí (na oblíbených místech často i v obou směrech), blokují plynulost dopravy, řidiči za nimi jsou zoufalí a nemůžou nic dělat, to je taky v pořádku. Ti, co se usadí na krajnici za horizontem, si přímo koledují o to, aby zapracoval přirozený výběr, nicméně když je nic netušící řidič nedej bože zraní, průser má on a nikdo se s ním nebaví. Podle vás je nezodpovědné a nebezpečné rychle akcelerovat ze zatáčky a tam, kde většina jezdí 40 jet 70, protože co kdyby náhodou někde byla rodinka s dětmi na kolech, atd. Brát malé děti na kolech na silnici, kde jezdí auta, to nebezpečné a nezodpovědné není. Když cyklista před vámi náhodou uklouzne na štěrku a padne vám tam, vy tomu blbovi zachráníte život tím, že to někam pošlete a riskujete svoje zdraví a svůj majetek, co myslíte, že bude na iDnes za zprávu? \"Cyklista spadl z kola a pohotový řidič mu zachránil život a obětoval při tom svoje auto\"? Ani prd. Bude tam \"Pirát silnic riskantní jízdou ohrozil cyklistu a nakonec havaroval\". Takhle tu uvažuje většina lidí. Přijde mi, že co se pohybu na silnicích týče, panuje tu trochu dvojí metr. Bezohledně se totiž chová drtivá většina cyklistů, aniž by si toho vůbec byli vědomi, protože co jim je do nějakých aut okolo, oni si poradí. Ale pokud jako řidič řekneš, žes jel někde rychle (bez ohledu na to, jestli to bylo nebezpečné, nebo ne), to je najednou oheň na střeše, jseš pirát a už to nevyžehlíš. Města staví za peníze daňových poplatníků cyklostezky v ceně silnic, aby si cyklisti mohli užívat jejich hobby do sytosti a bezpečně, ale že by chtěl někdo stavět okruh, o tom jsem zatím neslyšel. Okruhy máme dva (Sosnová je tak malá, že nestojí za řeč), vypisují jeden až dva dny pro veřejnost do měsíce a je tam na to pochopitelně neskutečně narváno. Když se tam člověk dostane na víc, než jednu jízdu (25 minut), tak má velké štěstí. Vzhledem k umístění obou okruhů to třeba pro mně znamená přibližně 500 km cesty kvůli 25 minutám jízdy. To je cca 4000 Kč, jízda, benzín, drobnosti. Nehledě na to, že není úplně příjemná jízda na trati, kde 80% účastníků má minimálně o 100 koní víc, než vy. Oba naše okruhy jsou hodně rychlé, to není nic pro 206ku, jejíž síla je právě v obratnosti na pomalých technických tratích. Doporučení jít jezdit vrchy tu bylo taky mimo mísu, protože na to musí mít člověk postavený závodní speciál. Jakkoliv upravený civil tam nepustí, ty auta musí mít rám, závodní sedačky, pásy, odpojovač, atd., takže tato rada je k ničemu, pokud k ní není přiložených ještě 200 000 Kč na auto, které to jezdit může. Nehledě na to, že je úplně jiná věc se v pohodě a v klidu projet po silnici, sice rychleji, než se tam obvykle jezdí, ale svým tempem, které mi vyhovuje a kterým jsem si jistý, než závodní jízda, kde jedete na hraně, co to dá, a to celé ještě s vědomím, že zvolnit moc nemůžete, protože za váma startuje další závodník a když vás dojede, nebude se mu to líbit. To jen, abyste věděli, o čem to opravdu je, když už tu nadhazujete podobné návrhy. MrChodny osobně žádný závod určitě nejel, že ne? To už je naštěstí vše, co mě k tomu napadá a víc se tím zabývat nehodlám. Co se mého jízdního stylu týče (ať už běžného cestovního, nebo sportovního), mám svědomí čisté.
    • 52
  10. Fakir

    Whitetigers drak T16

    Dělají se. Ale na tvojí 206 je za 1) nepotřebuješ a za 2) nechceš, věř mi.
    • 95
  11. Fakir

    Přemístění baterie do kufru

    martys: jak říkám, každý kilo dobrý. Potřebuju zadek trochu zatížit a zároveň si udělat trochu prostoru pod kapotou, takže tohle řešení mi přijde fajn, aspoň se nebudu nudit. Nicméně, co se týče odvodu plynů mimo interiér, myslím, že to nebude tak horký. V baterce vzniká vodík a kyslík, přičemž v těch bezúdržbových ho navíc za provozu vzniká naprosté minimum. Podle mně nic, co by se nevyvětralo při otevření dveří.
    • 47
  12. Vlasy mi sice nevypadaly, ale i tak je to zběsilost. Ale zaběhnuls je pěkně, žejo?
    • 63
  13. Fakir

    Whitetigers drak T16

    Moc pěkné, musí to být celkem jízda. Jak to jezdí na těch unibalech? Není to nepohodlně tvrdé?
    • 95
  14. Fakir

    Přemístění baterie do kufru

    BiFF, Whitetiger: Tak koukám, že oba to máte ukostřené bez problémů vzadu, to jsem chtěl v podstatě slyšet. Dík. peugeot09: Ty původní dráty k baterce jsou celkem slabý, právě. Dneska už se mi do garáže nechce, ale zítra je změřím a hodím sem průřez. Ale víc jak 25 mm2 tam určitě nebude.
    • 47
  15. Fakir

    Přemístění baterie do kufru

    Dík za info kluci. Co se týče řešení vyvážení auta pomocí přesunutí baterky, tak nepočítám s žádnou brutální změnou, ale u takovýhohle auta se počítá každý kilo, takže to rozhodně neublíží. Nehledě na to, že se mi v motorovém prostoru uvolní místo pro pár věcí, na které tam teď zrovna moc místa nemám.
    • 47
  16. Zdravíčko přátelé. Uvažuju o přemístění baterky do kufru, abych aspoň trochu kompenzoval standardní vyvážení 206ky, která je neskutečně těžká na čumák a lehká na zadek. Mechanicky to není problém, je to jen otázka výroby držáku. Jde mi ale o elektrické připojení. Tedy pár nejasností: - jaký průřez kabelů zvolit? (nemám a nebudu mít žádnou přídavnou hi-fi aparaturu, jen originál rádio RD3 a čtyři repráky) - předpokládám, že bude nutné vzhledem k délce vodiče jistit vývod z baterky proti zkratu co nejblíž k ní. Existujou takhle velké pojistky (aby vydržely startovací proudy, ale povolily při zkratu)? - nabízí se možnost záporný pól baterky ukostřit už v kufru. Je možné to udělat, nebo je lepší vést to dvěma dráty až na původní místo v motorovém prostoru? Dík za info. [upravil dne 14/6/10 Fakir]
    • 47
  17. Já dostal přezdívku na základě Izerových her, podle postavy náboženského fanatika Zbrožka. Ne, že bych byl věřící, ale jeden čas jsem tak často chodil všude pozdě, že se mezi kamarády dost často objevoval citát právě z Izera: \"kde se fláká, ten fakír pitomá\". Sice se už nějaký čas snažím pozdě nechodit, ale Fakíra už jsem přijal za svýho. [upravil dne 14/6/10 Fakir]
  18. Fakir

    Fakírův zelený závoďák :)

    Tak já to nahraju, abyste neřekli. A nějaké foto taky doplním.
  19. OK406: no já mám stále na programu se za tebou do toho Týna co nejdřív podívat. Teď mám relativně i čas, tak třeba i příští týden, když bude hezky.
    • 52
  20. Fakir

    Strielanie z výfukov

    Je to normální. Mám komplet Supersprint od svodů až na konec a taky to střílí furt. Při ubrání plynu ve vyšších otáčkách je to zcela běžné a často i při podřazení, pokud je výfuk pěkně rozpálenej. Poškodit to nic nemůže, je to jen neškodná exploze nespáleného benzínu v potrubí. V té trubce to má kam expandovat, takže to nemá sílu ničemu ublížit. Můžeš být v klidu. tbarth: ne, to je jen vedlejší efekt. Laděné výfukové potrubí se montuje ze zcela jiných důvodů. [upravil dne 13/6/10 Fakir]
    • 18
  21. Medvěd - souhlasím a beru to, k ničemu jinému to vést nemohlo. Nicméně to, co jsem napsal je pravda - ty silnice opravdu nenechávají moc prostoru pro chybu, ať už člověk jede jakkoliv rychle. Ale to, co psal peugeot09, bylo poněkud přehnané, patrně pod vlivem doznívajícího příjemného zážitku.
    • 52
  22. honza406: právě. Neustále mě překvapuje, jak rychle jsou lidi schopní se na internetu čílit a odsuzovat, aniž by měli tušení, jak to ve skutečnosti bylo. Já tu napíšu v dobré víře, že jsme se byli projet a udělali jsme si pěknej celodenní výlet a sesypou se tu na mně, jak na vraha malých dětí. peugeot09: dík za zastání, ale k označení \"profík\" se budu muset ještě pár let propracovávat. Jinak RCčko má 283 mm kotouče, ne 300.
    • 52
  23. Fakir

    206 - Spojka??

    Já měnil spojku taky kolem 50 000. Zkus nejdřív vyměnit převodový olej. Je to levnější a jednodušší, než hned měnit spojku. Když to nepomůže, tak holt budeš muset do servisu, ať se na to podívají.
    • 25
  24. Lubk0: nemá cenu se tu handrkovat o každý kilometr a každou situaci našeho celodenního výletu, to by bylo jak u blbejch. Zkrátka, předjíždí se jen na přehledných rovinkách, do zatáček se jezdí rychleji jen když je do nich dobře vidět, nezkracuje se poloměr zatáčky protisměrem ani přes nutnost víc zpomalit, před horizonty se vždycky brzdí, aby mohl člověk bezpečně reagovat na to, co je za nimi, za každým rohem očekávat cyklistu, nebo auto a podle toho tam kam nevidím najíždět, nenechat se vyhecovat k závodění, atd. To jsou pravidla, na kterých si já osobně zakládám, kdykoliv se jedu trochu rychleji projet na neuzavřené silnici. Šlápnout na to si dovolím jen tam, kde stoprocentně nikdo není. Ale chápu, že málokdo (obzvláště v mém věku) má svůj osobní, zkušenostmi podložený, kodex \"sportovního\" řidiče a beze zbytku se jím řídí. Chápu taky, že spousta z vás tomu stejně nevěří a souhlasit s tím nebudou. To je samozřejmě vaše právo. I já mám ženu, ke které se chci každý den vrátit. Nemám sice rád být házen do jednoho pytle s bezohlednými bezmozky, protože tito kazí slušným řidičům pověst, ale nepředpokládám, že se tomu vyhnu a je mi jasné, že jsem si touhle diskuzí nasral do kalhot, protože tady na fóru, aniž by to někdo viděl, výše napsané těžko obhájím. Tak nebo tak, za svým řidičským stylem si stojím. Co se týče peugeot09, tak na rychlejší jízdu po technických silnicích není moc zvyklý a jeho 206ka na to bohužel nemá (především kvůli brzdám v silně kopcovitém terénu). To jsme po chvíli zjistili a značně kvůli tomu zvolnili tempo, jinak by to špatně dopadlo. I přes to peugeot09 na delších úsecích z kopce brzdy několikrát utavil a kvůli jejich vychládání jsme raději dělali přestávky. Pojedeme-li se zase v této sestavě někdy projet, bude nutné zvolit lehčí trasu a hned od začátku výrazně volnější tempo. P.S.: Adrenalin (jak tu kdosi zmiňoval) je věc, která vás za jízdy nesmí potkat. Je to dobrý indikátor toho, že jedete na hraně a nejste si svou jízdou jistí. Pokud jste si jistí, adrenalin nepociťujete. Začnete-li, je nejvyšší čas zpomalit. To je taky moje osobní zkušenost, získaná během pár závodů rallyesprintu a okruhu.
    • 52
  25. http://www.tyden.cz/rubriky/auta/princezna-ze-mlejna-aneb-lvickovi-je-dve-ste-let_172071.html Hezký krátký článek o historii značky Peugeot.
×
×
  • Vytvořit...